twitter facebook instagram

Solīds finišs

22.Nov.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
99
euro2008.jpg

Latvijas futbola valstsvienība ar skaistu uzvaru 4:1 pār Lihtenšteinu un cienīgu zaudējumu 1:2 Zviedrijā beigusi Euro 2008 kvalifikācijas turnīru. Lai gan mūsu komanda palika tikai piektajā vietā grupā, pēdējo mēnešu spēles vieš optimismu, ka jau nākamajā atlases ciklā Latvijas izlase atkal cīnīsies par augstākām pozīcijām. Jau šo svētdien Dienvidāfrikas pilsētā Durbanā notiks 2010. gada pasaules čempionāta atlases turnīra izloze, kas uz nākamajiem diviem gadiem noteiks mūsu futbola dzīves ritmu.

Pirms Euro 2008 atlases pēdējiem mačiem ar Lihtenšteinu un Zviedriju mūsu valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs atradās grūtas izvēles priekšā - atgriezt sākuma sastāvā savainojumus izārstējušos agrākos līderus vai arī uzticēties nesenajiem rezervistiem, kas sevi parādīja no labākās puses septembra un oktobra mačos.

Uz maču ar Lihtenšteinu Starkovs izvēlējās zelta vidusceļu. Rezervē palika ilggadējais izlases pirmais numurs 32 gadus vecais Aleksandrs Koļinko, kura vietu ieņēma par pieciem gadiem jaunākais Andris Vaņins. Tāpat arī aizsardzības centrā turpināja spēlēt Kaspars Gorkšs un Deniss Ivanovs, bet ilggadējais aizsardzības balsts Igors Stepanovs ieņēma sev tik neierasto vietu uz Latvijas izlases rezervistu soliņa. Jāpiebilst, ka Koļinko tikai pērn tika atzīts par valsts labāko futbolistu, bet Stepanovs šo godu izpelnījās pirms diviem gadiem. Toties vidējā līnijā pēc pāris maču izlaišanas atkal cīņā devās Imants Bleidelis un Andrejs Rubins, ieņemot Alekseja Višņakova un Genādija Soloņicina vietu, kuri oktobrī veiksmīgi tika galā ar saviem pienākumiem Īslandē un Dānijā.

Ap pieciem tūkstošiem līdzjutēju Skonto stadionā kļuva par lieciniekiem aizraujošai izrādei Latvijas izlases izpildījumā. Pirmajā puslaikā ar vārtiem izcēlās mūsu galvenais uzbrucēju tandēms Ģirts Karlsons un Māris Verpakovskis, bet uz mača labākā spēlētāja godu varēja pretendēt Juris Laizāns, kurš rezultatīvi asistēja Verpakovskim, bet otrajā puslaikā ar vārtu guvumu noslēdza savu skaisto reidu. Vēl vienus vārtus organizēja uz maiņu iznākušie futbolisti - pieredzējušais Marians Pahars teicami piespēlēja Višņakovam, kurš sezonas izskaņā darbojas ļoti veiksmīgi.

Mūsu Euro 2008 atvadu spēlē Zviedrijā Starkovs deva iespēju parādīt sevi arī Koļinko un Stepanovam. Izmaiņas aizsardzības līnijā gan bija neizbēgamas, jo diskvalifikācijas dēļ Stokholmā nedrīkstēja spēlēt Oskars Kļava. Līdz ar to Stepanovs atgriezās savā ierastajā vietā aizsardzības centrā, bet Gorkšs pārcēlās uz kreiso malu. Jau sacīkstes pirmajā minūtē Koļinko bija spiests kapitulēt pēc Markusa Albeka sitiena no tuvas distances, taču cīņas turpinājumā mūsu futbolisti izrādīja cienīgu pretestību spēcīgajiem skandināviem. Lai gan ar to nepietika, lai nopelnītu vismaz punktu, par zaudējumu šoreiz arī nav ko pārmest.

Kristiāns GIRVIČS

Euro 2008 atlases turnīrs

F grupa

Latvija - Lihtenšteina 4:1 (2:1)

Vārtus guva: Karlsons 14., Verpakovskis 30., Laizāns 63., Višņakovs 87. - Zirnis 13 (s. v.).

Brīdināti: Karlsons 40., Kļava 66. - R. Bihels 59., D. Friks 76., Gersters 81.

Tiesnesis: Svens Odvars Moens (Norvēģija)

Skatītāji: 4800

Latvija: Vaņins, Kļava, Gorkšs, Ivanovs, Zirnis, Astafjevs, Laizāns, Rubins, Bleidelis (Višņakovs 82.), Karlsons (Pahars 72.), Verpakovskis (Rimkus 78.).

Lihtenšteina: Jēle, D`Elia, Haslers, Štoklasa, Rorers (D. Friks 72.), Gersters, Burgmaiers, R. Bihels (M. Bihels 80.), Ricbergers, Fišers (Beks 72.), M. Friks.

Zviedrija - Latvija 2:1 (1:1)

Vārtus guva: Albeks 1., Čelstrēms 57. - Laizāns 26.

Brīdināti: Zirnis 59., Soloņicins 78.

Tiesnesis: Volfgangs Štarks (Vācija)

Zviedrija: Isaksons, Melbergs, Nilsons, Majstorovičs, Edmans, Čelstrēms, Vilhelmsons, Ljunbergs, A. Svensons, Albeks, Ibrahimovičs.

Latvija: Koļinko, Stepanovs, Ivanovs, Zirnis, Gorkšs, Astafjevs (Soloņicins 49.), Laizāns, Bleidelis (Višņakovs 43.), Rubins, Karlsons (Pahars 62.), Verpakovskis.

Noslēguma tabula

Spānija           12        9          1          2          23:8    28

Zviedrija         12        8          2          2          23:9    26

Ziemeļīrija      12        6          2          4          17:14  20

Dānija 12        6          2          4          21:11  20

Latvija 12        4          0          8          15:17  12

Īslande            12        2          2          8          10:27  8

Lihtenšteina   12        2          1          9          9:32    7