twitter facebook instagram

Neaizstājamais Rīgas ilūkstietis

05.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
79
Futbols-Zhigajevs-Liideris.jpg

Latvijas futbola čempionāta sezonas lielākais pārsteigums ir pagājušā gada virslīgas priekšpēdējās komandas FK Rīga pārliecinošā spēle. Rīdzinieku brīnumainās pārvērtības pamatā saista ar vairāku pieredzējušu futbolistu pieaicināšanu, bet par vienu no komandas līderiem kļuvis arī 21 gadus vecais Juris Žigajevs, kurš šosezon visos mačos izgājis laukumā sākuma sastāvā.

Juris Žigajevs futbola pamatus apguva Ilūkstē pie trenera Vladimira Vinokurova, bet uz Rīgu pārcēlās 17 gadu vecumā. Pirms tam viņš jau paspēja debitēt virslīgā Zibens/Zemessardzes sastāvā. Debijas sezonā FK Rīga rindās miniatūrais Žigajevs (augums 169 cm) reti tika laukumā, bet nu jau piekto gadu viņš ir stabils FK Rīga pamatsastāva spēlētājs.

"Uz futbolu mani aizveda tētis, kurš arī pats jaunībā bija futbolists. Savulaik viņš dzīvoja Kazahstānā, kur spēlēja otrajā līgā. Tā ka man nebija grūti izvēlēties, ar kuru sporta veidu nodarboties. Uz Rīgu mani uzaicināja bijušais FK Rīga treneris Viktors Ņesterenko. Nezinu, kur viņš mani bija noskatījis. Galvaspilsētā nebija grūti iedzīvoties, jo mūsu komandā jau bija vairāki Ilūkstes puiši - Nikolajs Djakins, Rolands Krjauklis, Ilmārs Labuds, Raivis Linards," Juris Žigajevs iepazīstina ar savas futbola karjeras sākumu.

Pagājušā sezona FK Rīga iekrāsojās pavisam melnās krāsās - rīdzinieki virslīgā finišēja priekšpēdējā vietā un bija spiesti piedalīties pārspēlēs par palikšanu virslīgā. FK Rīga noturējās virslīgā, bet neizteiksmīgā sezona iedrošināja kluba vadību veikt vērienīgas sastāva izmaiņas, šķiroties no puses komandas futbolistu. Žigajeva pozīcijas gan nebija apdraudētas, jo viņš bija viens nedaudzajiem komandā, kuram nevarēja izvirzīt lielas pretenzijas. Interesanti, ka pērn Žigajevs čempionātā nopelnīja astoņas dzeltenās kartiņas, šajā ziņā atpaliekot tikai no Rēzeknes Dižvanagu aizsarga Jāņa Skvorcova. Pērn Žigajevs bija trešais FK Rīga sastāvā pēc nospēlēto minūšu skaita, bet šosezon viņš vidējās līnijas labajā malā ir tikpat neaizstājams, jo vēl tikai vārtsargs Andrejs Pavlovs un kreisais pussargs Dmitrijs Skobļakovs visās 12 čempionāta spēlēs bijuši laukumā jau no pirmās minūtes (9 no 12 mačiem Žigajevs aizvadīja no zvana līdz zvanam). No pagājušā gada sastāva šosezon droša vieta starta vienpadsmitniekā ir vēl tikai komandas kapteinim Igoram Korabļovam. Žigajevs šo uzticību attaisnojis ar jau četriem gūtiem vārtiem (vidēji viens rezultatīvs sitiens trīs mačos), kas malējam pussargam ir ļoti atzīstams rezultāts. Jāpiebilst, ka pērn Žiga tikpat vārtus guva pa visu sezonu.

"Pēc pagājušās sezonas bija pārdomas, vai nevajadzētu mainīt klubu. Man arī tieši beidzās līgums ar FK Rīga. Tomēr kluba vadība solīja, ka šogad mums būs cits sastāvs, augstāki mērķi, tāpēc piekritu palikt un noslēdzu jaunu vienošanos uz vēl diviem gadiem. Pagaidām gan neesmu dzirdējis, ka būtu bijuši nopietni piedāvājumi pāriet uz augstāka līmeņa klubu," atklāj Žigajevs, kuru nepārsteidz rīdzinieku šīs sezonas panākumi.

