twitter facebook instagram

Invalīdu sports

Bobsleja eņģelis

25.Dec.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
333

Ceturtā sezona ratiņkrēslā, otrā sezona bobslejā. Dižstendes meitene Annija Krūmiņa ir pirmā sieviete, kura šajā sporta veidā uzvarējusi Pasaules kausa izcīņas posmā. Tiesa, parabobslejā. Un tomēr...

Autori: 
Iveta Daine

Ar augošu rosmi

31.Jūl.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
328

Latvijas paralimpiešu vidū nav viegli izcelties — čempionu un medaļnieku mums netrūkst, tomēr atraktīvais sprinteris un tāllēcējs Edgars Kļaviņš ir licis par sevi runāt vēl kādā jomā. 2011. gadā viņš kļuva par Eiropas jauniešu čempionu, tad sekmīgi startēja 2012. gada paralimpiskajās spēlēs Londonā. Pirms gada tikai sekundes zibsnis pietrūka līdz ceļazīmei uz Rio, taču šis notikums bez viņa līdzdalības nepalika, jo Edgars kopā ar Māri Rīmeni Latvijas televīzijā komentēja paralimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
322

Zelts un bronza mums bija, bet sudraba trūka. Tagad ir pilns komplekts!” tā kādā pērnā marta pusnaktī Rīgas lidostā izsaucās Latvija Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis un pasniedza ziedus pasaules vicečempionam Alvilam Brantam, kas bija ieradies no ASV olimpiskās trases Pārksitijā, kur risinājās pirmais pasaules čempionāts parabobslejā. Tajā mums vēl vienu godalgu — bronzas medaļu — izcīnīja Artūrs Klots.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Tu esi. Tu vari

29.Nov.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
320

Ar šādu nosaukumu tirdzniecības centrā Domina atklāta fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma fotoizstāde, kas atspoguļo paralimpiešu gaitas šīsvasaras spēlēs Rio.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Rio nerimstas

12.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Apklusušas olimpiskās kaislības, taču Ridežaneiro sporta bāzes tukšas nepaliek — tajās no 7. līdz 18. septembrim risināsies vasaras paralimpiskās spēles, kurās piedalīsies vairāk nekā 4000 sportistu no 176 valstīm. Vairāk nekā pirms četriem gadiem Londonā, nedaudz mazāk nekā 2008. gadā Pekinā.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Iešu uz visu banku

29.Mai.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
314

Martā dalību Rio paralimpiskajas spēlēs sev nodrošināja diska metēja Ingrīda Priede. „Izturēšu tos piecus treniņu mēnešus, jo man ir mērķis,” toreiz spītīgi apgalvoja Jelgavas sportiste, kuras ceļš uz spēlēm turpinās katru dienu septiņos no rīta.

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
311

99,99 procenti! Tieši tā Darja Tihomirova, Latvijas paraiejādes komandas vadītāja, šobrīd vērtē mūsu jātnieka, Londonas paralimpisko spēļu 4. vietas ieguvēja Riharda Snikus izredzes startēt arī Rio spēlēs.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Mēs varam!

27.Nov.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
308

Zelts, divi sudrabi un ceturtā vieta — tāds ir septiņu mūsu paralimpiešu guvums savā pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Kataras galvaspilsētā Dohā.

Kā ierasts, zelta medaļu diska mešanā (sacensības lodes grūšanā šajā grupā šoreiz nenotika) ar pasaules rekordu nopelnīja Aigars Apinis. Sudrabu izcīnīja Dmitrijs Silovs šķēpmešanā un Edgars Bergs lodes grūšanā, kurā ceturto vietu ieguva arī Diāna Dadzīte.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
308

Sekojot līdzi paralimpiešu startiem un uzvarām, retais iedomājas, cik sarežģīta un daudzpusīga ir invaliditātes pakāpju noteikšana, lai savā starpā sacenstos pēc iespējas līdzvērtīgāki pretinieki. Vieglatlētikā medicīniskās grupas vien ir 40. Tas nenozīmē, ka katrā disciplīnā izcīna tik daudz medaļu komplektu. Bieži grupas ir apvienotas un katrai grupai tiek piemērots koeficients. Gadās, ka uzvar sportists ar zemāku rezultātu, bet viņa invaliditātes pakāpe ir smagāka.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
307

Pirms trim gadiem kāda jauka, gaišmataina meitene pētīja Latvijā pieejamo sporta veidu sarakstu. Skats apstājās pie loka šaušanas. "Kāpēc gan ne?!" nosprieda Ieva, kuras pieredze sportā nesniedzās tālāk par skolas sporta laukumu, un... Pēc nepilniem trim gadiem viņai rokās jau ir ceļazīme uz Riodežaneiro 2016! Tur loka šāvēja no Smiltenes Ieva Melle startēs paralimpiskajās spēlēs, kas risināsies tūlīt pēc olimpiskajām.

ATPAKAĻ PASAULĒ

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Sindikāta saturs