twitter facebook instagram

Latvijas Gada balva sportā 2014. Pretendenti

17.Dec.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
297
Latvijas Gada balva sportā 2014. Pretendenti

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Igo Japiņa Sporta aģentūra nosaukusi pretendentus Latvijas Gada balvai sportā 2014 deviņās nominācijās, kā arī balvas par mūža ieguldījumu sportā ieguvēju. To saņems Latvijas futbola simtgades labākais tiesnesis, ilggadējais sporta darbinieks, žurnālists un viens no spilgtākajiem futbola entuziastiem pēc valsts neatkarības atjaunošanas Miķelis Lenerts-Rubenis.

Kategorijā LABĀKAIS LATVIJAS SPORTISTS finālistu vidū ir Soču ziemas olimpisko spēļu vicečempions skeletonā Martins Dukurs, vienīgais latviešu spēlētājs Nacionālajā hokeja līgā Zemgus Girgensons, Francijā pirmoreiz Grand Slam turnīra pusfinālu sasniegušais tenisists Ernests Gulbis, Eiropas čempions biatlonā Andrejs Rastorgujevs, kā arī Eiropas čempions un divreiz BMX Pasaules kausa posmos superkrosā uzvarējušais Māris Štrombergs.

Kategorijā LABĀKĀ LATVIJAS SPORTISTE uz gada balvu pretendē Eiropas čempione un pasaules čempionāta bronzas medaļniece brīvajā cīņā Anastasija Grigorjeva, pirmā latviete, WNBA līgas čempione Anete Jēkabsone-Žogota, divreiz Latvijas rekordu labojusī šķēpmetēja Madara Palameika, Ņujorkas maratonā 4. vietu ieguvusī Jeļena Prokopčuka-Čelnova un bronzas medaļniece Eiropas un pasaules čempionātos brīvajā cīņā Laura Skujiņa.

Citās nominācijās izvirzīti šādi pretendenti.

LABĀKAIS TEHNISKO SPORTA VEIDU SPORTISTS

Jānis Baumanis (auto sports — rallijkross) — 3. vieta Eiropas rallijkrosa Super 1600 klasē.

Pauls Jonass (motokross)— 17 gadu vecumā noslēdzis līgumu ar pasaules prestižāko rūpnīcas komandu KTM.

Matīss Karro (motokross) — 13. vieta Pasaules čempionāta MXGP klases kopvērtējumā, Lielbritānijas MX1 čempions.

Reinis Nitišs (autosports — rallijkross) — debijas sezonā 3. vieta pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā prestižākajā SuperCar klasē.

LABĀKAIS LATVIJAS TRENERIS

Ainārs Bagatskis (basketbols) — Latvijas vīriešu basketbola izlase viņa vadībā kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram bez neviena zaudējuma.

Dainis Dukurs (skeletons) — palīdzēja Martinam izcīnīt 2. vietu Soču OS, 1. vietu Eiropas čempionātā, kā arī PK kopvērtējumā un Tomasam 4. vietu Soču OS, 2. vietu Eiropas čempionātā un 2. vietu PK kopvērtējumā.

Jānis Liepa (kamaniņu sports) — brāļi Šici viņa vadībā izcīnīja divas medaļas Soču OS.

Sandis Prūsis (bobslejs) — aizveda Oskara Melbārža četrinieku ekipāžu līdz sudraba medaļai Soču OS. Tā bija pirmā bobslejistu olimpiskā medaļa kopš Latvijas neatkarības atgūšanas.

Genadijs Samoilovs/ Andris Šmēdiņš (pludmales volejbols) — treneru tandēms, kas dēlu komandu aizvedis līdz Pasaules ranga 1. vietai, 2. vietai Eiropas čempionātā, kā arī vairākām godalgotām vietām FIVB (Starptautiskās Pludmales volejbola federācijas) Grand Slam posmos.

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda

Latvijas sieviešu basketbola izlase — izcīnīja tiesības piedalīties 2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Latvijas vīriešu basketbola izlase — iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā, pirmo reizi vēsturē kvalifikācijas turnīru pabeidzot bez zaudējumiem.

Latvijas vīriešu florbola izlase — kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram.

Latvijas vīriešu hokeja izlase — izcīnīta 8. vieta Soču OS.

Rīgas Dinamo hokeja komanda — veiksmīgi spēlēja 2013./2014. KHL čempionātā, iekļuva izslēgšanas spēlēs.

LABĀKĀ LATVIJAS KOMANDA INDIVIDUĀLAJOS SPORTA VEIDOS

Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga (bobslejs) — sudraba medaļa Soču OS, 4. vieta Eiropas čempionātā.

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols) — 1. vieta FIVB Pasaules rangā, 2. vieta Eiropas čempionātā un vairākas godalgotās vietas Grand Slam posmos.

Andris Šics/Juris Šics (kamaniņu sports, divnieku ekipāža) — izcīnītas divas bronzas medaļas Soču OS un 5. vieta Eiropas čempionātā divnieku ekipāžām.

GADA UZLECOŠĀ ZVAIGZNE

Roberts Akmens (smaiļošana) — 1. vieta Eiropas junioru čempionātā un 2. vieta pasaules junioru čempionātā.

Gatis Čakšs (šķēpmešana) — 1. vieta pasaules junioru čempionātā, divas reizes labojis personīgo rekordu — 74,04 m (finālā) un 68,38 m kvalifikācijā.

Rebeka Koha (svarcelšana) — 1. vieta Eiropas jauniešu čempionātā, 4. vieta pasaules čempionātā juniorēm, 7. vieta Eiropas čempionātā pieaugušajiem un 3. vieta Jaunatnes II olimpiskajās spēlēs.

Reinis Nitišs (autosports) — 18 gadu vecumā sensacionāla debija pasaules rallijkrosa čempionātā, kopvērtējumā izcīnot trešo vietu.

Jeļena Ostapenko (teniss) — Vimbldonas junioru turnīra čempione, šobrīd pasaules junioru rangā 2. vietā, izcīnīta 3. vieta Jaunatnes II olimpiskajās spēlēs dubultspēlēs ar Lietuvas sportisti Parazinskaiti Alvilli.

GADA SPORTA NOTIKUMS LATVIJĀ

Eiropas čempionāts kamaniņu sportā junioriem — Sigulda pirmo reizi rīko Eiropas čempionāta sacensības junioriem un jauniešiem, piedalījās 123 sportisti no 15 valstīm

Eiropas rallija čempionāta posms Liepājā — Latvijā jau otro reizi notika FIA Eiropas rallija čempionāta ziemas posms Rally Liepāja.

Nāciju kauss motokrosā Ķegumā — pasaulē nozīmīgākās motokrosa sacensības septembrī Latvijā notika, pateicoties valdības atbalstam. Tajās sacentās 34 valstu komandas.

24. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens — tradicionālais velobrauciens Siguldā, 2. septembrī pulcēja ap 5000 dažādu paaudžu riteņbraucējus no visiem Latvijas novadiem.

Rīgas Nordea maratons — piedalījās 23 000 dalībnieki no 60 valstīm.

PAR CĪŅAS GRIBU

Jevgeņijs Birins — triatlons

Kristens Krīgers — riteņbraukšana

Mārtiņš Podžus — teniss

Māris Štrombegs — riteņbraukšana

Latvijas vīriešu hokeja valstsvienība

Gada balvas sportā 2014noslēguma ceremonijā 23. decembrī uzzināsim arī to, kurš izpelnījies nomināciju Paraugs sportā un Gada sporta skolotājs, kurš saņems Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalvu, LOK speciālbalvu, Latvijas Televīzijas speciālbalvu un kurš kļūs par Latvijas populārāko sportistu.

LOK un Igo Japiņa Sporta aģentūra nozīmīgāko sporta balvu pasniegšanas ceremoniju Latvijas Gada balva sportā rīko jau 10. reizi. 

Autori: 
Dainis Caune