twitter facebook instagram

Spraigi, radoši un plaši

Numurs: 
335
Spraigi, radoši un plaši

Pērn pirmo reizi ragaviņu braukšana, lielā skolu stafete un ziemas orientēšanās, šogad papildus vēl kērlings, distanču slēpošanas kross un 3x3 hokejs — tā attīstās Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls, kas nemainīgi notiek Ērgļos un Viešūra kalnā pie Gaiziņa un kuram nu jauns rekords — 1418 dalībnieki no 146 skolām.

Atklāšanas ceremonijā pie Ērgļu vidusskolas, kurā tradicionāli tiek izmantoti olimpiskie simboli — pacelts olimpiskais karogs, dots sportistu, tiesnešu un treneru zvērests, kā arī iedegta olimpiskā lāpa, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis savā uzrunā pozitīvi novērtēja ziemas festivāla vienreizējo gaisotni, draudzības un sacensības garu, kā arī dalībnieku atsaucību, kas ir festivāla panākumu atslēga.

DRONU PILOTI UN DĪDŽEJI

Festivāla programmā šogad bija iekļautas gan sporta sacensības, gan dažādas izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes. Jauno žurnālistu konkursa dalībniekus apmācīja sporta žurnālisti Lauris Lizbovskis un Armands Tripāns, kuri dalījās arī ar iespaidiem par reportāžu veidošanu ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā.

No sacensībām brīvajos brīžos festivāla dalībnieki apguva teoriju un praktiskās iemaņas dronu vadīšanā, piedaloties dronu pilotu sacensībās. Par prasmīgākajiem vadītājiem tika atzīti Francis Gusts no Berģu mūzikas un mākslas pamatskolas un Viktorija Laura Vītola no Jelgavas 4. vidusskolas.

Viešūra kalnā festivāla dalībniekus priecēja slēpošanas frīstaila paraugdemonstrējumi un Rīgas DJ skolas dīdžeju konkursa dalībnieku uzstāšanās grupas Triānas parks dalībnieka un producenta Kristapa Ērgļa vadībā. Kausu Ziemas Olimpiskā festivāla 2018 DJ ieguva dīdžejs Kaspars Krievs no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas.

ĪSTENI OLIMPIEŠI

No festivāla programmā iekļautajiem desmit sporta veidiem tāpat kā iepriekšējos gados vislielāko dalībnieku skaitu (343) piesaistīja distanču slēpošana, kurai popularitātes ziņā pievienojas ragaviņu braukšana ar 288 skolēniem. 5 km slēpojumā, godam pārstāvot savu Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolu, skaistu uzvaru guva Phjončhanas olimpiete Patrīcija Eiduka. “Novēlu ikvienam, kurš vēlas sākt sportot ziemā, nebaidīties no laikapstākļiem un trenēties tikai ar prieku, lai sasniegtu iecerēto rezultātu,” pēc sekmīgā finiša atzina 11. klases skolniece. Ziemas festivālā savulaik piedalījušies arī tādi Latvijas elites sportisti kā Daumants Dreiškens, Kristaps Zvejnieks, Liene Fimbauere, Roberts Rode, Madara Līduma, Anete Brice un citi olimpieši.

 

DISTANČU SLĒPOŠANĀjauniešiem 5 km distancē 1. grupā uzvarēja Ivars Bisenieks (Madonas Valsts ģimnāzija), 2. grupā jauniešiem — Aleksandrs Artūrs Ļūļe (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija), 3 km distancē jaunietēm — Samanta Krampe (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija), 3. grupā zēniem — Silvestrs Švauksts (Madonas pilsētas vidusskola), 2 km distancē meitenēm — Karīna Bernāne (Ugāles vidusskola), 4. grupā zēniem — Aleksandrs Pometuns (Alūksnes pilsētas sākumskola), 1 km distancē meitenēm — Madara Veckalniņa (Madonas pilsētas vidusskola).

