twitter facebook instagram

Futbols

Ilgais ceļš uz Eiropu

02.Sep.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
218
1-eiro2012-AKTUAALI-JBS_3319.jpg

Piektdien Latvijas futbola valstsvienība uzsāk cīņu Euro 2012 kvalifikācijas turnīrā.
Pirmajā spēlē mūsu futbolistiem Rīgā pretī stāsies grupas galvenie favorīti -
Horvātijas izlase. Savukārt nākamotrdien Latvijas izlase viesos tiksies ar
grupas pastarīti - Maltas izlasi.

 

 

Futbola zelta rudens

22.Okt.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
192/193
1-Futbols-PROCESAA-izlase-Rubins-JBSfoto.jpg

Latvijas futbola
sezona izgājusi finiša taisnē. Latvijas izlasei gan nedaudz pietrūka, lai
turpinātu cīņu par iekļūšanu pasaules čempionāta finālturnīrā, tomēr par šo
atlases ciklu mūsu futbolisti pelnījuši tikai labus vārdus. Intriga sasniegusi
baltkvēli Latvijas virslīgā, kur uz čempionu troni pretendē abi Kurzemes klubi
- Liepājas metalurgs un FK Ventspils. Diemžēl čempionātu apēno
arī nepatīkami skandāli.

 

 

Ja nebūtu šā
norvēģa

Futbola virslīgas desmitnieks

03.Apr.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
118
futbols-AKTUAALI.jpg

Šosestdien sākas Latvijas
virslīgas čempionāts futbolā. Pēc 11 gadu pārtraukuma elites grupā atkal spēlēs
desmit komandas, kas aizvadīs divu rinķu sacensības. Pēc tam labāko sešnieks
turpinās cīņu par medaļām, bet pārējās četras uzzināss vienīgo nelaimīgo
komandu, kas pametīs virslīgu.
Vēl
pirms dažiem gadiem bija šaubas, vai virslīgā astoņas komandas būs gatavas
spēlēt. Toties šogad visas desmit vienības nopietni noskaņojās sezonai. Par klubu
attieksmi liecina tas, ka deviņas no desmit komandām pirms čempionāta aizvadīja

Cerību grupa

29.Nov.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
100

Latvijas futbola valstsvienībai ir veiksmīga 2010. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra izloze, jo nebūs jātiekas ar futbola grandiem, bet no diviem spēcīgākajiem groziem trāpījušās potenciāli vājākās komandas. Latvijas futbolisti sacentīsies ar Grieķijas, Izraēlas, Šveices, Moldovas un Luksemburgas izlasēm. Vietu finālturnīrā, kas notiks Dienvidāfrikā, iegūs grupas uzvarētāja, bet astoņas no deviņām otro vietu ieguvējām izslēgšanas mačos izcīnīs vēl četras ceļazīmes. Pirmās spēles notiks nākamajā septembrī.
Pirms katras lielo turnīru izlozes Latvijas futbola vadībai un līdzjutējiem ir divējādas izjūtas. No vienas puses, būtu interesanti tikties ar kādu no pasaules futbola lielvalstīm, kuras ierašanās Rīgā izraisītu milzīgu ažiotāžu, un Latvijas Futbola federācijas bankas kontā ienestu lielāku naudas žūksni. No otras puses, jo spēkos vājāks pretinieks, jo lielākas izredzes pamēģināt atkārtot Euro 2004 brīnumu. Šoreiz mums ir ticis otrais variants, jo Latvijas futbola draugiem vēl uz vismaz pāris gadiem jāatliek cerības sagaidīt ciemos Anglijas, Vācijas, Itālijas vai Francijas futbola zvaigznes, taču paveras izredzes cīnīties par vismaz otro vietu grupā. Lai gan Latvijas izlasi nevar pieskaitīt pie favorītiem uz vismaz otro vietu grupā, tai ir pa spēkam atņemt punktus jebkurai grupas vienībām.

Zelta liktenis izšķiras Kurzemē

25.Okt.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
95
futbols-Analizeo.jpg

Latvijas futbola virslīgas čempionātā atlikušas tikai divas kārtas. Šo sestdien pl. 14 notiks divu galveno čempionu titula pretendentu duelis - FK Ventspils spēlēs ar Liepājas metalurgu. Uzvara šajā mačā gan nevienai no komandām nenodrošinās zelta medaļas, taču ļoti pietuvos kārotajam mērķim. Sacīksti tiešraidē demonstrēs arī televīzijas kanāls LTV 7. Cerības uz pirmo vietu saglabā arī Rīgas Skonto, kuru daudzi jau bija svītrojuši no medaļu tīkotāju skaita. 

Pirms izšķirošā Kurzemes derbija abu favorītu izredzes ir apmēram vienādas. Liepājniekiem ir par diviem punktiem vairāk, taču ventspilniekiem vēl ir viens mačs rezervē. Tiesa, šī atliktā spēle ir izbraukumā ar Skonto, kas izmisīgi turpina cīņu par medaļām. Ventspilniekiem optimismu dod pēdējā laika sniegums, jo sezonas otrajā pusē FK Ventspils demonstrē ļoti pārliecinošu un stabilu spēli. Par Liepājas metalurgu to pašu nevar teikt.

Starkova neiespējamā misija

24.Mai.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
73
Intervija-Starkovs 088.jpg

Bijušais Rīgas Daugavas uzbrucējs Aleksandrs Starkovs Latvijas galvenā trenera amatā debitēja 2001. gada vasarā, bet pēc trim gadiem aizveda komandu uz Euro 2004. Pēc tam Starkovs izmēģināja spēkus ar Maskavas Spartak, bet tagad viņš atgriezies pie valstsvienības stūres. Viņa pirmais pārbaudījums būs nākamo sestdien, kad Rīgā viesosies Spānijas izlase.

Latvijas valstsvienības aizkļūšana uz 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīru joprojām ir viens no lielākajiem visu laiku Eiropas futbola pārsteigumiem. Drīz pēc fantastiskā panākuma Starkovs izlases vadības pulti atdeva savam palīgam Jurijam Andrejevam, bet pats pārcēlās uz populārāko Krievijas klubu Maskavas Spartak, kuru jau pirmajā sezonā aizveda līdz Krievijas čempionāta sudraba medaļām. Starkova laime Maskavā neturpinājās ilgi - pirms gada viņš atkāpās no amata, atgriežoties dzimtenē un kļūstot par mūsu titulētākā kluba Skonto sporta direktoru. Pagājušā gada izskaņā Latvijas futbola speciālistu aptaujā Starkovs tika atzīts par simtgades labāko Latvijas treneri, tāpēc nebija brīnums, ka valstsvienībai grūtā brīdī pēc kaunpilnā zaudējuma Lihtenšteinā, kas maksāja darbu Andrejevam, visi skati atkal pievērsās Starkovam. Lai gan visiem zināms teiciens, ka divreiz vienā upē neiekāpsi un atkārtot Euro 2004 panākumu būs ļoti grūti, Starkovs parakstīja līgumu par darbu ar izlasi uz pieciem ar pusi gadu.

Indriskona četrgade

05.Apr.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
66
indriksons2-JBSfoto.jpg

Kristiāns Girvičs

Šajā nedēļas nogalē sākas Latvijas futbola virslīgas čempionāts. Sezonas priekšvakarā mūsu futbola sabiedrība sanāca kopā ikgadējā Latvijas Futbola federācijas konferencē, kur notika arī vadības vēlēšanas. Pārsteigumi nenotika - nākamos četrus gadus LFF prezidenta pienākumus turpinās pildīt Guntis Indriksons, kurš šajā amatā ir kopš 1996. gada septembra.

- Pirms pagājušās sezonas lielu rezonansi izraisīja jūsu nodoms aiziet no futbola. Kas tad pa šo laiku ir mainījies?

- Arī šodien varu atkārtot to pašu. Tā nav cenas uzsišana. Vēlos iet prom ne tikai no futbola, bet arī no biznesa. Esmu pieņēmis dzelžainu lēmumu - 55 gadu vecumā pametīšu biznesu. Tas ir pēc četriem gadiem. Nodomus varētu izjaukt tikai tas, ja nepaspēšu uzbūvēt jaunu stadionu. Negribu citiem likt mocīties ar stadiona un bāzes dotēšanu. Tie gadā ir simtiem tūkstoši latu. Ja to nepaspēšu paveikt, tad varbūt palikšu kādu gadu ilgāk.

Droši vien futbolu tik vienkārši nepametīšu. To nav tik viegli izdarīt - nevaru pievilt cilvēkus. Taču, ja Latvijas valsts un sporta funkcionāri neatjēgsies un nepalīdzēs risināt jautājumus, lai varētu izveidot normālu internātu puikām, sakārtot Daugavas un Universitātes stadionu, tad tiešām atliks tikai pateikt paldies. Tās ir lietas, ko esmu solījis futbola sabiedrībai izdarīt. Man ir dārgs savs gods un negribu atzīties, ka to nevaru paveikt. Redzu jēgu darboties tikai tad, ja var sasniegt rezultātu. Ja viņi neļauj strādāt Futbola federācijai, lai paši to paveic.

- Jau vairākus gadus rit cīņa par Daugavas stadiona rekonstrukciju, bet arēna brūk kopā. Vai vēl neesat zaudējis cerību, ka izdosies uzbūvēt jaunu stadionu?

Universālākais Latvijā

27.Jan.2019 - Ieva Runge

Numurs: 
346

Tā var teikt par Aleksandru Golubevu. Viņam vienīgajam Latvijā ir divējādas FIFA tiesneša zīmotnes. Viena (no 2011. līdz 2015. gadam) attiecas uz telpu futbolu, otra iegūta pērn, ļaujot iziet laukumā visaugstākās raudzes spēlēs lielajā futbolā. Savos 37 gados no sešiem mūsu FIFA tiesnešiem Golubevs ir pats jaunākais.

PAMEST? NEKAD!

Sindikāta saturs