twitter facebook instagram

Gan daudz, gan labi

31.Jūl.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
328
Gan daudz, gan labi

Vieglatlētikā tika izcīnīti 36 medaļu komplekti individuālajās sacensībās un divi — stafetēs. Ogres stadionā medaļnieku sarakstā iekļuva 19 pilsētu un novadu sportisti. Komandu vērtējumā nepārspēti palika rīdzinieki, kuriem astoņas zelta medaļas. Rīdziniekiem sīvu konkurenci sagādāja liepājnieki — sešreiz zelts, trešie bija Ludzas jaunie vieglatlēti — trīs zelta medaļas.

Kaut arī meistarības līmenis dažkārt bija visai nevienāds, par čempionu rezultātiem varam tikai priecāties, jo tika sasniegti divdesmit sezonas labākie rezultāti. Četras uzvaras guva liepājnieks Gints Drigulis — 400 m, 800 m, 400 m/b un mazajā zviedru stafetē. Trīsreiz zeltu saņēma rīdzinieces Nora Ķigure — 100 m, 200 m un stafetē, Patrīcija Cīrule — 400 m, 800 m un stafetē, kā arī ludzāniete Ilārija Ločmele — 1500 m, 3000 m — gan skrienot, gan soļojot.

VARBŪT DAUDZCĪŅNIECE?

Par vienu no augstvērtīgākajiem sacensību rezultātiem parūpējās rīdziniece Kristīne Blaževiča, kādreiz slavenās trīssoļlēcējas Jeļenas Blaževičas (14,55 m) meita, kura 100 m/b finālskrējienā tikai nedaudz atpalika no Latvijas U-18 rekorda — 12,80.

Kristīne mācās Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā. Vispirms nodarbojusies ar modernajām dejām, taču sports tomēr guvis virsroku, un nu jau astoto gadu viņa trenējas vieglatlētikā. Kā visi — sākusi ar skriešanu, taču pamazām atklājusi, ka barjeras un tāllēkšana sirdij ir vistuvākās disciplīnas.

Par trīssoli, mammas disciplīnu, vēl neesot īpaši domājusi, taču reiz sameklējusi viņas jaunības dienu video un aizdomājusies — varbūt pamēģināt?

Pēdējos trīs gadus Kristīne trenējas pie pazīstamā Andra Austrupa, kurš līdz slavas augstumiem aizveda daudzcīņnieci Lauru Ikaunieci-Admidiņu.

Interesanta sakritība — arī Laura ir slavenas sportistes meita, jo mamma Vineta joprojām ir Latvijas rekordiste visās sprinta disciplīnās, arī viņa pirms sporta gaitu sākuma nodarbojusies ar dejošanu, arī abu augums ir gandrīz vienāds: Kristīnei — 1,76, Laurai — 1,79 metri.

Kristīne spēkus daudzcīņā jau izmēģinājusi, visai labi padodas arī lodes grūšana, šķēpa mešana, taču īpašu uzmanību šai sarežģītajai disciplīnai pagaidām nav veltījusi. Varbūt nākotnē? To Kristīne nenoliedz un paļaujas uz treneri.

Tūlīt pēc sacensībām Ogrē Kristīne devās uz U-18 pasaules čempionātu Kenijā, kur godam izcīnīta sestā vieta tāllēkšanā — 6,08 m. Augsto ceturto vietu Kenijā ieguva vēl viena olimpiādes uzvarētāja — Kitija Paula Melnbārde — 6,28 m, kas ir Latvijas U-18 rekords.

IESILDĪŠANĀS

Veiksmīgi Ogrē startēja daudzcīņnieks Aizkraukles novada ģimnāzijas 10. klases skolnieks Oļegs Kozjakovs, kurš uzvarēja augstlēkšanā, bija otrais lodes grūšanā, bet trešais — diska mešanā.

Oļegs neslēpa, ka priecīgs par savu devumu Aizkraukles novada punktu krātuvē. Puisim tā bija tāda kā iesildīšanās, jo viņš ir patiess desmitcīņnieks un startus izmantoja, lai gatavotos pasaules U-18 čempionātam Kenijā.

