twitter facebook instagram

Četrpadsmit Latvijas virsotnes

01.Nov.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
96
gada-balva-Sabiedriba.jpg

Latvijas Gada balvas sportā pasniegšanas ceremonija pirmo reizi notiks Arēnā Rīga 27. decembrī, bet LTV 1 kanālā to varēs redzēt 29. decembra vakarā. Tas nav vienīgais jaunums.

Pirmo reizi Latvijas sportā virsotņu būs tikpat, cik pasaulē kalnu, kas augstāki par 8000 metriem, - četrpadsmit. Klāt nākusi iespēja noteikt labāko sportistu (vai sportisti) tehniskajos sporta veidos. Vienpadsmit titulu kandidātus līdz 30. novembrim izvirza vadošie Latvijas sporta žurnālisti, Latvijas Sporta federāciju padome un Latvijas Olimpiskā vienība. Pēc tam žūrija katrā nominācijā nosaka attiecīgo pretendentu skaitu un uzvarētāju. Tas, kurš no kandidātiem saņems gada balvu, kļūs zināms tikai godināšanas ceremonijā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēc sava izstrādāta nolikuma izvērtē kandidātus Gada sporta skolotāja titulam. Trīs finālisti katrs saņems naudas balvu - 500 latu, bet uzvarētājs arī Gada balvu. Par mūža ieguldījumu Latvijas sportā Izglītības un zinātnes ministrija piešķirs 3000 latu.

Iepriekšējās divās reizēs ierasto telefonbalsojumu, ar kura palīdzību tika noteikts gada populārākais sporta veids, aizstās internetbalsojums portālos www.e-sports.lv un www.olimpiade.lv par nomināciju Sports visiem. "Tā vēlamies noteikt iecienītāko sporta veidu vai sporta pasākumu nevis no līdzjutēju, bet no sportotāju viedokļa," skaidro LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. "Šajā vērtējumā svarīgākais nav sportiskais rezultāts, bet gan sporta veida pieejamība, masveidība un izplatība." Šis balsojums jau sācies un risināsies līdz 14. decembrim.

"Būs noslēpumi, intriga un pārsteigumi, būs pirmatskaņojumi un pārsteidzoši ārzemju viesi," sola Viktors Runtuls (Virus Art), kurš būs ceremonijas režisors trešo gadu pēc kārtas. "Televīzijas skatītājiem montēts raidījums būs dinamiskāks, savukārt ceremonijas dalībniekiem ļaus justies brīvāk, māksliniekiem izpildīt arī dažu lieku numuru," par dzīvā ētera zaudēšanu neskumst režisors.

Latvijas Gada balvu sportā rīko Igo Japiņa sporta aģentūra kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju un Izglītības un zinātnes ministriju.

Dainis CAUNE

Latvijas Gada balva sportā 2007

* Labākais Latvijas sportists (5 pretendenti)

* Labākā Latvijas sportiste (5)

* Latvijā labākais (labākā) tehniskajos sporta veidos (5)

* Labākais Latvijas treneris (5)

* Labākā Latvijas komanda (5)

* Gada uzlecošā zvaigzne  (5)

* Gada notikums Latvijas sportā (5)

* Gada ieguldījums Latvijas sportā (5)

* Sports visiem - populārākais sporta veids (3)

* Par cīņas gribu (3)

* Par godīgu cīņu (3)

* Paraugs sportā (3)

* Gada sporta skolotājs (3)

* Mūža ieguldījums Latvijas sportā

 

Meklējam labāko sporta skolotāju!

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina izglītības pārvaldes līdz 19. novembrim pieteikt dalībniekus konkursam Gada sporta skolotājs.

Šī titula īpašnieku izraudzīs IZM izveidota konkursa komisija, izvērtējot katras rajona un pilsētas izglītības pārvaldes izvirzītos kandidātus. Šogad, nosakot Gada sporta skolotāju, ņems vērā ne tikai standarta realizāciju, bet arī skolotāja prasmi izmantot oriģinālas un daudzveidīgas izglītības metodes, jaunas tehnoloģijas un informāciju, spēju motivēt audzēkņus nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kā arī savas pieredzes popularizēšanu un izstrādātos kritērijus izglītojamo sasniegumu vērtēšanas sistēmā. Konkursa komisiju, kurā ir gan pazīstami olimpieši, gan sporta eksperti un pedagoģijas speciālisti, vada IZM valsts sekretāra vietnieks sporta jautājumos Edgars Šneps.

Pagājušā gada finālisti bija Ingrīda Anzenava (Jelgavas 4. pamatskola), Austris Āboliņš (Drabešu internātpamatskola) un Andris Siksnis (Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikums). Par konkursa uzvarētāju kļuva Austris Āboliņš, kas ar savu entuziasmu, radošo izdomu un nesavtīgo atdevi dara interesantāku un piepildītāku internātpamatskolas bērnu ikdienu un ir lielisks paraugs citiem sporta skolotājiem.

Sīkāka informācija par konkursu pieejama IZM mājaslapā www.izm.gov.lv.