twitter facebook instagram

Airēšana

Numurs: 
328

Priedaines trases finišā, Lielupes krastā, pēc apbalvošanas ceremonijas šķindēja kā zvārguļu tirgū, skanēja kā ēdnīcā. Sacensības airēšanā daudziem noslēdzās ar divām un pat trim izcīnītām medaļām.

NE TĀ KĀ VISI CITI

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
328

Vairāk nekā simt dalībnieku no visiem airēšanas centriem — pēdējā laikā tik kupls ir jauniešu skaits kanoe un smaiļošanas sacensībās, kurās par Latvijas Jaunatnes olimpiādes princesi ar trim zelta medaļām kļuva Limbažu vidusskolniece Sabīne Cirša.

Kopš janvāra arī Limbažu olimpiskajā centrā atvērts sporta internāts, un Sabīne pieredzējušā Genādija Zujeva vadībā trenējas tieši tajā. Savukārt kanoe airēšanā absolūti labākais bija jelgavnieks Roberts Lagzdiņš, kas kļuva par divkārtēju čempionu.

Autori: 
Dainis Caune

Vēl viena airēšana

19.Jūn.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
327

Vējš gaudoja kokos, viļņi no maziem vāliem cēlās arvien lielākos, un rīkotāji, saslējuši degunus ciklona plosītajās Somijas debesīs, saspringti vēroja skrejošos ziemeļu mākoņus. Arvis un Dagnis Iļjini, gatavojoties debitēt Eiropas mačos stāvairēšanā, pēc savas ilggadējo gludūdens kanoistu pieredzes nosprieda: “Viss skaidrs, tūlīt slikto laikapstākļu dēļ startu atcels.” Viņi kļūdījās par 180 grādiem. Organizatori gaidīja, kad pūtiens kļūs vēl stiprāks, viļņi vēl lielāki, lai tieši tad sāktu sacensības stāvairēšanā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
326

Kopš pērna gadā nogales Latvijas airēšanas saimei ir jauna prezidente — Renāte Līne. Iespējams, ka publiskajā telpā viņas vārds ne pārāk zināms, taču airētājiem Renāte ir gana pazīstama. Jaunībā viņa četriniekā kopā ar Indru Brinkmani, Ievu Kozlovsku un Ilzi Gunni pat aizcīnījusies līdz PSRS skolēnu spartakiādes sudraba medaļai, guvusi daudzus čempiones titulus Latvijas meistarsacīkstēs. Iepriekšējais no tiem izcīnīts... pērn un nepavisam ne Master konkurencē, kurā Renāte Līne regulāri gūst panākumus Eiropas un pasaules čempionātos.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Spēka atbrīvošana

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Viņš finišēja ceturtais, bet tika klasificēts kā piektais. Pēc pēdējā īriena viņš dusmīgs ar plaukstu uzsita laivai pa skaustu, bet vēl pēc brīža jau jutās priecīgs un gandrīz vai laimīgs. Rio spēlēs smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs guva savā karjerā pagaidām augstāko sasniegumu. Savukārt kanoe airētājs Dagnis Iļjins sekmīgi debitēja zem piecapļu karoga.

Autori: 
Dainis Caune

Aiziešana un atnākšana

30.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Airētājiem Latvijā, šķiet, ir ierasts, ka kāpšanu uz pjedestāliem ar apsveikumiem un aplausiem pavada pašu airētāju saime, turklāt arī pēc medaļām sportisti iet, savstarpēji izkārtojoties dažādās kombinācijās. Airēšanas saimē Latvijā sportisti savējos pazīst vaigā, jo jācīnās ne tikai citam ar citu, bet arī visiem kopā. Lielupē 35 vīriešu un 13 dāmu konkurencē tika sadalīti 11 Latvijas olimpiādes medaļu komplekti, un airētāji cer, ka nākotnē viņu uzvarām sekos arī līdzjutēju skatieni.

ŪDENĪ ZUDIS HANDBOLISTS

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
316

Dāmas

2000 m.Vieninieki

1. Anna Karasa (Jūrmala) 7:41,95

2. Elza Gulbe (Kandavas nov.) 7:50,38

3. Lana Bračka (Jūrmala) 7:52,91

Bezstūrmaņa divnieki

1. Madara Strautmane (Jūrmala), Elza Gulbe (Kandavas nov.) 8:38,69

2. Ludmila Ivanova (Daugavpils), Olga Svirska (Daugavpils) 8:48,05

3. Lolita Kaufmane (Ikšķiles nov.), Laila Lapiņa (Ikšķiles nov.) 9:17,95

1000 m. Bezstūrmaņa divnieki

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
315

Prezidents Arnolds Laksa

Dzimis 1963. gada 29. jūnijā. Mācījies Salaspils 1. vidusskolā un Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Bijis Latvijas Krājbankas vadītājs, 8. Saeimas deputāts, Rīgas Universālā termināla valdes priekšsēdētājs. Akadēmiskajā airēšanā trenējies kopš 15 gadu vecuma pie treneriem Vinetas Muižnieces (Balodes) un Rolanda Sproģa.

Sporta veidi

Akadēmiskā airēšana

Kāpēc akadēmiskā airēšana

Numurs: 
303/304

Latvijas jaunie airētāji savus konkurentus zina ne tikai vaigā — vienā brīdī cits citam pretinieki, bet otrā — jau kāpj vienā laivā un kopā cīnās par uzvaru. Protams, viskuplākā konkurence bija vieniniekos, kuros puišiem vien bija pieci priekšbraucieni un 29 dalībnieki. Svelmainajā saulē krītot vairākiem karstuma rekordiem, Latvijas Jaunatnes olimpiādes dalībnieki Lielupē kāpa ne vienu reizi vien — te divniekos, te četriniekos, te individuāli. Tikpat bieži lēkts arī uz kāda no pjedestāla pakāpieniem.

Piepildās, ja strādā

20.Aug.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
281

Šovasar bronzas medaļa Vispasaules universiādē, tāda pat godalga pasaules U-23 čempionātā, aizpērn trešā vieta pasaules U-18 čempionātā... Vai airētāja Elza Gulbe būs mūžīgā bronzas meitene? Tiesa, kopā ar vairākiem Latvijas zeltiem viņai pieder arī Eiropas čempiones (U-18) medaļa. Elzas ceļš airēšanā ir visai unikāls, pirmo reizi laivā viņa iekāpa tikai piecpadsmit gadu vecumā...

Autori: 
Iveta Daine
Sindikāta saturs