KROSĀ1. grupā jauniešiem uzvarēja — Niks Pļaviņš (Madonas Valsts ģimnāzija), jaunietēm — Laura Elizabete Kvāle (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), 2. grupā jaunietēm — Kristīne Brunere (Siguldas Valsts ģimnāzija), jauniešiem — Uģis Roberts Beķeris (Kusas pamatskola), 3. grupā zēniem — Rainers Upenieks (Madonas pilsētas vidusskola), meitenēm — Elza Bleidele (Cēsu 1. pamatskola), 4. grupā zēniem — Pēteris Lukstiņš (Rīgas Angļu ģimnāzija), meitenēm — Evelīna Lazdiņa (Gulbenes 2. vidusskola).

RAGAVIŅU BRAUKŠANĀ1. grupā uzvarēja Rīgas Franču liceja skolēni, 2. grupā — Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēni, 3. grupā — Siguldas pilsētas vidusskolas skolēni.

SLIDOŠANAS STAFETĒ1. grupā uzvaru izcīnīja Strenču novada vidusskola, savukārt 2. un 3. grupā triumfēja Jelgavas 4. vidusskola.

ZIEMAS ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ1. grupā jaunietēm uzvarēja Elizabete Ločmele (ValmierasViestura vidusskola), jauniešiem — Pauls Alberings (ValmierasViestura vidusskola), 2. grupā jaunietēm — Anna Emīlija Suta (Valmieras Pārgaujas ģimnāzija), jauniešiem — Uģis Roberts Beķeris (Kusas pamatskola), 3. grupā meitenēm — Elīza Madsena (Ērgļu vidusskola), zēniem — Gustavs Marts Staņa (Rīgas 49. vidusskola), 4. grupā meitenēm — Marta Kalniņa (Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola), zēniem — Ritvars Ļepeškins(Cesvaines vidusskola).

BIATLONA SACENSĪBĀS1. grupā jaunietēm uzvarēja — Elizabete Paura (Madonas Valsts ģimnāzija), jauniešiem — Kalvis Kristers Krīgers (Madonas pilsētas vidusskola), 2. grupā jaunietēm uzvarēja Zlata Pancerko (Laucesas pamatskola), jauniešiem — Imants Maļina (Daugavpils 9. pamatskola), 3. grupā meitenēm — Solvita Maļina (Daugavpils 9. vidusskola), zēniem — Iļja Zilis (Daugavpils 3. vidusskola), 4. grupā meitenēm — Linda Kaparkalēja (Madonas pilsētas vidusskola), zēniem — Rainers Krišmanis (Talsu sākumskola).

KALNU SLĒPOŠANĀ1. grupā jauniešiem uzvarēja — Edgars Žurevskis (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija), jaunietēm — Helēna Mūrniece (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), 2. grupā jauniešiem — Kristofers Gulbis (Rīgas Katoļu ģimnāzija), jaunietēm — Alise Natālija Liepiņa (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija), 3. grupā jaunietēm — Frīda Saļņikova (Siguldas pilsētas vidusskola), jauniešiem — Pauls Pēteris Prancāns (Siguldas pilsētas vidusskola).

SNOVBORDĀ1. grupā jauniešiem uzvarēja — Emīls Klāvs Liepiņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), jaunietēm — Venija Amanta Ozola (Siguldas Valsts ģimnāzija), 2. grupā jauniešiem — Jānis Pundiņš (Rīgas Centra humanitārā vidusskola), jaunietēm — Alise Natālija Liepiņa (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija), 3. grupā jaunietēm — Taiga Apšiniece (Iļģuciema vidusskola), jauniešiem — Deivids Reinhards (Mārupes vidusskola).

KĒRLINGĀuzvaras laurus plūca Babītes vidusskola, iegūstot gan 1., gan 3. vietu, otro vietu izcīnīja Rīgas Valsts 3. ģimnāzija.

HOKEJĀar pārliecinošu uzvaru (4:0) Brocēnu vidusskola pārspēja Ventspils 4. vidusskolu, trešajā vietā — Rīgas Teikas vidusskola.

HOKEJĀ 3x3zelts Jelgavas 4. vidusskolai, sudrabs — Tukuma Raiņa ģimnāzijai, bronza — Babītes vidusskolai.

Tāpat kā pērn lielajā skolu stafetē uzvarēja Madonas Valsts ģimnāzija, aiz sevis — 2. vietā — atstājot Babītes vidusskolu bet 3. vietā — Rīgas Angļu ģimnāziju.

 

JELGAVA STARP DIVĀM MADONĀM

Pēc izcīnīto medaļu skaita skolu kopvērtējumā uzvarēja Madonas pilsētas vidusskola, kuras audzēkņi izcīnīja sešas zelta, četras sudraba un vienu bronzas godalgu. Otrajā vietā Jelgavas 4. vidusskola (5, 2, 3), trešajā — Madonas Valsts ģimnāzija (3, 7, 2), kam medaļu visvairāk, bet mazāk uzvaru.

Pirmo trīs vietu ieguvējas pēc rezultātu kopvērtējuma saņems naudas balvas inventāra iegādei, lai sagatavotos nākamajiem olimpiskajiem panākumiem — informēja Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

Madonas pilsētas vidusskola piedalījusies visos Ziemas festivālos jau vairāk nekā 20 gadu garumā, šogad tajā startēja 30 skolēni, kuri ikdienā regulāri trenējas slēpošanā un biatlonā. Sporta skolotājs Dainis Vuškāns atzīst, ka panākumu atslēga ir lielais pašvaldības un vecāku ieguldījums, kā arī sporta bāzes tuvums un tās kvalitāte. Ar projektiem Erasmus+ Sports un Sporto visa klase tiek attīstīta arī sporta metodika, savukārt resursi maksimāli tiek virzīti inventāra iegādei tieši ziemas sporta veidos.

Pašvaldības lielo atbalstu ceļā uz skolas panākumiem uzsvēra arī Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova, kas priecājas par iespēju ikvienam skolēnam piedalīties Ziemas festivālā, pateicoties Jelgavas pilsētas finansiālajam atbalstam: “Mūsu skola ir ar sporta novirzienu, un bērni jau no 1. klases trenējas slidošanā un hokejā. Vienu reizi nedēļā notiek slidošanas apmācība divu gadu garumā. Taču pamēģināt ātru braucienu ar ragaviņām, kērlinga spēli vai arī piedalīties lielajā skolu stafetē var ikviens bērns, un tās ir lieliskas papildu aktivitātes Ziemas festivālā tāpat kā jauno žurnālistu un dīdžeju konkursi.”

Ziemas festivāla galvenais organizators Juris Titovs īpaši pateicās Ērgļu vidusskolai un brīvprātīgajiem, kā arī skolotājiem un treneriem par milzīgo aktivitāti un augstajiem rezultātiem.

Ziemas festivāla organizatorisko vadību nodrošināja Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību, sporta veidu federācijām un Viešūra kalnu. Izšķirošajām cīņām bija iespējams sekot līdzi tiešraidē vietnē LMT Straume.

 

