twitter facebook instagram

Uz palikšanu

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
20-LJO REgbijs JBS_2397 (2).jpg

Pieskāriena regbijs (Touch rugby) pirmo reizi tika iekļauts Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē. Īsajā laikā, kopš šis regbija paveids parādījies Latvijā, tas ieguvis visai lielu popularitāti jauniešu vidū. Sacensībās piedalījās septiņas komandas.

Šā sporta veida aizsācēji Aivars un Arvis Pilenieki pērn izmantoja Eiropas Savienības līdzekļus, lai īstenotu programmu Izmēģini regbiju, kurā piedalījās aptuveni 400 bērnu. Abi domā, ka šī spēle ir Latvijā uz palikšanu, jo jauniešus aizrauj spēles dinamiskums, taktiskā daudzveidība, vairākās skolās tas iekļauts sporta stundu programmā.
Galvenā pieskāriena regbija iezīme ir pateikta jau spēles nosaukumā — pretinieku apstādina nevis ar spēku, bet tikai ar pieskārienu. Tāpēc arī sacensībās, kuras notika Lapmežciemā, priekšroka nepavisam nebija tām komandām, kurās spēlēja jaunieši, kas trenējas klasiskajā regbijā. Viņi pieraduši pretspēlētājus sagaidīt ar spēku, bet šeit svarīgāka ir laba pozīcijas izvēle un ātrums. Interesanti, ka komandā (6:6) spēlē gan zēni, gan meitenes.
Cīņas bija ļoti spraigas, un tikai viena punkta pārsvars noteica uzvarētājus. Par čempioniem kļuva Jelgavas novada regbisti, kas vienīgo punktu zaudēja spēlē ar Jelgavu (3. vieta). Par favorītiem uzskatītie rīdzinieki palika tikai ceturtie.
Juris BĒRZIŅŠ-SOMS

REGBIJS
1. Jelgavas novads 20 punkti, 2. Jelgava 19 punkti, Vecumnieku novads 18 punkti.