twitter facebook instagram

Ceļazīme tikai viena

13.Dec.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
102
U-20 Hokejs-LV _FRA.jpg

Šonedēļ Rīgā sācies pasaules junioru (U-20) hokeja čempionāts 1. divīzijas B grupā. Francijas, Lielbritānijas, Slovēnijas, Ungārijas, Baltkrievijas un Latvijas izlases cīnās par vienīgo ceļazīmi uz eliti.

Laukuma saimnieku kapteinis Oskars Cibuļskis, tāpat kā lielākā daļa izlases dalībnieku, pazīst uzvarošās izjūtas, kad komanda iekļūst pasaules stiprāko vidū. Tas bija pērn, kad tepat Rīgā tika iegūts zelts 1. divīzijā pasaules jauniešu čempionātā. Tagad ir lieliska iespēja atkārtot panākumu, nu jau junioru kārtā.

Viegli pateikt, bet ne tik vienkārši izdarīt. Lai iegūtu kāroto vienīgo ceļazīmi, jākļūst par čempionāta 1. divīzijas uzvarētājiem. Un tikpat augsts mērķis ir arī pārējām, jo īpaši - franču, slovēņu un baltkrievu izlasēm. Uzdevums skaidrs: nav tiesību kļūdīties, jo šoreiz nebūs nākamās reizes, kad neveiksmi  vērst veiksmē.

Turklāt skatītāju rindās ir ne tikai tūkstošiem pašu līdzjutēju, bet arī virkne skautu, kuri grib noskatīt savām komandām jaunākos talantus.

Divas dienas agrāk sākās cīņas pasaules junioru čempionāta 1. divīzijas A grupā Vācijā, kur spēlē Norvēģijas, Ukrainas, Lietuvas, Vācijas, Polijas un Austrijas izlases. Arī te ir tikai viena ceļazīme uz pasaules stiprāko sabiedrību. Pirmajās spēlēs divas uzvaras guva austrieši un vācieši.

Māra JURŠEVICA