twitter facebook instagram

Jātnieku sports

Numurs: 
280

Krāšņajā Reņķa dārzā, gandrīz pašā pilsētas centrā, tika sadalīti olimpiādes pirmie medaļu komplekti Ventspilī. Zīmīgi, ka pirmo zeltu izcīnīja sacensību saimniece — ventspilniece.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Meitenes vispirms

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
17-LJO Jasana DSC_8602.jpg

Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādes programmā bija iekļauts jātnieku sports. Kā uzsvēra LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, jaunajiem jātniekiem tā ir lieliska iespēja izjust olimpisko gaisotni, tiekties pēc mērķa reiz startēt arī lielajās olimpiskajās spēlēs.

Mūžīgie zirgi

16.Okt.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
146
10-Zirgi-Iespeeja_Old2.jpg

Grūti pateikt, kad īsti cilvēks pirmo
reizi uzkāpa zirga mugurā un kādi bija šīs rīcības iemesli. Ļoti iespējams, ka zirgs
nozīmēja ātrāku pārvietošanos briesmu brīdī. Tomēr mūsdienās, kad izgudroti
daudz jaudīgāki spēkrati un no briesmām mūk pavisam citādi, zirga loma nepavisam
nav mazinājusies. Tagad cilvēks kāpj uz zirga nevis tādēļ, lai to pakļautu, bet
gan - lai izprastu, būtu mazliet tuvāk dabai un sev pašam. Kur slēpjas zirga
pievilcība mūsdienās? Par to lūdzu pastāstīt biroja darbinieci, studenti un

Viltīgā viesmīlība

31.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
82
Reportaazha-Jaashana-zirgi 115.jpg

Šogad Pasaules kausa izcīņas Centrāleiropas zonas Rīgas posmā šķēršļu pārvarēšanā jātnieku sportā Grand Prix maršrutā Andis Vārna ar zirgu Grand Libero pērn gūto piekto vietu nomainīja pret trešo godalgu. Valsts aģentūras Kleisti sacensību laukumā izjāja arī igauņu, lietuviešu, poļu, baltkrievu un vācu tandēmi.

Turnīra virsotne
Rīgas posmā sportisti startēja septiņās dažāda veida distancēs, kuras atšķīrās gan ar šķēršļu augstumu, gan to veikšanas noteikumiem. Latviju pārstāvēja seši jātnieki un divas jātnieces. Nestartēja pieredzējušais Dainis Ozols, kurš tāpat kā Andis Vārna šovasar izcīnījis iespēju piedalīties Eiropas čempionātā konkūrā, kas augustā notiks Vācijā.

Personību saskaņošana

12.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
80
Procesaa-VARNAJPG (8).jpg

Jātnieku sporta šķēršļu pārvarēšanas sacensību augstākais punkts Latvijā gadu no gada ir Rīgā rīkotais Centrāleiropas zonas Pasaules kausa izcīņas posms (CSI-W). Nākamās nedēļas nogalē tajā startēs un par ieskaites punktiem Grand Prix maršrutā cīnīsies arī mūsu patreizējais līderis - Andis Vārna.

Uz Eiropu!
Pagājušajā gadā Andis kopā ar astoņus gadus veco ērzeli Grand Libero sacensību nozīmīgākās disciplīnas pamatmaršrutu veica bez soda punktiem un tādējādi kļuva par vienīgo Latvijas pārstāvi Grand Prix finālā jeb pārlēkšanā. Grand Libero savās pirmajās starptautiskajās sacensībās, kurās šķēršļu augstums sasniedz Grand Prix maršrutu ierasto 150 centimetru atzīmi, kopā ar Andi uzdevumu izpildīja godam un ieņēma augsto piekto vietu, reizē kļūstot arī par 2006. gada Latvijas čempionu.

Sindikāta saturs