Kā zināms, tajā aizkrauklietis pārsteidza gan sevi, gan pretiniekus — Latvijas rekords 7377 punkti un pārliecinoši iegūts pasaules vicečempiona tituls.

Tagad abi jaunieši kopā ar vēl 14 Latvijas olimpiādes uzvarētājiem un medaļniekiem startē Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā Ungārijas pilsētā Ģērā, kur cer godam aizstāvēt Latvijas krāsas.

 

VIEGLATLĒTIKA

Jaunieši

110 m/b. 1. Kristiāns Skuruls (Kuldīgas nov.) 15.07, 2. Jānis Vilnrags (Jēkabpils) 15.08, 3. Karims Ali (Ogres nov.) 15.42, 4. Māris Kozulis (Jelgavas nov.) 16.23, 5. Kristaps Sunteiks (Bauskas nov.) 16.47, 6. Jēkabs Ķurbe (Iecavas nov.) 17.28.

100 m. 1. Mikus Pētersons (Kuldīgas nov.) 11.43, 2. Emīls Kristofers Jonāss (Rīga) 11.45, 3. Jurijs Sergejevs (Liepāja) 11.61, 4. Mariuss Milts (Saldus nov.) 11.75, 5. Aleksis Aleksandrs Vilnītis (Jūrmala) 11.81, 6. Artūrs Ignatjevs (Ludzas nov.) 11.87.

200 m.1. Emīls Kristofers Jonāss (Rīga) 23.45, 2. Artūrs Pastors (Ogres nov.) 23.54, 3. Jurijs Sergejevs (Liepāja) 23.67, 4. Emīls Vīgants (Jelgavas nov.) 23.87, 5. Linards Pauliņš (Dagdas nov.) 24.23, 6. Mikus Pētersons (Kuldīgas nov.) 26.27.

400 m/b. 1. Gints Drigulis (Liepāja) 55.82, 2. Dmitrijs Ļašenko (Liepāja) 56.67, 3. Arturs Vecbaštiks (Liepāja) 57.34, 4. Jēkabs Ķurbe (Iecavas nov.) 1:00.82, 5. Aleksis Belovs (Līvānu nov.) 1:00.95, 6. Ralfs Lipenītis (Jēkabpils) 1:01.29.

400 m.1. Gints Drigulis (Liepāja) 50.70, 2. Emīls Vīgants (Jelgavas nov.) 51.00, 3. Artūrs Pastors (Ogres nov.) 51.58, 4. Dmitrijs Ļašenko (Liepāja) 51.91, 5. Arturs Vecbaštiks (Liepāja) 52.37, 6. Jēkabs Niklāvs Janovs (Siguldas nov.) 53.95.

800 m.1. Gints Drigulis (Liepāja) 1:57.76, 2. Jānis Seņkāns (Rēzekne) 2:00.66, 3. Aksels Blanks (Salaspils nov.) 2:02.63, 4. Aleksandrs Mironovs (Liepāja) 2:08.56, 5. Niks Normunds Zauls (Limbažu nov.) 2:08.73, 6. Daniels Strods (Siguldas nov.) 2:08.94.

1500 m.1. Jānis Seņkāns (Rēzekne) 4:17.59, 2. Aksels Blanks (Salaspils nov.) 4:20.24, 3. Niks Normunds Zauls (Limbažu nov.) 4:23.14, 4. Jegors Ivanovs (Rīga) 4:27.71, 5. Aleksandrs Mironovs (Liepāja) 4:30.04, 6. Arsēnijs Kadiševs (Rīga) 4:30.45.

3000 m.1. Kristiāns Upenieks (Ādažu nov.) 9:23.28, 2. Santis Setkovskis (Ilūkstes nov.) 9:42.22, 3. Mareks Meženiks (Daugavpils nov.) 9:58.40, 4. Arsēnijs Kadiševs (Rīga) 10:05.55, 5. Matīss Sisenis (Iecavas nov.) 10:07.76, 6. Raimonds Levickis (Dobeles nov.) 10:26.96.

