twitter facebook instagram

Biatlons

Biatlona pirmais trimestris

27.Nov.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
151
1-Biatlons-AKTUAALI-tituls, Brcis.jpg

Līdz startam
Vankūveras olimpiskajās spēlēs atlicis tikai gads un divarpus mēneši. Sestdien
Zviedrijas pilsētiņā Idrē ar sprintu IBU kausa izcīņas pirmajā kārtā sākas
starptautiskā biatlona sezona. Latvijas biatlonistiem tās būs arī pirmās
atlases sacensības par vietu komandā startam pasaules čempionātā. Šosezon
izšķirsies, ar cik lielu dalībnieku skaitu varēsim piedalīties cīņā par
olimpiskajām medaļām.

 

Dievs un sirdsapziņa

21.Feb.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
112
Biatlons-ATSKATS.jpg

Viņi ir maģiski un noslēpumaini, viņus dievina kā Dievus, bet nereti arī lamā pēdējiem vārdiem. Slēpju smērētāji ir katras komandas sirds, dvēsele un sirdsapziņa. Latvijas vīriešu biatlona izlasē šīs funkcijas pilda Aivars Bogdanovs un Intars Spalviņš.

Abi ir olimpieši. Aivars startējis Albērvilas spēlēs biatlonā, Intars, kurš joprojām ir viens no labākajiem Latvijas distanču slēpotājiem, - Turīnā. Testējot slēpes, dienā katrs noslēpo līdz 30 kilometriem. Slīdamība tiek novērtēta ne tikai uz īpaša kalniņa, bet arī distancē, kur sniega struktūra nekad nav viendabīga. "Svarīgi saprast, kā slēpe jūtas uz kājas," skaidro Intars Spalviņš. Tāpēc testētājam jābūt arī labam slēpotājam, lai spētu novērtēt tik smalkas nianses. Līdz startam tiek iesmērēti apmēram 50 pāru slēpju, izmēģinātas vairāk nekā 10 receptes. Līdz paliek divi trīs pāri slēpju, kurus vēlreiz notestē, izvēloties vienīgo īsto.

Biatlona jaunās intrigas

03.Dec.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
100
Biatlons.jpg

Ar šo sezonu biatlons Pasaules kausa izcīņā kļuvis izteikti individuāls sports, kurā turpmāk ar kopējām komandas pūlēm varēs paveikt ievērojami mazāk nekā līdz šim. Pirmo reizi arī olimpiskās ceļazīmes tiks dalītas personāli un šis process sāksies jau 9. februārī pasaules čempionātā Ēsterzundā (Zviedrijā).

Nāciju vērtējums, pēc kura līdz šim katrai valstij noteica dalībnieku skaitu PK individuālajās sacensībās (arī olimpiskajās spēlēs), sākot ar šo ziemu un turpmāk svarīgs būs vienīgi sezonas sākumā. Tikai pirmajās trijās kārtās nacionālās federācijas dalībniekus varēs pieteikt pēc saviem ieskatiem, ņemot vērā iepriekšējā sezonā iegūto kvotas. Latvija šogad PK drīkst pieteikt piecus kungus un četras dāmas, bet katrā individuālajā disciplīnā startēt ļauts attiecīgi četriem un trijām. Ar jauno gadu jeb ceturto PK kārtu vājākajiem šis seriāls būs jāatstāj, dodot vietu pieciem Eiropas kausa izcīņas līderiem, bet pēc sestās kārtas (pavisam - deviņas) tādā veidā tiks nomainīti vēl desmit atlēti, saglabājot limitēto Pasaules kausa izcīņas dalībnieku skaitu - deviņdesmit. Tiesa, to papildinās pa vienam atlētam no tām valstīm, kas šādi vispār paliek ārpus PK sistēmas. Arī stafetes komandās drīkstēs iekļaut atlētus, kas individuālajām cīņām nebūs kvalificējušies.

Vērtību skala mērķiem

26.Nov.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
344

Baibai Bendikai piemīt mazā cinīša apņēmība un Sprīdīša neatlaidība.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
342

Vankūveras olimpisko spēļu dalībniece Līga Glāzere-Spalviņa pēc biatlonistes karjeras beigšanas veiksmīgi sākusi pedagoģes karjeru dzimtajā Vecpiebalgas pusē. Līga nāk no sportiskas ģimenes, un viņas vīrs Intars Spalviņš arī ir olimpietis.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Cerību dejas ar vēju

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Phjončhanas olimpiādes četrgadē Latvijas biatlons izteikti kļuva par viena līdera sportu. Iepriecināja vienīgi tas, ka kopā ar Andreju Rastorgujevu, kas nereti spēja būt starp ātrākajiem pasaules biatlonistiem, bet nestabilās šaušanas dēļ savā 10 gadus ilgajā karjerā tikai reizi bija guvis vietu uz Pasaules kausa (PK) izcīņas pjedestāla, finišējot otrais pirmsolimpiskās sezonas noslēdzošajā mačā — 15 km ar kopējo startu, PK ieskaites punktus sāka gūt arī septiņus gadus jaunākā Baiba Bendika, kas reiz pat ieslēpoja labāko sešniekā.

Autori: 
Dainis Caune

Kubertēna rēgs biatlonā

12.Feb.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
334

Oskars Muižnieks paveicis šķietami neiespējamo — trijos mēnešos kvalificējies startam olimpiskajās spēlēs. Tā gan nav gluži patiesība, jo šķietami neiespējamus darbus viņš veic jau gadiem. Būdams absolūts amatieris, Oskars Muižnieks elites konkurencē startējis pasaules čempionātos trijos sporta veidos — distanču slēpošanā, biatlonā un riteņbraukšanā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
333

Mūžīgā cerība — tā ir biatlona burvība, jo laiku pa laikam kādam tā tiešām piepildās. Viņš varēja ieķerties Pasaules kausa (PK) izcīņas kopvērtējuma labāko desmitniekā, bet Anesī Legrānbornānā ar astoņām kļūdām 15 km distancē ar kopējo startu noslīdēja uz četrpadsmito pozīciju. Vienalga PK pirmais trimestris Latvijas biatlona līderim Andrejam Rastorgujevam ir karjerā labākais sezonas sākums.

Autori: 
Dainis Caune

Pēdējā lode, pirmā reize

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Biatlons Latvijā diemžēl kļuvis par viena līdera sportu. Olimpiskās ceļazīmes kungiem gan iegūtas divas, un par tiesībām izmantot otro gaidāms ļoti nikns cīniņš.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Patiesībā šajā ģimenē jāvalda matriarhātam, jo bez distanču slēpošanas nav iespējams biatlons, nevis otrādi. Festivālā Ērgļos šīs attiecības vēl bija jūtamas, lai gan distanču slēpošanā varētu vēlēties plašāku pārstāvniecību un krietni vairāk par divsimt dalībniekiem.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs