twitter facebook instagram

Hokejs ar bizi

11.Nov.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
222
11-Vasilevska-CERIIBA-Zanete JBS _0895 (3).jpg

Lielā vīru hokeja ēnā parasti paliek mūsu sieviešu hokejs pat par spīti tam, ka šis sporta veids kopš 1998. gada iekļauts olimpisko spēļu programmā un iepriekšējā atlasē mūsu komandai tikai nedaudz pietrūka līdz startam Vankūverā.

Nesen Jelgavā risinājās Eiropas kausa izcīņas pirmais posms dāmām, kurā Latviju pārstāvēja hokeja komanda Laima, paliekot trešajā vietā un no turpmākajām sacensībām izstājoties. Mūsu meitenes pirmajā spēlē uzvarēja Polijas čempiones THM Bisset Polonia Bytom — 8:1, bet zaudēja dāņu labākajai komandai Herlev Hornets — 0:5 un Norvēģijas čempionēm Valerenga IH — 1:2.
Izlases galvenais treneris Ģirts Ūdris atzina, ka cerējis uz labāku rezultātu, taču sagrāve pret spēcīgajām dānietēm mazinājusi komandas apņēmību pēdējā spēlē pret norvēģietēm. Laimā pulcinātas daudzas mūsu sieviešu izlases hokejistes, taču ne visas.
Latvijas sieviešu izlase kopā pulcēsies nākamā gada sākumā, kad mūsējās aizvadīs vairākas pārbaudes spēles un aprīlī Vācijas pilsētā Rāvensburgā pasaules čempionāta pirmajā divīzijā sacentīsies ar Vācijas, Japānas, Norvēģijas, Ķīnas un Austrijas komandām. Arī līdz tam mūsu meitenēm spēļu netrūks — notiks Latvijas atklātais čempionāts hokejā, kurā kopā ar mūsu labākajām komandām startēs arī viena baltkrievu un divas igauņu vienības.
Interesanti, ka mūsu sieviešu čempionātā un Eiropas kausa izcīņā drīkst startēt meitenes no 15 gadu vecuma, taču valsts izlasi pasaules meistarsacīkstēs un olimpiskajās spēlēs ļauts pārstāvēt tikai tām spēlētājām, kuras sasniegušas16 gadu vecumu. Laimas komandā viena no vadošajām aizsardzēm ir 15 gadus vecā Žanete Vasiļevska, kura meistarības ziņā jau tagad lieliski noderētu valsts izlasei.
— Kā tev ienāca prātā spēlēt hokeju?
— Reiz tētis un viņa draugs, kuri abi spēlē hokeju, daudz neprasot, nolēma, ka arī man jāpamēģina šī spēle. Pirms tam divus gadus nodarbojos ar tenisu, bet tas man nepatika un uz treniņiem gāju ar lielu piespiešanos. Hokeju sāku spēlēt Brocēnos. Tagad jau astoto gadu trenējos Jelgavā pie treneres Lolitas Andriševskas. Pirms tam pat nezināju, ka meitenes arī spēlē hokeju, arī īsti slidot nepratu.
— Latvijā jauniešu turnīros meiteņu komandu nemaz nav. Vai viegli spēlēt kopā ar puikām?
— Esmu pieradusi. Reizēm zēni mani mazliet pasaudzē, bet spēlēs ar svešām komandām daudzi nemana manus garos matus un spēlē kā līdzīgs ar līdzīgu. Jelgavas komandā esam vairākas meitenes. Arī ārzemēs meitenes hokeju spēlē kopā ar puikām.
— Zēnu spēlēs drīkst lietot spēka paņēmienus, bet dāmu cīņās tie nav atļauti. Negadās aizmirsties?
— Ar spēka cīņu neesmu sevišķi aizrāvusies, tomēr, kad cīnies par ripu, tad reizēm gan ir jāpadomā.
— Vai uzaicinājums uz Eiropas kausa izcīņu nāca negaidīti?
— Jā, kaut gan mana trenere par to jau ieminējās. Laikam viņa vienojās ar Laimas treneri Ģirtu Ūdri, un tā es nokļuvu komandā. Pirmais man to pateica tētis.
— Vai lielās meitenes tevi uzņēma draudzīgi?
— Ļoti. Nedaudzajos treniņos pirms turnīra viņas daudz ko pamācīja, parādīja. Nebija grūti, kaut turnīrā laikam biju viena no jaunākajām. Mūsu komandas vārtos stāv mana trenere, un viņa man ļoti daudz palīdzējusi. Lolita taču labi redz, kas jādara aizsardzībā, lai vārti būtu drošībā.
— Vai ar rezultātiem un savu spēli turnīrā esi apmierināta?
— Ne sevišķi. Varējām nospēlēt labāk. Piekāpāmies dānietēm, viņas bija daudz stiprākas, bet norvēģietes gan varējām uzvarēt, tikai ripa nekādi negāja vārtos. Arī pašai vajadzēja spēlēt veiksmīgāk, bija grūti pierast pie tāda hokeja.
— Ar ko dāmu hokejs atšķiras no puiku hokeja?
— Sievietēm ir cita taktika, cita saspēle. Dānietes un norvēģietes spēlē gudrāk un arī ātrāk nekā mūsu zēni. Daudz ko iemācījos.
— Vai arī Latvijas atklātajā čempionātā tu spēlē Laimas komandā?
— Nē, Jelgavas Zemgalē. Mums pašām tik daudz spēlētāju nesanāca, tāpēc klāt nākušas dažas meitenes no Laimas.
— Vai nav žēl, ka vecuma dēļ vēl nevari spēlēt Latvijas izlasē?
— Žēl, bet nākamgad rudenī varēšu. Ceru, ka mēs piedalīsimies olimpiskajā atlasē un tiksim uz spēlēm Sočos.
— Kādu tu redzi savu hokejistes karjeru?
— Pēc skolas beigšanas gribu iestāties Sporta pedagoģijas akadēmijā un spēlēt kādā labā profesionālā komandā, tikai man daudz jātrenējas, labāk jāmet, jākļūst ātrākai. Mūsu meitenes taču pelna naudu ar hokeju, kāpēc lai arī es to nevarētu?
Juris BĒRZINŠ-SOMS

Žanete VASIĻEVSKA
Hokejiste
Dzimusi: 1995. gada 9. jūlijā
Mācās: Brocēnu vidusskolas 9. klasē
Trenējas: hokejā kopš 8 gadu vecuma
Spēlē: Jelgavas Ledus sporta skolā un Jelgavas sieviešu komandā Zemgale
Trenere: Lolita Andriševska
Lielākie panākumi: 2. vieta Latvijas Ziemas olimpiādē Jelgavas komandā, 3. vieta Latvijas jaunatnes čempionātā
Vaļasprieks: makšķerēšana