twitter facebook instagram

Distanču slēpošana

Numurs: 
335

Juris Ģērmanis bija pirmais latviešu distanču slēpotājs, kas olimpiskajās spēlēs spēja finišēt labāko piecdesmitniekā, 2002. gadā Soltleiksitijā 15 km distancē klasiskajā stilā izcīnot 49. vietu. Vecbebros Patrīcijas Eidukas mūžā tad ritēja tikai otrā ziema. Bet tieši viņa Phjončhanā ar 44. rezultātu 10 km slēpojumā brīvajā stilā ne tikai laboja Ģērmaņa rekordu, bet arī pirmo reizi šajā sporta veidā ziemas spēlēs Latvijas vārdu ierakstīja protokola pirmajā pusē.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
334

Viens tēvs, viena māte, septiņi bērni, divi olimpieši… Pirmais līdz olimpiskajām distanču slēpošanas trasēm 2006. gadā Turīnā Eiduku vārdu aiznesa Valts. Tagad kārta Patrīcijai, kura strauji kāpj augšup. Jau aizpērn sešpadsmitgadīgā Kokneses skolniece izcīnīja 21. vietu II Jaunatnes olimpiskajās spēlēs Lillehammerē, pērn viņa kļuva par absolūto Latvijas čempioni pieaugošo konkurencē.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
312

Distanču slēpotājiem olimpisko spēļu sacensības Lillehammerē iesākās ar pilnīgi jaunu disciplīnu — distanču slēpošanas krosu, kura trase ir līdzīga sprinta trasei, taču veidota sarežģītā reljefā — ar nelieliem tramplīniem, straujiem pagriezieniem, nelīdzenumiem... Latvijas pārstāvis Raimo Vīgants šajā disciplīnā tika līdz pusfinālam, kur finišēja septītais un kopvērtējumā tika ierindots 20. vietā, bet meitenēm Patrīcija Eiduka kvalifikācijā ieņēma 37. vietu un pusfinālā netika. 

Numurs: 
300

Nedēļu vēlāk Madonā valsts čempionātā distanču slēpošanā elites konkurencē stafetē startēja tikai trīs komandas, Latvijas ziemas olimpiādē — trīspadsmit. Arī individuālajās distancēs Siguldas Laurenčos dalībnieku skaits bija daudzkārt lielāks. Tas tomēr liecina par pašvaldību potenciālu, kuru atraisa nacionālās olimpiādes. Arī pjedestāls distanču slēpošanā bija visdaudzveidīgākais, to spēja iekarot deviņu novadu pārstāvji!

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
299

Plašākā pārstāvniecība (vairāk nekā 300 dalībnieku), lielākās iespējas (16 medaļu komplekti) un notikumi, kas noteica olimpiādes uzvarētāju skolu komandu vērtējumā — tādas bija sacensības distanču slēpošanā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
288

Mūsu distanču slēpotājiem jau kuro reizi piedalīšanās olimpiskajās spēlēs galvenokārt ir tikai apliecinājums tam, kas šis sporta veids Latvijā pastāv. Šoreiz dalībnieku bija par vienu vairāk nekā Vankūverā, un Arvis Liepiņš piedalījās par visiem simts procentiem simtprocentīgi arī finišējot, ko kopš 1998. gada Nagano nebija spējis neviens.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
287

Vienīgā olimpiete ar divām augstākajām izglītībām mūsu Soču komandā ir distanču slēpotāja Inga Dauškāne. Vēl viņa izceļas ar to, ka uz Eiropas un pasaules čempionātu goda pjedestāliem kāpusi kādā citā itin vasarīgā sporta veidā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
286

Jānis Hermanis ir mūsu vienīgais trīskāršais olimpietis distanču slēpošanā, kurš popularitāti guva deviņdesmito gadu sākumā, kad kā vienkāršs puisis no zemnieku sētas Vietalvas pagasta Ieviņās kļuva par olimpieti. Abās pirmajās spēlēs Džonis, kā viņu dēvē draugi, sekmīgi veica arī karaliskos 50 kilometrus. 1992. gadā Albērvilā slidsolī viņš izcīnīja 66. vietu, 1994. gadā Lillehammerē klasiskajā stilā finišēja ar 61. rezultātu, bet 1998. gadā Nagano gandrīz sagādāja sensāciju piecas reizes īsākā slēpojumā.

Numurs: 
282

Tiklīdz diennakts vidējā temperatūra stabili nokritīs zem plus septiņiem grādiem, Siguldā varēs sākties distanču slēpošanas sezona, jo Laurenčos praktiski pabeigta Austrumeiropā (iespējams, arī Rietumeiropā) pirmā mākslīgā sniega trase. Kaut gan — stop! Sniegs būs dabisks, mākslīgs būs tikai aukstums... "Saldētā distanču slēpošanas trase," definējumos skaidrību ievieš šīs mazliet fantastiskās idejas autors, biedrības A2 valdes loceklis Jānis Lazdāns.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
278

 

Laikapstākļi un tehnoloģijas Latviju dara arvien unikālāku. 1. maijā Smeceres sila bāzē pie Madonas teicami sagatavotā 600 m sprinta aplī notika šīsziemas pēdējās sacensības distanču slēpošanā. Savukārt četras dienas vēlāk itin tīkami siltā vējā Ķīšezerā sākās Jaunciema balvas izcīņa vindsērfingā. Dažiem entuziastiem bija iespēja piedalīties abās sacensībās.

 

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs