twitter facebook instagram

Patieso spoguļu karaļvalsts

07.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
88
Basis-Damas-Atskats.jpg

Latvijas sieviešu valstsvienība Rīgā aizvadītajā pārbaudes turnīrā, brīžiem demontrējot labu basketbolu, bet brīžiem pieļaujot kļūdas pat elementārās situācijās, nespēja uzvarēt nevienu no sāncensēm un palika pēdējā vietā.

Problemātiskākā lieta, kuru nācās risināt Latvijas izlases treneriem, bija saspēles vadītājas postenis. Elīna Babkina otrajā spēlē guva savainojumu (lauza divus labās rokas pirkstus), tādējādi komandai paliekot tikai ar vienu pirmo numuru - Ilzi Osi-Hlebovicku, kas, pēc galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa teiktā, šobrīd vēl nebija gatava spēlēt ilgāku laiku nepietiekamas funkcionālās sagatavotības dēļ. Savukārt Zane Eglīte joprojām atgūstas pēc traumas. Tādējādi saspēles vadītājas postenis biežāk tika uzticēts Guntai Baško.

Varbūt tieši pirmā numura trūkums bija tas, kas vairākas reizes lika mūsu meietenēm aizkombinēties līdz uzbrukumam atvēlētā laika pēdējām sekundēm, izdarot sasteigtus un līdz ar to arī neprecīzus metienus. Tiesa, reizēm, jo īpaši pirmajā spēlē pret Franciju, Latvijas izlases spēlētājas meta garām pat brīvus raidījumus no groza apakšas. To Ainars Zvirgzdiņš skaidroja ar spēlētāju nespēju pārvarēt stresu pašmāju publikas priekšā. Tāda pat atmosfēra gaidāma Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā mačā pret Turciju, tāpēc, jādomā, vēlreiz uzkāpt uz tā paša grābekļa nebūs lemts.

Vistuvāk uzvarai pārbaudes turnīrā Rīgā Latvija bija pēdējā mačā pret Spāniju. Pašā sākumā mūsu basketbolistes izvirzījās vadībā pat ar 16:2. Tomēr spānietēm izdevās atspēlēties un galu galā izcīnīt uzvaru, lai arī pēdējā periodā vienubrīd rezultāts bija neizšķirts.

Par zaudējumiem gan nevajadzētu kaunēties, jo pretī spēlēja divas ļoti labas Eiropas komandas Spānija un Francija, kā arī Ķīna, kas gatavojas olimpiskajām spēlēm pašu mājās. Kopumā neilgā laikā Latvijas izlase aizvadījusi astoņas spēles ar augstas klases komandām. Treneris Zvirgzdiņš apgalvoja, ka augstu paceltā latiņa turpat vien esot palikusi un valstsvienība ir uz pareizā ceļa, lai to pārvarētu. Lielākā daļa no spēlētājām ir gatava cīnīties Eiropas čempionāta spēļu spriedzes līmenī, neraugoties pat uz to, ka savos klubos nebūt nav spēlējušas pirmās vijoles.

Savelkot visu kopā jāsecina, ka pārbaudes turnīrs ar spēcīgām sāncensēm ir izdevies no tāda viedokļa, ka pilnībā gluži kā spogulī izgaismoja Latvijas izlases problēmas. Labi ir arī tas, ka līdz Eiropas čempionātam vēl ir diezgan daudz laika, lai mīnusus pārvērstu plusos. Atliek tikai to izdarīt.

Latvija - Francija 54:65 (18:17, 13:13, 12:18, 11:17). Kubliņa 12 (10 AB), Jēkabsone-Žogota 11, Baško 10 (9 AB, 5 P), Jansone 7, Tamane 6, Tāre 4, Babkina 3, Ose-Hlebovicka 1, Dreimane, Brumermane.

Latvija - Ķīna 59:72 (20:27, 11:11, 7:18, 21:16). Jēkabsone-Žogota 17 (5 P), Kubliņa 14 (5 AB), Tāre 9, Jansone 5 (6 AB), Babkina 4, Baško 3 (7 AB), Tamane 2 (5 AB), Brumermane 2, Cinīte 2, Ose-Hlebovicka 1, Dreimane, Krumberga.

Latvija - Spānija 62:69 (19:10, 12:25, 18:18, 13:16). Jēkabsone-Žogota 18, Kubliņa 16, Baško 11 (7 PB), Tamane 7 (6 AB), Jansone 6, Dreimane 4, Tāre, Ose-Hlebovicka, Brumermane, Cinīte, Krumberga.

Citi rezultāti: Ķīna - Spānija 83:76, Spānija - Francija 73:67, Ķīna - Francija 61:67.

Ķīna    2 - 1  5

Francija          2 - 1  5

Spānija           2 - 1  5

Latvija            0 - 3  3

Jānis ERENBERGS