2000 m šķēršļu skrējiens.1. Santis Setkovskis (Ilūkstes nov.) 6:46.32, 2. Mihails Zenkovs (Liepāja) 7:00.16, 3. Edgars Ņikiforovs (Vārkavas nov.) 7:09.08, 4. Emīls Smilškalns (Ogres nov.) 7:09.12, 5. Kristaps Fiļipjonoks (Ventspils nov.) 7:14.38, 6. Sandis Freibergs (Valkas nov.) 7:17.63.

5000 m soļošana.1. Lauris Lapsa (Gulbenes nov.) 28:10.91, 3. Ronalds Staņislavskis (Ludzas nov.) 30:40.47, 3. Antons Mošerenoks (Ludzas nov.) 31:09.30, 4. Lauris Cimbaļuks (Ludzas nov.) 31:22.53, 5. Raivis Čačs (Riebiņu nov.) 33:12.04, 6. Kristaps Kokins (Riebiņu nov.) 33:20.13.

Tāllēkšana.1. Artūrs Šarkovičs (Krāslavas nov.) 7,19 m, 2. Artūrs Ignatjevs (Ludzas nov.) 6,57 m, 3. Karims Ali (Ogres nov.) 6,13 m, 4. Aleksis Aleksandrs Vilnītis (Jūrmala) 6,11 m, 5. Māris Ceplis (Vārkavas nov.) 6,10 m, 6. Krists Sveķis (Gulbenes nov.) 6,06.

Trīssoļlēkšana.1. Artūrs Šarkovičs (Krāslavas nov.) 14,49 m, 2. Artūrs Isajevs (Jelgava) 12,75 m, 3. Gatis Buivids (Rīga) 12,73 m, 4. Oto Laiva (Siguldas nov.) 12,69, 5. Toms Valdis Melderis-Meldriņš (Ventspils nov.) 12,43 m, 6. Frenks Klapars Ventspils nov.) 11,93 m.

Augstlēkšana.1. Oļegs Kozjakovs (Aizkraukles nov.) 2,00 m, 2. Jānis Vilnrags (Jēkabpils) 1,89 m, 3. Jānis Šķēle (Madonas nov.) 1,87 m, 4. Artūrs Elītis (Aizkraukles nov.) 1,87 m, 5. Mārtiņš Konošonoks (Dagdas nov.) 1,83 m, 6. Māris Kozulis (Jelgavas nov.) 1,83 m.

Lode.1. Uvis Roberts Buliņš (Liepāja) 15,96 m, 2. Oļegs Kozjakovs (Aizkraukles nov.) 15,30 m, 3. Ralfs Eduards Gauja (Saldus nov.) 14,95 m, 4. Jēkabs Tomsons (Salacgrīvas nov.) 14,06 m, 5. Sandis Šaškovs (Iecavas nov.) 13,17 m, 6. Kirils Kaseckis (Ludzas nov.) 13,17 m.

Šķēpmešana. 1. Klāvs Ozoliņš (Smiltenes nov.) 58,77 m, 2. Kristiāns Skuruls (Kuldīgas nov.) 58,40 m,3. Dāvis Krauklis (Smiltenes nov.) 57,92 m, 4. Artis Čakšs (Jelgavas nov.) 57,42 m, 5. Mareks Kojalovičs (Babītes nov.) 51,52 m, 6. Matīss Čudars (Salaspils nov.) 46,82 m.

Kārtslēkšana.1. Uvis Pošeika (Balvu nov.) 3,50 m, 2. Jurijs Avsiščers (Preiļu nov.) 3,50, 3. Aksels Griba (Bauskas nov.) 3,35 m, 4. Ralfs Ūdris (Valmiera) 3,20 m, 5. Uvis Strazdiņš (Saldus nov.) 3,00 m, 6. Jānis Šķēle (Madonas nov.) 3,00 m.

