twitter facebook instagram

Hokejs viņam zvaigznēs rakstīts

20.Nov.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
98
Gricinskis-Ceriiba.jpg
CitātsGatis ir viens no nedaudzajiem, kuram zvaigznēs rakstīts - būt hokejistam." 

Oļegs Znaroks, Latvijas valstsvienības galvenais treneris
Vienaudži varbūt pat apskauž 19 gadu veco LSPA/Rīga hokeja komandas uzbrucēju Gati Gricinski. Ne jau katram ir lemts apliecināt sevi gan Latvijas jauniešu, gan junioru izlasē. Gatis te paspējis spēlēt jau trīs sezonas. Viņš ir viens no stabilākajiem uzbrucējiem, kuram treneri uztic vissarežģītākos uzdevumus. „Gatis ir viens no nedaudzajiem, kuram zvaigznēs rakstīts - būt hokejistam," tā par savu audzēkni saka LSPA/Rīga un Latvijas valstsvienības galvenais treneris Oļegs Znaroks. „Viņam ir ļoti laba tehnika, lielisks slidojums, puisis ir domājošs hokejists, ar savu spēles rokrakstu. Tas laikam raksturīgs daudziem, kuriem ir dabas dots talants, - nereti grūti sevi piespiest strādāt vēl smagāk. Katrā ziņā Gatis ir jau pavisam tuvu arī valsts pieaugušo izlasei. Kad pienāks laiks uzvilkt šo komandas kreklu? Viss atkarīgs no viņa attieksmes pret ikdienas darbu hokeja laukumā."

Pagodinošs raksturojums. Un Oļegs Znaroks no dienas dienā saviem puišiem atgādina sen zināmo patiesību: katrs pats savas hokeja karjeras kaldinātājs. Par to arī saruna ar Latvijas U-20 izlases uzbrucēju Gati Gricinski.

- Kam pieder izvēle - Gatis Gricinskis būs hokejists? Kurš tevi aizveda uz pirmo treniņu?

- Tas bija mans tētis. Viņam ļoti patīk gokejs. Ja vien iespējams, tētis vienmēr klātienē skatās manas spēles.

- Kopš tās pirmās dienas ne reizi neesi nožēlojis?

- Noteikti ne. Vien vasarās treniņnometnēs, Oļega Znaroka vadībā gatavojoties jaunajai sezonai, tad gan smejam, ka savus bērnus gan nevedīsim uz hokeja treniņiem... Bet ja man šodien būtu septiņi gadi, es noteikti izvēlētos hokeju.

- Vienmēr esi gribējis būt uzbrucējs?

- Jau pirmajā treniņā mani ielika uzbrukumā, tā arī no dienas dienā augu kā uzbrucējs. Tiesa, daži treneri mani reizēm izmēģināja aizsarga pozīcijā, taču katram vajag darīt to, kas vislabāk izdodas. Man nekad nav bijusi doma spēlēt aizsardzībā, tomēr mēdz būt sacensībā epizodes, kad nākas pildīt aizsarga pienākumus.

- Tavā spēlētāja izaugsmē piedalījušies vairāki treneri.

- Daudz devis mans pirmais treneris Agris Beļickis. Viņš iemācīja pašu galveno - mīlēt hokeju. Viņš ir mans visu laiku labākais treneris. Diemžēl jau septiņus gadus Agris Beļickis vairs nav mūsu vidū. Pēc viņa bija vēl vairāki labsi treneri, no kuriem daudz jauna esmu ieguvis. Pēdējos gados visas gudrības esmu samācījies no Oļega Znaroka.

- Ar kuriem komandas biedriem vienā maiņā esi radis labāko saskaņu LSPA/Rīga komandā un junioru izlasē?

- Pie Znaroka studentu komandā tie ir Mārcis Zembergs, Mārtiņš Skuška, Oskars Cibuļskis un Aleksandrs Fadejevs. Izlasē patika kopā spēlēt ar Andri Džeriņu, Artūru Ozoliņu, Artūru Kuldu un Oskaru Bārtuli. Ar Andri pirms trijiem gadiem kopā aizvadīju visu sezonu. Ar Artūru kopš divpadsmit gadu vecuma ar nelieliem pārtraukumiem esam vienā maiņā. Ar Oskaru esam pazīstami gadus septiņus, kad sāku braukt uz treniņiem Rīgā, taču vien pērn cīnījāmies kopā U-20 izlasē.

- Arī labi pazīstamiem cilvēkiem reizēm gadās domstarpības. Strīda objekts mēdz būt atšķirīga dzīves vai hokeja uztvere?

