twitter facebook instagram

Burāšana

Starpkontinentālās Usmas svētība

17.Jūn.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
213
1-Usma-REPORTAAZHA-draugs.jpg

Mūsu žurnāla
rīkotā Usmas regate vindsērfingā šogad bija ne tikai starptautiska, bet arī
starpkontinentāla. Pirms pasaules čempionāta, kas sestdien noslēgsies Liepājā,
iesildīties Latvijas vējos Kurzemes lielākajā ezerā iegriezās ne tikai slovāki
un čehi, bet arī viens no labākajiem Āzijas Raceboard klases burātājiem
japānis Sugiura Kazumasa.

 

 

No sporta neatkarīgs sportists

11.Okt.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
93
Daale-Peec pjedestaala.jpg

Ansis Dāle brauc ar Porsche un kopā ar meitu spēlē golfu, kaut gan divas reizes olimpiskajās spēlēs startējis burāšanā un nupat īsi pirms savas 40. dzimšanas dienas vindsērfingā atguva valsts čempiona titulu, kuru iepriekš izcīnījis tik daudz reižu, ka to nespēj saskaitīt ne viņa māte un tēvs, ne viņš pats.

Būtībā Ansis Dāle no pjedestāla tā īsti nemaz nav nokāpis, lai gan vada uzņēmumu, kurš darbojas visā Baltijā un kura apgrozījums rakstāms ar septiņciparu skaitli. Vienlaikus viņš pamazām gatavojas kārtējam pasaules čempionātam Formula Windsurfing, kurā pērn, izcīnot 20. vietu, Dāle bija labākais no baltiešiem. Eiropas meistarsacīkstēs viņš finišēja 18. un sezonu beidza ar rezultātu, kāds vismaz gadus desmit nav bijis pa spēkam nevienam citam Latvijas burātājam - 10. vietu pasaules reitingā. Netikšana uz pasaules pjedestāla Master (vecāki par 35 gadiem) konkurencē Dālem jau būtu neveiksme.

Vēja orģijas Pāvilostā

05.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
79
Pavilost 1 007088.jpg

Kokiem lūza sīkākie zari, pa gaisu lidoja meiteņu brunči, ūdenspūķi, karogu strēbeles un smilšu graudiņi. Ar mērenu vētru Pāvilostā sākās Baltijā lielākā vindsērfinga regate Audi Neilpryde Baltic Cup, kas kārtējo reizi apliecināja - neesam šajā tradicionāli silto jūru sportā nekāda aizpolāra nomale.

Krietnākā daļa no visiem 63 Formula Windsurfing sērfotājiem par prieku vējam, kura ātrums sasniedza pat 15 m/s, droši devās atklātā jūrā uz starta zonu, kas atradās kilometrus trīs no krasta. Jau pēc pirmajiem braucieniem kļuva skaidrs, ka uz lietuviešu un somu fona turpināsies vasarām ilgā latviešu un igauņu divkauja.

Igauņu ielenkumā
Pirms deviņiem gadiem par pirmo Baltijas čempionu kļuva igaunis Erno Kāsiks, piecas reizes galveno balvu, kas tiek izcīnīta vairāku posmu sērijā, ieguva Ansis Dāle, pērn otro reizi to savās rokās turēja Jānis Preiss. Pāvilostā, gatavi lauzt šo aplenkumu, Erno Kāsiks un Martins Ervins sāka ar dubultuzvaru, otrajā braucienā abi apmainījās vietām, trešajā atkal ātrākais bija Kāsiks, bet mūsu Jānis Preiss pēc divām trešajām vietām beidzot savam vējdēlim bija atradis īsto spuru un finišēja otrais, pirms Ervina. Lielā vēja diena noslēdzās ar latvieša uzvaru, bet abi igauņi finišēja tūlīt aiz viņa kā ķēdē iesieti.