LATVIJAS SKOLU ZIEMAS OLIMPISKAIS FESTIVĀLS

MEDAĻU SADALĪJUMS

Vieta - Skolas nosaukums - Zelts - Sudrabs - Bronza

1. Madonas pilsētas vidusskola - 6 - 4 - 1

2. Jelgavas 4. vidusskola - 5 - 2 - 3

3. Madonas Valsts ģimnāzija - 3 - 7 - 2

4. Rīgas Valsts 1. ģimnāzija - 3 - 2 -

5. Siguldas pilsētas vidusskola - 3 - 2 -

6. Siguldas Valsts ģimnāzija - 2 - 4 - 4

7. Rīgas Angļu ģimnāzija - 2 - 1 - 2

8. Daugavpils 9. vidusskola - 2 - 1 - 0

8. Kusas pamatskola - 2 - 1 - 0

8. Rīgas Valsts 2. ģimnāzija - 2 - 1 - 0

11. Rīgas Valsts vācu ģimnāzija - 2 - 0 - 1

11. Valmieras Viestura vidusskola - 2 - 0 - 1

13. Strenču novada vidusskola - 2 - 0 - 0

14. Babītes vidusskola - 1 - 3 - 3

15. Cēsu 1. pamatskola - 1 - 1 - 4

16. Daugavpils 3. vidusskola - 1 - 1 - 0

16. I. Gaiša Kokneses vidusskola - 1 - 1 - 0

16. Iļģuciema vidusskola - 1 - 1 - 0

19. Alūksnes pilsētas sākumskola - 1 - 0 - 2

19. Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola - 1 - 0 - 2

21. Gulbenes 2.vidusskola - 1 - 0 - 1

22. Brocēnu vidusskola - 1 - 0 - 0

22. Cesvaines vidusskola - 1 - 0 - 0

22. Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija - 1 - 0 - 0

22. Laucesas pamatskola - 1 - 0 - 0

22. Mārupes vidusskola - 1 - 0 - 0

22. Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola - 1 - 0 - 0

22. Ozolnieku vidusskola - 1 - 0 - 0

22. Rīgas 49. vidusskola - 1 - 0 - 0

22. Rīgas Centra humanitārā vidusskola - 1 - 0 - 0

22. Rīgas Katoļu ģimnāzija - 1 - 0 - 0

22. Talsu sākumskola - 1 - 0 - 0

22. Ugāles vidusskola - 1 - 0 - 0

22. Valdorfskola - 1 - 0 - 0

22. Valmieras Pārgaujas Ģimnāzija - 1 - 0 - 0

36. Pļaviņu novada ģimnāzija - 0 - 2 - 2

36. Rīgas Teikas vidusskola - 0 - 2 - 2

38. Cēsu 2. pamatskola - 0 - 2 - 0

38. Ventspils 4.vidusskola - 0 - 2 - 0

40. Rīgas Valsts 3.ģimnāzija - 0 - 1 - 3

41. Ādažu Brīvā Valdorfa skola - 0 - 1 - 1

41. Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola - 0 - 1 - 1

41. Laurenču sākumskola - 0 - 1 - 1

41. Ogres 1.vidusskola - 0 - 1 - 1

41. Priekuļu vidusskola - 0 - 1 - 1

41. Rīgas 6.vidusskola - 0 - 1 - 1

41. Vestienas pamatskola - 0 - 1 - 1

48. Ādažu vidusskola - 0 - 1 - 0

48. Gulbenes sākumskola - 0 - 1 - 0

48. Lejasciema vidusskola - 0 - 1 - 0

48. Pastendes pamatskola - 0 - 1 - 0

48. PIKC Daugavpils tehnikums - 0 - 1 - 0

48. Rīgas 22. vidusskola - 0 - 1 - 0

48. Rīgas 7. pamatskola - 0 - 1 - 0

48. Rūjienas vidusskola - 0 - 1 - 0

48. Tukuma Raiņa ģimnāzija - 0 - 1 - 0

48. Vijciema pamatskola - 0 - 1 - 0

58. Talsu 2.vidusskola - 0 - 0 - 2

59. Alūksnes novada vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Baložu vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Carnikavas pamatskola - 0 - 0 - 1

59. Cēsu Pilsētas vidusskola - 0 - 0 - 1

59. J. Raiņa 6.vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Kalsnavas pamatskola - 0 - 0 - 1

59. Lubānas vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Ogres Valsts ģimnāzija - 0 - 0 - 1

59. "PIKC ""Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola""" - 0 - 0 - 1

59. Rīgas 93. vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Rīgas Imantas vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Rīgas Tālmācības vidusskola - 0 - 0 - 1

59. Rīgas Ziepniekkalna sākumskola - 0 - 0 - 1

59. Talsu pamatskola - 0 - 0 - 1

 

Par kārtības noteikumu neievērošanu netiek vērtētas:

Rīgas Franču licejs - 1 - 1 - 0

Ērgļu vidusskola - 1 - 0 - 0

Grundzāles pamatskola - 0 - 1 - 0

 

Autori: Laura Borislava