twitter facebook instagram

Dažādi

Piecel draugu no dīvāna!

27.Aug.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
341

No 23. līdz 30. septembrim Latvijā un visā Eiropā notiks ikgadēja Eiropas Sporta nedēļa. Tās mērķis — atgādināt par sportošanas un veselības saistību, un tāpēc - mudināt iedzīvotājus  ikdienā būt fiziski aktīvākiem. Šogad īpaši uzmanība būs pievērsta iespējām sportot brīvā dabā, vidē, kas ir pieejama ikvienam un neprasa papildu līdzekļus. 

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Spēks no Olimpijas

29.Jūl.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
340

No 16. līdz 30. jūnijam Antīkajā Olimpijā risinājās 58. Starptautiskā olimpiskā sesija jauniem dalībniekiem. Pateicoties Latvijas Olimpiskajai akadēmijai (LOA), globālajā pasākumā, kurā pulcējās speciālisti, jaunie sporta funkcionāri, olimpieši un olimpiskie čempioni, studenti, brīvprātīgie no vairāk nekā 70 pasaules valstīm — no visiem kontinentiem un pat atsevišķām mazo salu valstīm —, Latviju kārtējo gadu pārstāvēja divi dalībnieki. Viens no laimīgajiem biju es — šo rindu autors.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Jauna sporta dzimšana

29.Jūl.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
340

“Karsēju sports nav dejas un šovi basketbola spēļu starplaikos — tās nav karsējmeitenes!” jau sarunas sākumā piekodina Latvijas Karsēju sporta federācijas (LKSF) prezidente Katrīna Dimitre, kura ir arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) karsēju komandas sertificēta trenere. Maijā Latvijas šaurais karsēju sporta pulks ticis pie atzītas federācijas, tagad sākts darbs, lai lauztu kļūdainos priekšstatus par šo sporta veidu un panāktu tā attīstību. Rozā briļļu nav — ātri un viegli nebūs, taču federācijā ambīciju netrūkst.

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
340

Arvīda Jurgena panākumu pietiktu vairākiem izciliem sportistiem, treneriem un tiesnešiem. Tik bagāts sportista un sporta darbinieka mūžs, ka grūti aptvert — to paveicis viens vīrs! Sava laika labākais Latvijas futbola vārtsargs, viens no valsts basketbola celmlaužiem, rezultatīvs bendija spēlētājs, viens no hokeja skolotājiem. Latvijas valstsvienības dalībnieks un vairākkārtējs valsts čempions visos nosauktajos sporta veidos. Spēlējis arī tenisu, galda tenisu, ūdenspolo. Vasaras un ziemas olimpisko spēļu dalībnieks (1924. gadā Parīzē un 1936.

Numurs: 
339

Ar finālsacensībām Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā noslēdzās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta Sporto visa klase ceturtā sezona. Visa aizvadītā mācību gada garumā 230 3., 4., 5. un 6. klases no visas Latvijas sportoja piecas reizes nedēļā. Sešas labākās klases četrās vecuma grupās no katra reģiona tikās finālsacensībās.

Īstie vārdi īstajā brīdī

20.Mai.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
338

Tā varētu teikt arī par visu LSPA profesores Agitas Ābeles grāmatu Sporta psiholoģija: teorija un prakse, jo tā rakstīta, lai palīdzētu ikvienam sportistam, trenerim vai komandai kļūt īpašai un izcilai.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
338

ElektrumOlimpiskajā centrā Rīgā 22. aprīlī, klātesot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, jau 29. reizi norisinājās Latvijas Olimpiskās akadēmijas (LOA) rīkotie mazākumtautību sporta svētki Vienoti sportā, kuros piedalījās 22 Latvijas nacionālo kultūras biedrību bērni un jaunieši.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Stirnu buks

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Stirnu buksjubilejas sezonu atklās Pasaku mežā Tērvetē!

Tikai skaitītas dienas palikušas līdz mirklim, kad 14. aprīlī ainaviskais taku skriešanas seriāls Stirnu buks ieskandinās sacensību 5. sezonu ar pasakainu skrējienu virkniLatvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā! Vai tu jau esi pieteicis savu blici, komandu vai skolu čempionātam?

 

STIRNU BUKSGRIB GĀZT REKORDUS

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Numurs: 
335

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādātais projekts, lai reformētu sporta speciālistu (treneru) sertifikācijas kārtību, paredz, ka turpmāk par treneriem strādāt nedrīkstēs lielākā daļa C kategorijas trenera sertifikātu ieguvušie sporta speciālisti — viņiem vienīgais risinājums būs doties studēt uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, kas ir vienīgā augstskola, kura atbilst izmaiņu projektā paredzētajai iegūstamajai izglītībai.

Numurs: 
335

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018. gadam, kur vairāk kā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīti olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam.

Sindikāta saturs