twitter facebook instagram

Vislabākā ir uzvaras garša

10.Mai.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
72
LJO-Beecis-Picture 004.jpg
Gatis Ķīsis

Armands Bēcis Latvijas jauniešu riteņbraukšanas rangā ir pārliecinošs līderis. Trenera Mečislava Bartuševiča audzēknim ši ir pēdējā sezona jauniešu grupā, tāpēc Armands tieksies pēc uzvaras ganVentpilī, gan Eiropas jaunatnes olimpiādē.

Ventspilī startēs 15 un 16 gadu veci jaunieši. Sacensību programmā 11. maijā solo distance un kritērija brauciens, dienu vēlāk - grupas brauciens.

Rīgas komandā neapšaubāms līderis būs Angļu ģimnāzijas 9. klases audzēknis Armands Bēcis, kura šāgada lielākais panākums ir viņnedēļ gūtā pārliecinošā uzvara Kurzemes daudzdienu velobraucienā, kas vienlaikus bija arī Latvijas jauniešu čempionāts daudzdienu riteņbraukšanā (pērn viņš ieguva sudraba medaļu). Pēc šī panākuma Armands vēl vairāk nostiprinājās Latvijas jauniešu ranga līderpozīcijās.

„ Ar riteņbraukšanu sāku nodarboties pirms septiņiem gadiem. Piedaloties Aleksandra Brieža rīkotajās iesācēju sacensībās Uzvaras parkā, mani ievēroja treneris Mečislavs Bartuševičs, „ sporta gaitu sākumu atceras Armands Bēcis. „ Bet uz treniņiem vēl neaicināja, šķiet, ka lielajā burzmā pēc finiša par mani bija aizmirsis. Kautrīgs puika būdams, likos mierā, bet mamma nākamajā dienā ieradās pie trenera Bartuševiča, lai pieņemot dēlu treniņu grupā."

Armandam bija interesanti trenēties kopā ar maķenīt vecākiem puikām - Rihardu Bartuševiču, Raivi Temnovu, Valdi Berķi. Viņi bija ne tikai treniņu partneri, bet arī konkurenti. Armands uzvaras saldajā ābolā iekoda, startējot zēnu grupā, kad tika izcīnīts valsts čempiona tituls kritērijā un grupas braucienā, iegūta pirmā vieta Cerību daudzdienu sacensībās.

Panākumu virkne turpinājās, pārejot arī jauniešu grupā. Pērn Bēcis uzvarēja Austrijas starptautiskā jauniešu daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā Deičlandsbergā.

Pirmā vieta arī Igaunijas atklātajās daudzdienās komandas Baltika- Rīga virknējumā. Vēl augstāk vērtējama šīs komandas pērn iegūtā trešā vieta Ukrainas jauniešu daudzdienu atklātajās sacensībās.

„ Šis gads man ir pēdējais jauniešos, nākamsezon būšu jau junioru grupā, tāpēc jaunieša gaitas gribētu beigt ar sekmīgiem startiem Ventspilī un Eiropas jaunatnes olimpiādē jūlijā Belgradā, „ par turpmākajiem plāniem klāsta Bēcis. „ Bet uz Belgradu vēl jātiek, vispirms izpildot visas atlases prasības. Tas izšķirsies Ventspilī, kur notiks cīņa par trim vietām Latvijas jauniešu izlasē. Vienā no trim disciplīnām obligāti jāuzvar. Treškārt, vajadzētu labi sagatavoties Austrijas daudzdienām, lai atkārtotu pērn gūto panākumu."

Kurā no riteņbraukšanas veidiem jūties vislabāk? „Grupas braucienā, jo man labi padodas finišs. Kalnos jūtos smagnēji, laikam kāja par tievu, pietrūkst spēka solo distancē vienlīdz labi nobraukt līdz galam, „ atzīstas komandas līderis. „ Bet tā lieta vēl labojama, var uztrenēt."

Armands Bēcis vairākkārt aicināts mācīties un turpināt treniņus Murjāņos, taču nav piekritis, jo no mājām Vienības gatvē līdz Angļu ģimnāzijai nav tālu. Ģimnāzijā gribējis mācīties, lai labāk apgūtu angļu valodu. Katrā ziņā šajā mēlē Pārdaugavas akcents jau ir izskausts. Viņa mīļākais mācību priekšmets ir dzimtā valoda. Vien tā jocīgi liekoties, ka skolā jāpiedalās arī fizkultūras stundās. It kā nepietiktu ar to, ka pēc treniņa atnāc mājās tik noguris, ka dažkārt kājas pašas nes uz gultu.

Vaicāts par tuvāko nākotni sportā, Armands sapņo kļūt par pasaules junioru čempionu un pēc gadiem parakstīt līgumu ar kādu labu profesionāļu komandu.

Gatis ĶĪSIS