Disks. 1. Artūrs Demidočkins (Valkas nov.) 45,07 m, 2. Uvis Roberts Buliņš (Liepāja) 41,07 m, 3. Oļegs Kozjakovs (Aizkraukles nov.) 40,90 m, 4. Krišjānis Upenieks (Bauskas nov.) 40,22 m, 5. Krišjānis Knodze (Jēkabpils) 37,47 m, 6. Jānis Mārtiņš Gruzdiņš (Cēsu nov.) 36,97 m.

Veseris. 1. Makars Korotkovs (Salaspils nov.) 58,18 m, 2. Nils Muraška (Neretas nov.) 40,27 m, 3. Markuss Niedrups (Ventspils) 24,43 m.

Zviedru stafete.1. Liepāja (2:03.49), 2. Ogres nov. (2:08.39), 3. Kuldīgas nov. (2:08.40), 4. Salaspils nov. (2:09.68), 5. Rīga (2:09.89), 6. Sigulda (2:11.54).

 

Jaunietes

100 m/b.1. Kristīne Blaževiča (Jūrmala) 13.80, 2. Elīza Marija Kraule (Jūrmala) 14.12, 3. Marta Marksa (Smiltenes nov.) 14.42, 4. Luīze Dārta Sietiņa (Ventspils) 14.82, 5. Madara Lungeviča (Vecumnieku nov.) 14.88, 6. Amina Askarova (Liepāja) 14.92.

100 m. 1. Nora Ķigure (Rīga) 12.45, 2. Kristīne Grīnberga (Kuldīgas nov.) 12.72, 3. Kitija Paula Melnbārde (Rīga) 12.72, 4. Betija Grinberga (Saldus nov.) 12.84, 5. Asnate Ciekale (Ventspils) 13.23, 6. Sintija Penka (Valmiera) 13.34.

200 m.1. Nora Ķigure (Rīga) 25.62, 2. Daniela Kalniņa (Salacgrīvas nov.) 26.09, 3. Patrīcija Sarmule (Garkalnes nov.) 26.11, 4. Kristīne Grīnberga (Kuldīgas nov.) 26.33, 5. Viktorija Fjodorova (Rīga) 27.18, 6. Betija Grinberga (Saldus nov.) 27.39.

400 m/b. 1. Grieta Griezīte (Liepāja) 1:02.84, 2. Madara Lungeviča (Vecumnieku nov.) 1:03.70, 3. Viktorija Jevdokimova (Daugavpils nov.) 1:05.95, 4. Krista Sprūde (Liepāja) 1:08.57, 5. Rasa Saulīte (Preiļu nov.) 1:10.39, 6. Elza Lešinska (Siguldas nov.) 1:10.44.

400 m. 1. Patrīcija Cīrule (Rīga) 56.87, 2. Patrīcija Sarmule (Garkalnes nov.) 57.71, 3. Grieta Griezīte (Liepāja) 57.80, 4. Daniela Kalniņa (Salacgrīvas nov.) 59.46, 5. Viktorija Fjodorova (Rīga) 1:00.73, 6. Laura Līva Umperoviča (Madonas nov.) 1:01.29.

800 m.1. Patrīcija Cīrule (Rīga) 2:18.13, 2. Ginta Krūzēna (Aizputes nov.) 2:23.80, 3. Marta Ločmele (Rīga) 2:25.34, 4. Paula Kaupe (Iecavas nov.) 2:25.49, 5. Enia Tīna Šusta (Iecavas nov.) 2:28.54, 6. Vita Viviana Volbeta (Jūrmala) 2:31.08.

1500 m. 1. Ilārija Ločmele (Ludzas nov.) 4:48.57, 2. Alvīne Henriete Auziņa (Rīga) 5:12.86, 3. Elīza Lapiņa (Tukuma nov.) 5:15.56, 4. Sintija Zonberga (Aizputes nov.) 5:19.34, 5. Marija Novicka (Daugavpils) 5:23.25, 6. Jana Poļaka (Dagdas nov.) 5:24.11.

3000 m.1. Ilārija Ločmele (Ludzas nov.) 10:43.38, 2. Kristīne Brunere (Siguldas nov.) 11:11.74, 3. Sandra Buliņa (Alūksnes nov.) 11:15.85, 4. Sintija Zonberga (Aizputes nov.) 11:29.31, 5. Estere Vīksne (Siguldas nov.) 11:41.24, 6. Anželika Parfjonova (Daugavpils) 11:43.90.

