twitter facebook

Princese un jelgavnieks

31.Jūl.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
328
Princese un jelgavnieks

Vairāk nekā simt dalībnieku no visiem airēšanas centriem — pēdējā laikā tik kupls ir jauniešu skaits kanoe un smaiļošanas sacensībās, kurās par Latvijas Jaunatnes olimpiādes princesi ar trim zelta medaļām kļuva Limbažu vidusskolniece Sabīne Cirša.

Kopš janvāra arī Limbažu olimpiskajā centrā atvērts sporta internāts, un Sabīne pieredzējušā Genādija Zujeva vadībā trenējas tieši tajā. Savukārt kanoe airēšanā absolūti labākais bija jelgavnieks Roberts Lagzdiņš, kas kļuva par divkārtēju čempionu.

Jaunatnes olimpiāde Limbažos, kurā startēja sportisti līdz 18 gadu vecumam, bija nopietns pārbaudījums sešpadsmitgadniekiem, kas savukārt posās uz Eiropas Jaunatnes olimpiādi. No eiropiešiem sekmīgākais bija Edvards Ceipe, kas rīdzinieku četrinieka smailītē 1000 m distancē aizairēja līdz čempiona titulam, bet 200 m sprintā finišēja trešais, savukārt Nauris Tomsons un Aigars Cīrulis no Salacgrīvas 1000 m uzvarēja divnieku konkurencē, bet jelgavnieks Aleksejs Ševcovs ar savu jaunāko brāli Juriju kanoe divniekā kļuva par vicečempionu 1000 m distancē.

“Strikta turēšanās pie olimpiskajām disciplīnām sacensības noplicina,” uzskata Limbažu un Salacgrīvas sporta skolas direktore Diāna Zaļupe. “Prasītos arī sacensības, piemēram, 500 m distancē jauniešiem, kurā notiek gan Eiropas, gan pasaules čempionāti.”

 

SMAIĻOSANA UN KANOE AIRĒŠANA

Jaunietes

200 m. K-1. 1.Sabīne Cirša (Limbažu nov.) 47,09, 2. Līva Parfenkova (Rīga) 48,19, 3. Eva Altrofa (Rīga) 49,10, 4. Santa Dreimane (Limbažu nov.) 50,36, 5. Margarita Oša (Rīga) 50,86, 6. Elīna Veispale (Jūrmala) 51,17

500 m. K-1.1. Sabīne Cirša (Limbažu nov.) 2:05,38, 2. Eva Altrofa (Rīga) 2:10,56, 3. Santa Dreimane (Limbažu nov.) 2:10,77, 4. Elīna Veispale (Jūrmala) 2:12, 34, 5. Katrīna Smiltniece (Jelgava) 2:13,77, 6. Linda Krilovska (Ventspils) 2:15,21

500 m. K-2.1. Sabīne Cirša/Santa Dreimane (Limbažu nov.) 1:56,92, 2. Līva Parfenkova/Margarita Oša (Rīga) 1:59,37, 3. Elīna Veispale/Valērija Kačana (Jūrmala) 2:03,19, 4. Anna Saļņikova/Linda Krilovska (Ventspils) 2:04,76, 5. Reina Rituma/Eva Altrofa (Rīga) 2:09,25, 6. Laura Mazburša/Kitija Pusķeire (Rīga) 2:14,43

500 m. K-4.1. Līva Parfenkova/Eva Altrofa/Margarita Oša/Reina Rituma (Rīga) 1:56,42, 2. Sabīne Cirša/Santa Dreimane/Sigita Monta Dreimane/Kristīne Poļaka (Limbažu nov.) 1:56,88, 3. Anna Saļņikova/Linda Krilovska/Alīna Mihailova/Megija Kūle (Ventspils) 1:59,97

200 m. C-1.Jūlija Gutova (Jelgava) 53,58, 2. Līga Kariņa (Salacgrīvas nov.) 1:02,94, 3. Romina Alise Grīnvalde (Salacgrīvas nov.) 2:21,23

 

Jaunieši

200 m. K-1.1. Roberts Altmanis (Jelgava) 38,69, 2. Mārtiņš Gvazdžiausks (Rīga) 38,84, 3. Edvards Ceipe (Rīga) 39,76, 4. Kristofers Lamberts (Rīga) 39,90, 5. Artjoms Kokarevs (Jūrmala) 40,28, 6. Nauris Tomsons (Salacgrīvas nov.) 40,62

1000 m. K-1.1. Māris Cilinskis (Limbažu nov.) 4:03,01, 2. Roberts Altmanis (Jelgava) 4:05,07, 3. Ansis Aleksandrs Ziemelis (Jelgava) 4:05,72, 4. Kristaps Laube (Rīga) 4:08,70, 5. Artjoms Kokarevs (Jūrmala) 4:13,88, 6. Egils Kalns (Jelgava) 4:20,31

1000 m. K-2.1. Nauris Tomsons/Aigars Cīrulis (Salacgrīvas nov.) 3:42,14, 2. Māris Cilinskis/Uvis Arbidāns (Limbažu nov.) 3:46,09, 3. Edvards Ceipe/Kristofers Lamberts (Rīga) 3:46,45, 4. Artūrs Derkusovs/Rihards Krauklis (Jelgava) 3:47,01, 5. Reinis Kaspars Kalnarājs/Mārtiņš Gvazdžiausks (Rīga) 4:01,60, 6. Zigmārs Cinovskis/Rihards Silārs (Jelgava) 4:04,92

1000 m. K-4.1. Edvards Ceipe/Kristofers Lamberts/Mārtiņš Gvazdžiausks/Kristaps Laube (Rīga) 3:24,73, 2. Robets Altmanis/Artūrs Derkusovs/Ansis Aleksandrs Ziemelis/Rihards Krauklis (Jelgava) 3:24,84, 3. Māris Cilinskis/Reinis Jānis Brunēvics/Rainers Švecs/Uvis Arbidāns (Limbažu nov.) 3:36,67, 4. Vladislavs Fostijs/Gregorsebastjans Gerhards Nīss/Lukass Florians Nīss/Jurijs Avkštols (Rīga) 3:39,21, 5. Artjoms Kokarevs/Edijs Bajārs/Gustavs Lauris Ruģelis/Mārcis Livmanis (Jūrmala) 3:46,15, 6. Reinis Kaspars Kalnarājs/Roberts Napituhuns/Ingus Justs/Rauls Abasovs (Rīga) 3:53,17

1000 m. C-1.1. Roberts Lagzdiņš (Jelgava) 4:18,67, 2. Matīss Ozols (Jelgava) 4:26,52, 3. Ansis Grišāns (Brocēnu nov.) 4:32,92, 4. Aleksejs Ševcovs (Jelgava) 4:35,87, 5. Kristiāns Kacars (Salacgrīvas nov.) 4:38,87, 6. Artūrs Belāns (Rīga) 5:06,47

1000 m. C-2.1. Roberts Lagzdiņš/Matīss Ozols (Jelgava) 4:14,99, 2. Aleksejs Ševcovs/Jurijs Ševcovs (Jelgava) 4:23,94, 3. Vitālijs Upenieks/Aleksejs Čikuns (Jelgava) 4:24,81, 4. Artūrs Belāns/Artūrs Krasnoluckis (Rīga) 4:28,30, 5. Ansis Grišāns/Mārtiņš Grundmanis (Brocēnu nov.) 4:35,95, 6. Kristers Frišenfelds/Aleksejs Sabarņa (Ventspils) 4:37,27

Autori: 
Dainis Caune