twitter facebook instagram

Čempionu un debitantu laiks

17.Jan.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
107
Dailslidoshana-1.jpg

Nākamnedēļ Zagrebā notiks Eiropas daiļslidošanas čempionāts. Dalībnieču vidū būs arī 16 gadu vecā Latvijas meistare Stasija Rage. Paredzams, ka viņai būs 40 (!) konkurentes.

Rīgas 6. vidusskolas 10. klases skolniecei šī būs debija tik nozīmīgās sacensībās pieaugušo konkurencē. Jaunajā sezonā Stasija piedalījās divās junioru Grand Prix sacīkstēs. Oktobrī Sofijā bija savas varēšanas izpētīšana. Toreiz viņa ieguva 23. vietu. Atgriežoties mājās, kopā ar treneri Mariku Nugumanovu vēl un vēl reizi tika izpētītas pieļautās kļūdas, izmēģināti citādāki elementu virknējumi, un sekoja līdzdalība nākamajā Grand Prix posmā Šefīldā. Ar šīm sacīkstēm Stasija nu jau bija apmierināta. 35 sportistu konkurencē tika 19. vieta. Gada nogalē Latvijas čempionātā, sacenšoties vien pašai ar sevi, bija iespēja vien kārtējo reizi izmēģināt Eiropas meistarībai gatavoto programmu.

Zagrebā sacīkstes notiks 1973. gadā celtajā sporta arēnā, kurā ir vietas aptuveni pieciem tūkstošiem skatītāju. Dalībnieču vidū būs rudenī junioru sacensībās iepazītās vienaudzes - zviedrietes Viktorija Helgesone un Erle Harstada, itāliete Stefānija Bertona un spāniete Soņa Lafuente, kuras toreiz bija stiprāko desmitniekā. Taču nez vai viņas čempionātā būs toņa noteicējas.

Titulu centīsies nosargāt 20 gadu vecā itāliete Karolīna Kostnere, slavenās kalnu slēpotājas Izoldes Kostneres māsīca. Karolīna ir pirmā Eiropas čempione Itālijas vēsturē. Interesanti, ka viņas māte septiņdesmitajos gados bija valstī slavena daiļslidotāja, bet tēvs hokeja valstsvienības sastāvā startēja pasaules meistarībā un olimpiskajās spēlēs. 23 gadu vecā šveiciete Sāra Meiere mēģinās pērno sudrabu pārvērst zeltā. Kā allaž, cīņai par troni gatavas somietes. 19 gadu vecā Kira Korpi pērn bija trešā, bet Susanna Pojkio - ceturtā. Pie kādas medaļas vēlēsies tikt arī 2004. gada Eiropas čempione ungāriete Julija Sebestjena.

Ne tikai latviete Stasija Rage pārstāvēs Baltijas valstis. Paredzams, ka uz starta izies arī 18 gadu vecā Igaunijas studente Jeļena Gļebova, kura pērn bija divpadsmitā, bet pasaules junioru čempionātā - sestā, kā arī 15 gadu vecā lietuviete Beatrise Rozinskaite, kurai arī šī būs debija tik nozīmīgās sacensībās.

Dejotāju konkurencē favorīti ir Eiropas čempioni francūži Izabelle Delobēla un Olivers Šēnfelders, kā arī pērnā gada sudraba laureāti no Krievijas Oksana Domņina un Maksims Šabaļins. Startēs arī igauņu duets Grēte Grīnberga un Kristians Rands, kurus trenē pasaulē atzītās autoritātes Igors Špilbands un Marina Zujeva. Dalībnieku vidū būs arī Lietuvas sportisti - amerikāniete Katerine Kopeli un Deivids Stagņuns.

Pāru sacīkstēs pēc zelta atkal tīkos vācieši Aļona Savčenko un Robins Šolkovijs. Viņiem sīkstāko konkurenci varētu izrādīt Krievijas duets Juko Kavaguči un Aleksandrs Smirnovs. Tiesa, lielvalsts čempionātā izšķirošajā startā partneris lika pārtraukt mūziku, jo saasinājās Juko trauma. Tomēr šis solis neliedza viņus iekļaut izlasē. Turklāt, ja reiz pie pāra trenēšanas ķeras slavenā Tatjana Moskvinā, tā ir garantija, ka tiek audzināti jauni uzvarētāji.

Vīriešu sacensībās 23 gadu vecais francūzis Braiens Žubērs centīsies kļūt par trīskārtēju Eiropas čempionu. Turklāt viņam ir  šādu sacensību divas sudraba un tikpat daudz bronzas medaļu. Galvenais sāncensis varētu būt divus gadus jaunākais šveicietis Stefans Lambjēls. Viņš ir divkārtējs pasaules čempions, bet pērn nepiedalījās Vecā kontinenta meistarsacīkstēs.

Māra JURŠEVICA