2000 m šķēršļu skrējiens.1. Laura Kazāka (Ogres nov.) 7:56.61, 2. Estere Vīksne (Siguldas nov.) 8:00.71, 3. Ginta Krūzēna (Aizputes nov.) 8:13.92, 4. Daniela Keita Lielupe (Madonas nov.) 8:27.36, 5. Jeļizaveta Černova (Gulbenes nov.) 8:45.43, 6. Ingrīda Veisbuka (Aizputes nov.) 9:02.32.

3000 m soļošana.1. Ilārija Ločmele (Ludzas nov.) 16:40.27, 2. Līva Ejuba (Gulbenes nov.) 17:01.07, 3. Ksenija Zabalujeva (Preiļu nov.) 17:21.20, 4. Megija Čakste (Kokneses nov.) 17:40.52, 5. Santa Smirnova (Valmiera) 18:09.54, 6. Vivita Krišāne (Ludzas nov.) 19:01.29.

Tāllēkšana.1. Kitija Paula Melnbārde (Rīga) 5,98 m, 2. Kristīne Blaževiča (Jūrmala) 5,93 m, 3. Luīze Opolā (Ogres nov.) 5,43 m, 4. Zane Zemīte (Jēkabpils) 5,39 m, 5. Darja Sopova (Ventspils) 5,3 m, 6. Beatrise Radze (Rīga) 4,98 m.

Trīssoļlēkšana. 1. Zane Zemīte (Jēkabpils) 12,02 m, 2. Olga Ignatjeva (Daugavpils nov.) 11,50 m, 3. Krista Sprūde (Liepāja) 11,29 m, 4. Sabīne Koržeņevska (Ventspils) 11,07 m, 5. Elza Lešinska (Siguldas nov.) 10,76 m, 6. Helēna Kurtiša (Liepāja) 10,50 m.

Lode.1. Zane Zemīte (Jēkabpils) 12,02 m, 2. Olga Ignatjeva (Daugavpils nov.) 11,50 m, 3. Krista Sprūde (Liepāja) 11,29 m, 4. Sabīne Koržeņevska (Ventspils) 11,07 m, 5. Elza Lešinska (Siguldas nov.) 10,76 m, 6.Helēna Kurtiša (Liepāja) 10,50 m.

Šķēpmešana. 1. Marija Svistuna (Ventspils) 50,69 m, 2. Nikola Ozola (Ogres nov.) 47,55 m, 3. Veronika Lisovska (Valkas nov.) 42,96 m, 4. Ieva Annija Stepiņa Kandavas nov.) 41,84 m, 5. Sabīne Marksa (Smiltenes nov.) 41,79 m, 6. Ramona Smilškalne (Ogres nov.) 38,85 m.

Kārtslēkšana.1. Sonija Aškinezere (Preiļu nov.) 2,40 m, 2. Rebeka Vesele (Ventspils nov.) 2,40 m.

Disks.1. Oksana Vasiļjeva (Ilūkstes nov.) 34,11 m, 2. Liāna Roze (Neretas nov.) 31,67 m, 3. Poļina Kologrivova (Ventspils) 29,83 m, 4. Zane Krutova (Limbažu nov.) 28,69 m, 5. Dita Kuzņecova (Balvu nov.) 28,29 m, 6. Samanta Čunčule (Olaines nov.) 27,71 m.

Veseris. 1. Laura Feldmane (Rīga) 46,00 m, 2. Kristiāna Poļakova (Salaspils nov.) 43,85 m, 3. Sabīne Krūmiņa Ķekavas nov.) 42,76.

Zviedru stafete. 1. Rīga (2:17.59), 2. Jūrmala (2:21.01), 3. Liepāja (2:21.02), 4. Daugavpils nov. (2:26.77), 5. Iecavas nov. (2:28.60), 6. Dobeles nov. (2:30.50).

Autori: 
Juris Bērziņš Soms