twitter facebook instagram

Dažādi

Numurs: 
333

Par godu Eduarda Veidenbauma 150. jubilejai igaunis Marguss Konnula veica skrējienu no mūsu dzejnieka studiju vietas Tartu, kas tolaik bija pazīstama kā Tērbata, līdz viņa mājām Kalāčos. Apmēram 170 kilometri 34 stundās, ne uz mirkli neaizverot acis. Tā nebija vien igauņa iegriba, jo savulaik arī Veidenbaums kājām aizgājis no Kalāčiem līdz Tartu.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Sporta tradīciju Šerifs

25.Dec.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
333

Vakarā futbola spēle, nākamajā dienā —  divi hokeja mači...  Ne jau televizorā skatoties, bet pašam spēlējot laukumā. Tomēr vēl lielāku cieņu Normunds Šērs guvis, vadot citus spēlētājus daudz plašākā laukumā — viņš ir Engures novada sporta darba organizators, deputāts. Bet ikdienā lielisks galdnieks, kas arī tiešajā darbā saistīts ar hokeju, jo aicināts mēbelēt komandu ģērbtuves.

PIESKARTIES STENLIJA KAUSAM

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Numurs: 
333

Bērnībā mamma lika daudz sportot, veda uz dažādām nodarbībām peldēšanā, mākslas vingrošanā, dejošanā. Man vienmēr paticis sportot un piedalīties dažādās aktivitātēs. Droši vien tāpēc, mācoties 5. klasē, sāku nopietni trenēties volejbolā. Tas ir ietekmējis arī augstskolas izvēli,” tā par savu ceļu uz profesiju stāsta Rīgas Austrumu vidusskolas sporta skolotāja Irina Tihomirova.

Autori: 
Santa Roze
Numurs: 
333

Viņš bija viens no tiem vīriem, kura izvietotos kontrolpunktus šogad meklēja pasaules čempionāta dalībnieki rogainingā. Viņš ir arī Smiltenes novada sieviešu volejbola čempionāta galvenais tiesnesis un Smiltenes sporta centra valdes loceklis, kā arī pilda citus pienākumus, jo sevišķi aktīvi orientēšanās sportā. Bet vispirms Māris Stabiņš ir Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs un klases audzinātājs.

Autori: 
Santa Roze
Numurs: 
333

“Man pat prātā nenāca, ka būšu skolotāja, kur nu vēl sporta, bet dzīve izdara savus grozījumus. Bērnudārzā sapņoju kļūt par muzikālo audzinātāju kā mamma, arī tēvs brīvajā laikā spēlēja pūtēju orķestrī. Bet trenere Inta Andrejanova pamanīja manas dotības peldēšanā un prata mani noturēt peldēšanas sportā ilgstoši,” tā par ceļu uz savu profesiju stāsta Latvijas Gada balvas sportā pretendente Valmieras sākumskolas sporta skolotāja Signe Lūsiņa.

Autori: 
Santa Roze

Tehnoloģijās iekausēta mode

25.Dec.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
333

No Dienvidamerikas, kur risinājās Rio spēles, Latvijas olimpiskā delegācija vienota stila 4F zīmola tērpos dodas uz Āziju, lai gūtu panākumus Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Prezentēto komandas tērpu kolekciju veido apģērbs spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem, ikdienai un plašs aksesuāru klāsts — kopā 45 priekšmeti katrā komplektā.

Intrigas bruņinieks

21.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Pērnruden pēc savām divpadsmitajām olimpiskajām spēlēm pāragri mūžībā devās sporta žurnālists Arturs Vaiders, kas bija labi pazīstams arī mūsu lasītājiem. Viņu aizsaulē pavadot, tika izveidots Artura Vaidera fonds, kura mērķi ir profesionālas un atbildīgas žurnālistikas veicināšana, jaunatnes sporta attīstība, izcilā žurnālista darbu un piemiņas saglabāšana. Pērn ar Artura Vaidera balvu pirmo reizi tika godināts Gada sporta žurnālists, šovasar noorganizēta Artura Vaidera kausa izcīņa futbolā.

Autori: 
Dainis Caune

Mana sporta zāle dabā

21.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Tāda bija šāgada Olimpiskās dienas radošā konkursa tēma, kuru vajadzēja atainot rakstos, zīmējumos un fotografētos attēlos.

“Jaunieši ne vien sporto, bet arī lasa, turklāt ne tikai īsziņas sociālajos tīklos,” tāds bija eseju vērtētāja, mūsu žurnāla galvenā redaktoraDaiņa Caunes secinājums. “Bez lasīšanas nevar neko īpaši spožu uzrakstīt, bet labākajos darbos jūtams literatūrā gūts pamats.”

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
332

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (IOC) pasākumu par sieviešu līderības lomas palielināšanu sportā Viļņā laipni uzņēma Lietuvas Olimpiskās komitejas prezidente, Sidnejas olimpisko spēļu čempione stenda šaušanā Daina Gudzinevičūte. Viņa ir Eiropas Nacionālo olimpisko komiteju (ENOC) Dzimumu līdztiesības komisijas vadītāja, kurā darbojas arī mūsu Ineta Radēviča. Šī foruma ietvaros notika Baltijas valstu olimpisko komiteju līderu tikšanās ar IOC prezidentu Tomasu Bahu.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
332

Vidzemes olimpiskajā centrā Valmierā dots starts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā projekta Sporto visa klase jaunajai, ceturtajai, sezonai. Tajā iesaistās vēl 112 trešās klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Savukārt 4. klašu grupā dalību projektā turpina 80 klases, 5. klašu grupā — 35 klases, bet 6. klašu grupā piecas reizes nedēļā sportos sešas projekta pilotklases. Tādā veidā katru mācību dienu visā Latvijā sportos jau vairāk kā 5240 skolēnu no 233 klasēm.

Sindikāta saturs