twitter facebook instagram

Golfs

Ar olimpisku atblāzmu

19.Okt.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
245
1-Golfs-ANALIIZE-Broders.jpg

Kopš golfs atgriezies olimpisko spēļu programmā, un daudzu valstu spēlētāji jau cerīgi raugās 2016. gada Riodežaneiro virzienā, nozīmīgi papildinājies arī Latvijas sacensību kalendārs. Šovasar godalgas ar olimpisku atblāzmu golferi saņēma Latvijas jaunatnes olimpiādē, bet nākamgad golfs pirmo reizi būs pārstāvēts Latvijas olimpiādes programmā. Pieskaitot citos pasaules laukumos abpus Atlantijas okeānam šosezon gūtos panākumus, ir pamats cerēt, ka atlikušajos piecos gados olimpiskais tilts uz Riodežaneiro varētu iegūt stingrākus balstus un skaidrākas aprises.

Otrā Amerikas atklāšana

24.Mar.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
231
3-Jansone-IESPEEJA-Jansone.jpg

Pēc veiksmīgas karjeras ASV studentu sportā (NCAA) Laura Jansone rudenī Floridā kļuva par pirmo Latvijas golferi, kas izcīnīja tiesības spēlēt Dāmu profesionālā golfa asociācijas (LPGA) Futures tūrē. Šogad pēc atgriešanās Amerikā jūrmalniecei jau paveras iespēja lūkot ceļu uz LPGA tūri, kas sieviešu profesionālajā golfā ir visprestižāko cīņu arēna. Kārtējā mērķa sasniegšanai, iespējams, ar vienu gadu nepietiks, taču divkārtējās NCAA konferences čempiones līdzšinējais veikums atgādina, ka šķietami nepārvaramas robežas bieži vien ir tikai mūsu prātu radītas.

Šahs 70 hektāros

05.Nov.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
194/195
1-Golfs-ATTIISTIIBA-LAT_AM_09_3.d 083.jpg

Pirmo reizi
Latvijas golfa čempionātā Māra Puisīte uzvarēja trīspadsmit gadu vecumā, otro
reizi - šovasar, būdama jau Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas izlaiduma klases
skolniece. Šāgada oktobrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēma, ka pēc
sešām vasarām golfā atkal tiks izcīnītas olimpiskās medaļas. Iespējams, tas
ietekmēs vairāku Latvijas jauniešu likteņus.

 

 

Bez svētā Patrika palīdzības

29.Sep.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
342

Potenciāli ne spēcīgākajā sastāvā vasaras beigās uz pasaules amatieru komandu čempionātu devās Latvijas golferes, toties izlasē pulcētās skolas vecuma spēlētājas Īrijā pašaizliedzīgi cīnījās vērienīgajā un smagajā turnīrā sarežģītos laukumos, kuros gūtā pieredze palīdzēs ceļā uz mērķi iegūt sporta stipendijas ASV augstskolās. Kopš golfs ir atgriezies olimpisko spēļu programmā, amatieru komandu čempionāta popularitāte arvien aug un turnīrs nostiprinājies kā jauno talantu skate, kur tikai reta spēlētāja ir pāraugusi klasisku studentes vecumu.

Autori: 
Gundars Galkins

Rudens iedvesma pirms Tokijas

21.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Vasara Latvijas golfā allaž ir nozīmīgākais gadalaiks, kad risinās svarīgākie sezonas turnīri un var izvērtēt, cik daudz katrs jaunais talants pielicis meistarības izaugsmē. Tomēr šogad īpašs bija arī rudens, jo pēc ilgāka laika pāris nedēļas mūspusē varēja satikt Kristu Puisīti — pirmo Latvijas un visas Austrumeiropas golferi ar pasaulē prestižākās LPGA tūres karti.

Autori: 
Gundars Galkins

Ja nav grūti, — nav vērts

29.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Kopš atgriešanās mājās pēc debijas sezonas ASV studentu sportā (NCAA) Anna Diāna Švanka izcīnīja uzvaras trijos golfa turnīros pēc kārtas, arī Latvijas olimpiādē, pirms kuras veiksmīgi aizstāvēja Latvijas amatieru čempiones titulu un pirmoreiz karjerā palika nepārspēta Igaunijas Open. Spēcīgām spēlētājām bagātajā Kempbela universitātes komandā rīdziniecei pirmais gads bija sportiskiem un akadēmiskiem izaicinājumiem bagāts, taču 20 gadus vecā sportiste par to tikai priecājas — skaudrā konkurence nepārtraukti dzen uz priekšu.

Pārliecinoši un sīksti

29.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Latvijas olimpiādē Valmieras Avotu laukumā bija pārstāvēti 27 (!) Latvijas novadi un pilsētas. Uzvarētāju laurus plūca Rīgas komandas golferi Reinholds Pīrāgs kungu ieskaitē un Anna Diāna Švanka sacensībās dāmām. Švankas uzvara šķita neizbēgama jau pirms pēdējās sacensību kārtas, bet Pīrāgam pirmo vietu izdevās noturēt sīvā konkurencē ar sekotājiem.

Autori: 
Dainis Caune

Spēks vairumā

26.Jūl.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
303/304

Tūlīt aiz Valmieras robežas Burtnieku novadā blakus leģendārajai BMX trasei, aiz šā sporta veida slavas zāles atrodas atpūtas kompleksa Avoti golfa laukums, kas, uzņemot LJO dalībniekus, apliecināja pļavu golfa dzīvelīgo spēku.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
290

Jau ilgu laiku ekspremjera Viļa Krištopana aizraušanās ar golfu nav jaunums, taču sportam daudzus dzīves gadus veltījušais un dažādas politiskas vētras piedzīvojušais kapteinis kopš pavasara ir stājies uz Latvijas Golfa federācijas (LGF) komandtiltiņa, pieņemot vēl vienu izaicinājumu. LGF prezidenta amatā Krištopans izvirzījis vairākus mērķus, lai universālo spēli ne tikai padarītu atpazīstamāku, bet arī veicinātu golfa kļūšanu par sabiedrības dzīvesveida daļu.

Tikai sieviešu dzimtē?

16.Dec.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
285

Aizvadītā sezona Latvijas golfā bija stratēģiskas izplešanās laiks, spēcīgākajām spēlētājām iepazīstot dzīvi profesionāļu tūrēs un to kvalifikācijas sacensībās, bet jaunajai maiņai lūkojot iespējas karjeras turpināšanai ASV universitāšu programmās. Sportisko sasniegumu ziņā golfs Latvijā vēl aizvien uzskatāms vairāk par sieviešu prioritāti, tomēr kuplās treniņu grupas ļauj cerēt uz kādu skaļāku pieteikumu arī puišu konkurencē.

Autori: 
Gundars Galkins
Sindikāta saturs