twitter facebook instagram

Čipsi čempionu godā

01.Nov.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
96
regbijs-Atskats.jpg

Pēc divu gadu pārtraukuma par Latvijas čempioniem regbijā atkal kļuvuši Ādažu čipsu ovālās bumbas meistari. Tas kļuva zināms pēc meistarsacīkšu pēdējās spēles, kurā Čipsi ar 36:19 pieveica LMT/Ežus. Ādažnieki šim mačam bija nopietni brieduši un jau pirmajā puslaikā panāca 22:0. Eži nedaudz atspēlējās tikai otrā puslaika beigās, kad sāncenši jau bija nedaudz noguruši.

„Spēlei bijām nopietni gatavojušies," sarunā ar Sportu atklāja Ādažu čipsu galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs. „Neraugoties uz daudzu spēlētāju traumām, izdevās sapulcināt daudzmaz optimālu sastāvu. Nebija vienīgi Dmitrija Baikova. Spēli centāmies virzīt caur spēka cīņām, jo vējerī sāncenšiem bija pārspēks. Lielu darbu paveica Sergejs Avdejevs. Protams, priecājamies par čempionu titula atgūšanu, taču nosargāt to būs ļoti grūti. Šosezon mums palīdzēja LMT/Eži, atņemot punktus Stats/Ķekava vienībai."

Līdz ar Latvijas čempionu noskaidrošanu regbija sezona vēl gan nav galā. 3. novembrī vēl būs Latvijas kausa izcīņas fināls, kurā Ādažu čipsu sāncenši tradicionāli būs Stats/Ķekava vīri. Spēle pirmoreiz notiks Daugavas stadionā. Tad vēl atliks divas Eiropas nāciju kausa izcīņas spēles Latvijas izlasei - 17. novembrī izbraukumā pret Maltu un 24. novembrī pašu mājās pret Andoru.

„Izlases kandidāti mačiem pret Maltu un Andoru sāks gatavoties tūlīt pēc Latvijas kausa izcīņas finālspēles," turpina Vladimirs Ņikonovs, kas ir arī Latvijas izlases galvenais treneris. „No 10. līdz 11. novembrim Ozolniekos rīkosim treniņnometni. Ļoti svarīgi šajās spēlēs būs mūsu komandas sastāvā iesaistīt abus Krievijā spēlējošos leģionārus. Jurijam Baranovam gan esot pleca trauma, bet Uldis Saulīte devis ziņu, ka varēšot palīdzēt."

Eiropas nāciju kausā Latvija šobrīd ir otrajā vietā otrās divīzijas B grupā. Vairāk punktu - 16 - ir vienīgi Polijas valstsvienībai. Latvijai ir 10, Horvātijai 9, Andorai 7, bet Maltai 6 punkti. Pret Poliju un Horvātiju mūsu ovālās bumbas meistari spēlēs nākamgad - 26. aprīlī viesosies pie poļiem, bet 10. maijā uzņems horvātus.

Tikmēr bijušie Latvijas čempioni Stats/Miesnieki (Lietuvas čempionātā komanda startēja ar šādu nosaukumu) beiguši spēlēšanu Lietuvas čempionātā. Pēdējā mačā izbraukumā Stats ar 3:37 piekāpās Šauļu Baltrex vienībai, ierindojoties ceturtajā vietā. Pirmo vietu dienvidu kaimiņvalsts čempionātā izcīnīja Šauļu Vairas, otrie ir Baltrex, bet trešie - Klaipēdas Kuršiai.  „Lai arī bijām plānojuši izcīnīt vismaz trešo vietu, šoreiz nācās samierināties ar ceturto," Sportam pastāstīja Stats/Miesnieki galvenais treneris Uldis Bautris. „Piedzīvojām zaudējumus abās pēdējās spēlēs, turklāt vienā no tām pašu laukumā piekāpāmies Klaipēdas Kuršiai. Žēl, jo pēc spēku samēriem mēs varējām būt trešie. Secinājums ir viens - Lietuvas čempionātā esam startējuši sliktāk par pašu spējām. Tiesa, dienvidu kaimiņvalsts meistarsacīkstes ir daudz augstākas kvalitātes nekā Latvijas čempionāts - gan organizatoriski, gan spēles līmeņa ziņā. Šeit nevarēja nenopietni gatavoties kādai no spēlēm. Pat pret tām komandām, kas ieņem pēdējās ailītes turnīra tabulā."

 

Latvijas čempionāts

Ādažu čipsi    8          7          0          1          306:63            22

Stats/Ķekava 8          6          1          1          383:87            21

LMT/Eži          8          3          1          4          283:153          14

RK 1964         8          1          0          7          67:462            9

US       8          1          0          7          93:346            8

 

Foto - Čempioni. Latvijas 2007. gada meistarsacīkšu uzvarētāji Ādažu čipsu komanda.

Līderis. Lielu ieguldījumu Čipsu pēdējā uzvarā deva Sergejs Avdejevs.

Spēka cīņa. Čipsi savu spēli centās virzīt caur spēka cīņām, kur viņiem bija pārsvars.

 

Spēlējošais treneris. Vladimirs Ņikonovs paspēja gan vadīt savas komandas spēli, gan arī pats uzspēlēja laukumā.