"Mūsu veiksmīgais starts nav liels brīnums, jo šogad komandā pulcēti daudzi pieredzējuši futbolisti, kuriem jau ap 30 gadiem. Ar šādu sastāvu varam cīnīties par labām vietām. No jaunajiem spēlējam tikai mēs ar Maksimu Rafaļski. Agrāk mums bija daudz vairāk jauniešu. Pirms sezonas kluba vadība izvirzīja mērķi izcīnīt ceturto vietu, taču jau tad galvenais treneris Sergejs Semjonovs teica, ka varam tikt arī augstāk. Galvenais katrā spēlē cīnīties par uzvaru. Tagad jau skaidrs, ka ceturtā vieta vairs mūs vairs neapmierinās," uzskata Žigajevs, kurš arī dalās savos iespaidos par sezonas pirmo pusi.

"Līdz šim mums grūtākā spēle bija Liepājā, kur noturējām neizšķirtu 0:0. Liepājā vienmēr visiem smagi klājas. Šosezon gan čempionātā nav vieglu spēļu, jo pat ar Olimpu abas reizes uzvaru izcīnījām grūtā cīņā. Mūsu labākā spēle arī bija ar Liepājas metalurgu, kad savā laukumā uzvarējām ar 3:0. Toreiz komandai viss izdevās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ceru, ka manas spilgtākās spēles vēl ir priekšā."

No šīs sezonas mačiem gan noteikti varētu izcelt otrā riņķa tikšanos ar Skonto, kurā tika fiksēts neizšķirts 4:4, bet Žigajevs guva divus vārtus. Pēc tam gan dažos plašsaziņas līdzekļos parādījās informācija, ka šīs spēles iznākums bijis iepriekš sarunāts.

"Tas ir absurds. Kā var sarunāt rezultātu 4:4, turklāt pēdējie vārti tika gūti tikai 95. minūtē. Vēl varētu saprast, ja sarunātu rezultātu 0:0 vai apzinātu zaudējumu. Manuprāt, Latvijā šādas lietas nenotiek, jo esam maza valsts, mūsu virslīgā ir tikai astoņas komandas, tā ka visi par visiem visu zina," FK Rīga pussargs ir neizpratnē par šīm baumām.

Turpinot progresēt, Žigajevam ir visas izredzes arī izpelnīties Latvijas valstsvienības galvenā trenera Aleksandra Starkova ievērību, kurš šovasar intervijā Sportam nosauca Žigajevu par vienu no Latvijas čempionāta interesantākajiem jauniešiem. Tiesa, pagaidām Starkova atzinīgie vārdi vēl nav pārvērtušies uzaicinājumā uz valsts galveno komandu. Pagājušajā gadā Žigajevs gan ieguva iespēju aizstāvēt valsts godu, spēlējot Latvijas U-21 izlases pamatsastāvā. 

"Starkovs ir runājis ar mani par valstsvienību. Teica, ka esmu tuvu pirmajai izlasei, taču es pats apzinos, ka vēl neesmu gatavs spēlēt valstsvienībā. Vēl jāpiestrādā pie daudziem futbola elementiem, tad arī varēs sākt domāt par izlasi. Varbūt pēc viena vai diviem gadiem. Patīkami apzināties, ka esmu tik tuvu lielajai izlasei," paškritiski saka Žigajevs. 

Kristiāns Girvičs

Vizītkarte

Juris Žigajevs

futbolists

Dzimis           1985. gada 14. novembrī Sanktpēterburgā (Krievija)

Augums, svars        169 cm, 66 kg

Pozīcija         pussargs

Pirmais treneris      Vladimirs Vinokurovs

Klubs FK Rīga

Iepriekšējie klubi    FK Ilūkste, Zibens/Zemessardze

Ģimenes stāvoklis draudzene Svetlana

Izglītība         studē LSPA, mācījies Ilūkstes 1. vidusskolā, beidzis Rīgas 49. vidusskolu

Fotoparaksts

Motors. FK Rīga pussargs Juris Žigajevs šosezon vēl nav izlaidis nevienu spēli, vienmēr dodoties laukumā komandas sākuma sastāvā.