- Visiem gadās pa ķildai. Taču lielākoties tā notiek, pierādot savu hokeja izpratni.

- Daudzi vecāki cenšas savas atvases pēc iespējas ātrāk dabūt pāri okeānam, kaut vai viszemākajā līgā, bet prom no Latvijas. Ko tu par to saki?

- Nu nav jēgas braukt prom astoņu, desmit gadu vecumā. Labāk to darīt, kad ir vismaz piecpadsmit gadi. Arī astoņpadsmit gadu vecumā nekas nav zaudēts, jo jauniešu hokejs Latvijā ir pieņemamā līmenī.

- Līdz pasaules junioru čempionātam atlicis nepilns mēnesis. Kuri sāncenši būs sīvākie Latvijas izlasei, lai iekļūtu elites grupā?

- Tie noteikti būs baltkrievi. Jau Žoltoka piemiņas kausa izcīņā ar viņiem sīvi cīnījāmies. Taču arī pārējās komanmdas jāuztver ļoti nopietni.

- Jau tagad izlases treneri saka: mums pirmās divas maiņas būs galveno notikumu risinātājas. Tevi šāds slogs neuztrauc, ja zināms, ka esi viens no viņiem?

- Visu sezonu spēlēju vienā no vadošajām maiņām. Esmu pieradis, ka atbildīgos momentos mūs laiž ā. Patīkami apzināties, ka treneris tev uzticas, un nav iemesla satraukumam.

- Kad esi laukumā un tribīnēs auro tūkstoši, jūties labāk? Vai tomēr psiholoģiski vieglāk spēlēt citās valstīs?

- Savā laukumā, savu līdzjutēju atbalstītiem, vienmēr ir patīkamāk cīnīties. Vienīgi varbūt pirmās minūtēs ir neliela mandrāža, taču drīz vien sajūta ir lieliska.

- Ko gribi sasniegt hokejā?

- Arī man, tāpat kā ikvienam hokejistam, sapnis iegūt Stenlija kausu.

- Vai jau tagad zini, ko darīsi, kad beigsi spēlētāja karjeru?

- Ik pa laikam par to iedomājos, tomēr pagaidām visus spēkus cenšos atdot hokejam.

- Ziemā un pavasarī hokejā ir kulminācija, bet tomēr savs laiks ir arī vismaz mirkļa atpūtai. Kuri ir tavi mīļākie svētki?

- Šķiet, Jaunā gada sagaidīšana, jo tas vienmēr nāk ar jaunām iespējām.

- Ja reiz svētki, neiztrūkstošas ir arī dāvanas.

- Man patīk smieklīgas dāvaniņas, kas uzjautrina, tāpēc arī citiem cenšos atrast kaut ko interesantu.

- Par kādu auto sapņo?

- Mitsubishi Evolution IX.

- Iedomājies: šodien tev būtu jāuzrunā savi junioru izlases komandas biedri pasaules junioru čempionāta priekšvakarā, ko teiktu?

- Nekad tā vēl nav noticis, bet domāju, ka sakāmais nāktu pats no sevis. Noteikti teiktu kaut ko ļoti uzmundrinošu un iedvesmojošu.

Vizītkarte

Gatis Gricinskis

hokejists

Dzimis           1988.gada 3. aprīlī Tukumā

Augums, svars        1.81 m, 78 kg

Izglītība         Lībagu sākumskola, Talsu 2. vidusskola, Rīgas 85. vidusskola

Pirmais un pašreizējais treneris Agris Beļickis un Oļegs Znaroks

Hokejā           no septiņu gadu vecuma

Pozīcija         uzbrucējs

Spēlējis         Talsu Hokeja klubā, Dinamo Rīga 88, Rīga 2000, Rīga 20, LSPA/Rīga, Latvijas U-18 izlasē (2005., 2006. g.), Latvijas U-20 izlasē (2006./2007.

Nozīmīgākie sasniegumi  pasaules jauniešu čempionātā 1. divīzijā 1. un 2. vieta, pasaules junioru čempionātā 1. divīzijā 2. vieta, pasaules jauniešu čempionātā 1. divīzijāvisvairāk vārtu guvējs (2006. g. - seši, arī  komandas biedram Andrim Džeriņam), pasaules junioru čempionātā 1. divīzijā visvairāk rezultatīvu piespēļu (2006./2007. g. - astoņas)

Ģimene          mamma Ināra, tētis Guntis, māsas Lelde un Gunta, brāļi Edgars un  Klāvs

Vaļasprieks              futbols, florbols

Māra JURŠEVICA