twitter facebook instagram

Daiļslidošana

Numurs: 
345

Pagājušā gadsimta 30. gados Latvijas ziemas sports nebija iedomājams bez Alīses Dzeguzes daudzkārtējas Latvijas daiļslidošanas meistares jeb čempiones.

Kur pazuda punkti

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Iepriekšējo reizi Latvija olimpiskajā daiļslidošanā bija pārstāvēta gandrīz pirms ceturtdaļgadsimta, kad Lillehammerē Jeļena Berežnaja un Oļegs Šļahovs izcīnīja astoto vietu pāru slidojumos. Arī pirms Phjončhanas spēlēm lolojām klusas cerības. Jo sevišķi tāpēc, ka īsi pirms tām Deniss Vasiļjevs finišēja ceturtais Eiropas čempionātā. Daugavpilieša trenera olimpiskā vicečempiona Stefana Lambjēla (Šveice) vadībā debijai zem piecapļu karoga gatavojās arī Latvijas delegācijas jaunākā sportiste septiņpadsmitgadīgā Diāna Ņikitina.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
334

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs šomēnes debitēs Starptautiskās Slidošanas apvienības (ISU) augstākās kategorijas tiesnese, LSPA profesore Agita Ābele. Latvijai tā ir trīskārša debija, jo arī daiļslidotājiem Denisam Vasiļjevam un Diānai Ņikitinai tās būs pirmās olimpiskās sacensības, turklāt viņi abi netieši ir izslidojuši ceļu Latvijas tiesnesei.

Autori: 
Iveta Daine

Atgriešanās

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Pēc gandrīz ceturtdaļgadsimta Latvija atkal būs pārstāvēta olimpiskajā daiļslidošanā. Drošs par savu debiju var būt tikai astoņpadsmitgadīgais daugavpilietis Deniss Vasiļjevs. Savukārt par vietu dāmu konkurencē uzvirmojusi savstarpējā cīņa.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
324

Agitu Ābeli pazīst ļoti daudzi.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Brīvība uz ledus

17.Dec.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
309

Vēl pirms gadiem pieciem daudzi žēlojās, ka Latvijā nav labu daiļslidotāju, bet nu viņi ir izauguši — lien kā sēnes laukā no sūnām cits pēc cita un pārsteidz ar savu graciozitāti. Arī Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkne Diāna Ņikitina progresē teju pa dienām, no sacensības uz sacensību rādot arvien labākus rezultātus.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
306

Nākamgad ne tikai Rio pulcēs olimpiešus. Vispirms februārī tepat Norvēģijā, Lillehammerē, risināsies II Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kur labas izredzes ir daugavpilietim Denisam Vasiļjevam. Viņam olimpiskā sezona jau sākusies, turklāt ar sudraba medaļu Pasaules kausa izcīņas posmā junioriem. Meklējot informāciju par sešpadsmitgadīgo daiļslidotāju Denisu Vasiļjevu, uzmanību piesaista viņa dzimšanas datums — 1999. gada 9. augusts.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
299

Trešdien Austrijā Angelīna Kučvaļska izcīnīja piekto vietu Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē, ceturtdien sešpadsmitgadīgā rīdziniece, debitējot Eiropas pieaugušo čempionātā, Stokholmas Globen arēnā īsajā programmā ar karjeras rekordu, ieņēma 17. pozīciju, bet pēc atpūtas dienas izvēles slidojumā bija piektā labākā (atkal karjeras rekords!) un kopvērtējumā ieguva septīto vietu.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
286

Pamazām pierodam, ka cilvēki ar visdažādākajiem veselības traucējumiem sekmīgi nodarbojas ar sportu un labākie startē starptautiskās sacensībās, paralimpiskās spēles ieskaitot. Tomēr ziņa, kas nāca no Liepājas, pat mums bija pārsteidzoša — jau vairākus gadus ar daiļslidošanu nodarbojas četrpadsmitgadīgais Deniss Kargins, kura medicīniskā diagnoze skarba — kopš dzimšanas bērnu cerebrālā trieka. Puisis ne tikai trenējas, bet jau ir piedalījies vairākās sacensībās un dažādos ledus šovos.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
282

Trīs dienas Volvo ledus hallē Rīgā valdīja daiļslidošana, kur risinājās pasaules junioru Grand Prix kārtējā posma sacensības. Starp trīsdesmit valstu sportistiem bija arī desmit mūsu jaunie slidotāji.

Lielāko panākumu guva četrpadsmitgadīgais daugavpilietis Deniss Vasiļjevs, kurš, pateicoties teicamai izvēles programmai (5. vieta), finišēja septītais 27 sportistu konkurencē. Talantīgais puisis tagad trenējas un dzīvo Francijā, kur kļuvis par vairāku turnīru uzvarētāju.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Sindikāta saturs