twitter facebook instagram

Handbols

Smadzeņu handbols

28.Okt.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
221

"Sporta spēle stingriem lauku raksturiem, kurai nepiestāv lēta atraktivitāte un kuras apgūšana prasa pacietību un laiku," tā savu sporta veidu raksturo Latvijas Handbola federācijas prezidents Raimonds Emuliņš. Patiesi, Rīga lej tikai mazu urdziņu Latvijas handbola tērcē, kurā virpuļi tiek griezti Ludzā, Jēkabpilī, Aizkrauklē, Skrīveros, Ogrē, Salaspilī, Ulbrokā, Vangažos, Jūrmalā, Olainē, Dobelē, Aucē, Vaiņodē vai Priekulē.

Divas zvaigžņu komandas vienā

21.Nov.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
150
1-Lemgo-AKTUAALI-49768 (1).jpg

Latvijas čempioni Rīgas ASK/AB.LV
handbolisti sestdien EHF kausa izcīņas 3. kārtā savās mājās uzņems komandu,
ar kādu vēl nekad nevienam Latvijas handbola klubam nav bijusi iespēja spēlēt.
Tā ir Vācijas 1. bundeslīgas vienība TBV Lemgo. Šī kluba ierašanos var
pielīdzināt FC Barcelona, Milānas Inter un Londonas Chelsea
futbolistu spēlēm Latvijā vai Madrides Real basketbolistu vizītei. Īsāk

Andris Vītols

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

1936. gada 19. oktobris — 2018. gada 17. marts

 

Autori: 
Dainis Caune

Lai būtu iemesls jautāt

17.Okt.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
331

Vēl pavisam nesen viņš spēlēja Latvijas rokasbumbas virslīgā un Ogres komandas rindās kļuva par vicečempionu, bet tagad ir Latvijas junioru izlases treneris un vada savu MSĢ/LAT-2000 komandu SynotTip virslīgas spēlēs, kā arī trenē jaunos handbolistus Murjāņu sporta ģimnāzijā. Tas nav nekas ārkārtējs, ka spēlētājam nākas pārlēkt no vienas lomas citā un no sportista kļūt par treneri. Tā noticis arī ar Arnoldu Straumi, taču viņš sevi šādam pavērsienam sāka gatavot jau spēlētāja karjeras laikā.

Latvijas Handbola federācija

17.Apr.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
325

PREZIDENTS

MĀRTIŅŠ BIČEVSKIS. Ievēlēts šajā amatā 2013. gadā. Bičevskis beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, spēlējis handbolu Rīgas Celtnieks junioru komandā.

Baņķiere handbolā

13.Mar.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
324

Ivita Asare ir kapteine — gan Nordea bankā, kur vada nodaļu, gan Latvijas rokasbumbas sieviešu čempionvienībā Stopiņi NHK, kur ir arī saspēles vadītāja. Jau 35 gadus Ivita ir saistīta ar šo spēli.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
311

Latvijas handbols nav basketbols vai volejbols, kur varam lepoties ar labu pulku zvaigžņu, ieskaitot divkārtējos olimpiskos čempionus Uļjanu Semjonovu un Ivanu Bugajenkovu. Tomēr pavisam tukši nav arī handbola apcirkņi — Ēriks Veldre, Jānis Vilsons, kura kontā piektā vieta olimpiskajās spēlēs. Latvijā handbolu apguvis arī olimpiskais vicečempions — tiesa, Islandes izlases kreklā — Aleksandrs Pētersons.

KREILIS AR BASKETBOLISTA AUGUMU

Autori: 
Arturs VAIDERS, ParSportu.lv

Jaunas vēsmas jubilejas sezonā

26.Okt.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
307

Latvijas virslīgas čempionāts rokasbumbā šosezon ir īpašs gan ar to, ka tas ir 25. čempionāts kopš neatkarības atjaunošanas (pirmais Latvijas PSR čempionāts notika 1962. gadā), gan ar to, ka pirmo reizi šajā laikā vīriešu komandu turnīram ir ģenerālsponsors jeb čempionātam ir vārds —2015./1016. gada sezonā šis ir SYNOTtip virslīgas čempionāts vīriešiem. Ir iemesls cerēt, ka tas būs arī viens no spraigākajiem šajā ceturtdaļgadsimtā.

Ezis savā vietā

28.Apr.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
301

Jau gadu desmitiem Skrīveros sporta veids numur viens ir rokasbumba, bet daudzi šī Vidzemes un Sēlijas robežreģiona bijušie un esošie handbolisti, iespējams, nemaz nezina, ka tieši viņu treneris Andris Eģītis skrīveriešiem savulaik šo sporta spēli atklāja.

Ko es zinu par handbolu?

20.Nov.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
296

Arī Olimpiskās dienas radošā, publiski mazāk redzamā daļa šogad risinājās zem handbola zīmes un šīs sporta spēles svētkos tā arī noslēdzās. Labākie eseju rakstītāji no skolu pēdējām klasēm un jaunāko klasīšu zīmējumu konkursa uzvarētāji, kā arī fotogrāfi tika sumināti Dobelē Latvijas un Slovēnijas izlašu mača starplaikā. Šī Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēle gan neizvērtās mūsējiem labvēlīga, bet tas tikai liecina, ka Latvijas handbolam vajadzīgi plašāki spēki un jauna iedvesma, ko palīdzēja gūt arī Olimpiskā diena.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs