twitter facebook instagram

Vairāk nekā 145 000 dalībnieku 650 norises vietās

29.Sep.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
342
Vairāk nekā 145 000 dalībnieku 650 norises vietās

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā Olimpiskā diena 2018, kas ievadīja Eiropas Sporta nedēļu, 21. septembrī 650 norises vietās visā Latvijā pulcēja jaunu pasākuma dalībnieku rekordskaitu — vismaz 145 000 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām.

Olimpiskās dienaspasākumi notika gandrīz katrā Latvijas novadā un pilsētā. Centrālajā pasākumā Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā dienu ar kopīgu olimpisko rīta vingrošanu iesāka vairāk nekā 1000 pārstāvju no Rīgas izglītības iestādēm. Vingrojumu vadīja tā autore — fiziskās sagatavotības trenere Diāna Stupele. LOK karogu pasākuma ievadā pacēla Latvijas jaunatnes olimpiskās komandas Buenosairesa 2018karognesējs peldētājs Didzis Rudavs. Kopā ar bērniem vingroja arī olimpieši un basketbola kluba VEF Rīga pārstāvji. Pēc tam vidusskolas stadionā risinājās stafešu sacensības, kā arī 3x3 basketbola turnīrs skolu komandām.

Vienlaicīgi visās Olimpiskās dienasnorises vietās pasākums sākās ar olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus sagatavot turpmākajām dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Dienas ietvaros daudzu izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar tenisu un tā spēles noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Olimpiskās dienasnorisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992. gadā.

Olimpiskā dienair vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu olimpiskās vērtības — izcilību, draudzību, cieņu.

LOK Olimpisko dienurīko, apliecinot atbalstu olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un Godīgas spēles principiem sportā.

Olimpiskās dienas pasākumu dalībniekiem tika pasniegti SOK 2018. gada sertifikāti, bet katra pašvaldība saņēma LOK speciālbalvas.

 

Autori: Mārtiņš Mālmeisters