Burāšanas ābece miljoniem

29.Jūl.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
340

Par visprestižāko balvu zēģelēšanā uzskata uzvaru nonstopa soloburājumos apkārt pasaulei. Otrajā vietā tiek liktas sacensības maksijahtām šajā pašā distancē. Trešajā — pasaules čempiona tituls bērnu un jauniešu jahtiņām Optimist, jo tā ir pasaulē visizplatītākā klase. Tajā vispirms burāšanas pamatus apgūst un pēc tam neskaitāmās regatēs piedalās miljoniem bērnu visā Eiropā, abās Amerikās, Austrālijā, Āzijā un Āfrikā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
328

Žaklīnas Litaunieces 27. vieta Europe jahtu klasē Sidnejas olimpiskajās spēlēs diezin vai paliks viņas augstākais sniegums sportā, jo olimpiete veido sekmīgu treneres karjeru. To apliecināja arī Latvijas Jaunatnes olimpiādes regate, kas pirmo reizi notika jūrā pie Engures.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
326

Starptautiski atzīts jaunzēlandiešu speciālists Sems Makenzijs, kas vairākus gadus strādā ar Somijas un Jaunzēlandes Optimist klases izlasēm, jau otro gadu sadarbojas ar Rīgas jahtkluba treneri olimpieti Žaklīnu Litaunieci. Lai gan mazajās Optimist jahtās bērni sāk savu ceļu burāšanā, šajā klasē, kurā tomēr trenējas līdz pat 16 gadu vecumam, ir plaši attīstīts sacensību tīkls, Eiropas un pasaules čempionātus ieskaitot.

Autori: 
Dainis Caune

Sarežģīts tests

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Paisuma un bēguma straumes, stāvo piekrastes pakalnu radītie aizvēji un caurvēji, termisko gaisa plūsmu virpuļi... Burāšanā olimpiskais eksāmens bija ļoti smags. Regate risinājās pašā Rio piekrastē pie Gvanabaras līča izejas okeānā, kas ir šaura kā pudeles kakls. Tajā pašā laikā cīņas par uzvaru ritēja gandrīz vai nepieredzētā spraigumā.

Autori: 
Dainis Caune

Daudzkārtība

30.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Pirmo reizi Latvijas olimpiādes regate notika Burtnieka ezera plašumos un Rīgas līcī, kur burātāji sacentās Platu 25 jahtās, kas sāk aizstāt iepriekš tik populāros Micro mazizmēra buriniekus. Olimpiskajā Laser klasē ceturtajā olimpiādē pēc kārtas uzvarēja rīdzinieks Madars Alviķis. Raceboard vējdēļu konkurencē tikpat daudzskaitlīgu panākumu guva Gunārs Rozenbergs. Dāmu konkurencē nepārspējama bija vairākkārtējā pasaules čempione Vita Matīse, kas olimpiādēs uzvaras dalījusi pamīšus ar Ilonu Grīnbergu.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
303/304

Mūsu izšķērdība, ūdeņus un vēju neizmantojot burāšanai, ir sen zināma. Tomēr situācija pamazām uzlabojas. Latvijas Jaunatnes olimpiāde apliecināja, ka burāšanai, ne tikai vējdēļošanas izpratnē, atkal pieejami vismaz 3000 hektāri Burtnieka ezera.

Autori: 
Dainis Caune

Pasaulē sestais!

21.Mai.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
290

Tik augstu sasniegumu pasaules čempionātā klasē Formula Windsurfing Jānis Preiss (attēlā) guvis pirmo reizi. Sacensību pirmajās dienās viņš pat turējās labāko trijniekā. Tomēr pēc 12 braucieniem Azoru salu akvatorijā Portugālē par čempionu kļuva Ross Viljams no Lielbritānijas, kurš tāpat kā Preiss burāja ar Latvijā ražotu spuru, sudraba medaļu izcīnīja austrālietis Stīvs Alens, bronzu — Gonsalo Kosta Oevels no Argentīnas. Jānim Preisam arī trešā vieta Master (virs 35 gadiem) vērtējumā.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs