twitter facebook instagram

Džudo

Aiziet paliekot

16.Okt.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
146
1-Zelonijs-PERSONIBA-IMG_9126.jpg

Pēc 25 sambo un džudo
pavadītajiem gadiem punktu aktīvajām gaitām lielajā sportā licis Sidnejas
olimpisko spēļu bronzas laureāts Vsevolods Zeļonijs. Viņa pēdējais starts uz
starptautiskā tatami bija Pekinas spēlēs. - Kurš no daudzajiem panākumiem tev visvairāk
palicis atmiņā?
- Sidnejas olimpisko
spēļu bronza - pēc zaudējuma apakšgrupā izdevās gandarījuma turnīrā izsisties
līdz mazajam finālam par bronzas medaļu. Toreiz pēdējā minūtē tīri nometu
korejieti. Šī panākuma saulītē tad arī gozējos visus turpmākos gadus, Atēnu un

Nevēlamie pretinieki

12.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

“Ja šodien notiktu jauna izloze, esmu pārliecināts, ka vietu kārtība uz pjedestāla būtu cita,” pēc džudo sacensībām svara kategorijā līdz 100 kg apgalvoja Latvijas izlases treneris Oļegs Baskins, norādot uz nejaušības varu un sīvo konkurenci, kurā olimpiskā zelta cienīgi bijuši seši septiņi vīri. Viņus visus pa reizei uzvarējis arī mūsu Jevgeņijs Borodavko. Izņemot vienu, un šis viens rīdziniekam nāca pretī jau pirmajā cīņā — pasaules čempions Rjunosuke Haga no Japānas.

Autori: 
Dainis Caune

Piesardzīgs optimists

17.Dec.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
285

Kopš augusta Latvijas Džudo federācijai ir jauns prezidents — atvaļināts pulkvedis, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs, Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Raimonds Rublovskis. Viņa vārds džudistu aprindās nav svešs. Savulaik pats nodarbojies ar džudo un sambo, bijis vairākkārtējs Latvijas čempions šajos cīņas veidos, sporta meistars, melnās jostas īpašnieks džudo.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
281

„1996. un 1997. gadā Latvijā dzimis maz talantīgu džudistu,” ar joku, kurā daļa patiesības, jaunatnes izlases treneris Gatis Mīlenbergs sāk skaidrojumu par to, kāpēc atšķirībā no iepriekšējā EYOF uz Utrehtas tatami Latvija palika bez godalgām. „Mums pat nebija pilnas izlases. Bet favorīti bija — vispirms Dāvis Dūda, kas svara kategorijā līdz 73 kg šogad vairākos Eiropas kausa izcīņas posmos jauniešiem bija piektais un pats pirmais, jau februārī nopelnīja ceļazīmi uz Utrehtu.”

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
281

Ralfs Rūsiņš sportā ir unikāls jauneklis. Viņš vienīgais piedalījies divās Eiropas Jaunatnes olimpiādēs pēc kārtas, turklāt divos fundamentāli atšķirīgos sporta veidos, un abos izcīnījis piektās vietas. Pirms divām vasarām Ralfs Trabzonā spēlēja Latvijas piecpadsmitgadīgo puišu basketbola izlasē, kas sensacionāli uzvarēja Krieviju un pēc tam arī Melnkalni, bet Utrehtā vissmagākā džudo svara kategorijā (virs 90 kg) zaudēja gandarījuma turnīrā cīņā par bronzas medaļu, paliekot piektais.

Autori: 
Dainis Caune

DŽUDO

12.Jūl.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
280

Tie, kas Latviju pārstāvēs Eiropas Jaunatnes olimpiādē (EYOF) Utrehtā, savu meistarību apliecināja arī Ventspilī. Tiesa, alūksnieti Rolandu Dobelnieku (līdz 66 kg) pārspēja liepājnieks Ņikita Duinovs, kurš EYOF sacensībām vēl par jaunu. Savukārt Dāvis Dūda Rīgas komandas interesēs startēja svara kategoriju augstāk (līdz 81 kg) un finālā piekāpās savam EYOF komandas biedram Gintam Būmeistaram no Ventspils. Bet jau pēc nedēļas Eiropas jauniešu čempionātā, atgriezies savos līdz 73 kg,  Dāvis no Latvijas vienīgais iekļuva labāko desmitniekā.

Autori: 
Dainis Caune

Kur čempions uzvar čempionu

21.Aug.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
264/265

Nepietiek būt tikai spēcīgākajam. Olimpiskajās spēlēs uzvar tas, kurš spēj būt uzvarētājs. Tāda ir Latvijas džudo guru atziņa pēc Londonas turnīra.

NOTURĒJA, NENOTICĒJA

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
262/263

Džudo cīņās, kas risinājās septiņās svara kategorijās, laurus plūca rīdzinieki. Galvaspilsētnieki izcīnīja 11 medaļas (četri zelti), aiz sevis atstājot Liepāju ar piecām medaļām (divi zelti), Alūksni ar divām medaļām (viens zelts), kā arī Jelgavu ar trim, Ādažu novadu un Ventspili katru ar divām un Ķekavas novadu — ar vienu zemākas raudzes medaļu.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

LONDONA 2012 DŽUDO. PROGNOZE

30.Jūl.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
262/263

Aleksandrs Jackevičs, Latvijas Džudo federācijas viceprezidents:

 

SĀNCENŠI

Mūsu džudistiem Konstantīnam Ovčiņņikovam un Jevgeņijam Borodavko sāncenšu ir ļoti daudz, gandrīz katrs otrais ir dažāda ranga čempions. Vairāk titulētu pretinieku ir Konstantīnam svara kategorijā līdz 81 kilogramam. Vispirms tie ir vācietis Ole Bišofs, brazīlietis Leandro Guilhero, krievs Ivans Nifontovs, japānis Takahiro Nakai. Ar visiem Konstantīns ir cīnījies.

Autori: 
Dainis Caune

Pa sudraba taku pēc bronzas

10.Aug.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
240
7-EYOF-Dzudo-IMG_0962.jpg

No gandarījuma sajūsmas līdz vilšanās rūgtumam. Par tik plašu sajūtu spektru Trabzonā gādāja mūsu džudisti.

Sindikāta saturs