twitter facebook instagram

Kamaniņas

Numurs: 
230
1-LZJO-Millers JBS_8045.jpg

Sen neredzēti kupls dalībnieku pulks piedalījās Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes sacensībās kamaniņu sportā — divās vecuma grupās startēja 30 jaunie sportisti, kas divu dienu sacensībās sadalīja pēdējās olimpiādes medaļas. Tiesa, kamaniņu braucēju vietas vairs neietekmēja komandu vērtējumu.

Jaunais vilnis aiz ekspreša

14.Jan.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
202
1-Kamannu vilnis-CERIIBAS-Kam eliza Tiruma1049.jpg

Pulkstenis neatlaidīgi skaita
atlikušo laiku līdz olimpiskajām spēlēm Vankūverā. Vairākiem Latvijas kamaniņu
braucējiem jaunnedēļ Siguldā vēl būs iespēja ielēkt olimpiskajā ekspresī, jo
mūsu trasē 23. un 24. janvārī risināsies Eiropas čempionāts kamaniņu sportā.
Pēc sacensībām arī noteiks Latvijas olimpiskās komandas galīgo sastāvu.

 

 

Galvas mēs turējām stingrāk

29.Jan.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
158
1-Amantova-PEEC PJEDESTAALA1.jpg

Piektdien Siguldā sākas Latvijas jaunatnes
ziemas olimpiāde. Pirmie startē kamaniņu braucēji, kas trijās dienās izcīnīs
pirmās olimpiskās medaļas. Sportistus cīņā vadīs olimpiskās bronzas medaļas
ieguvēja tālajā 1980. gadā Ingrīda Amantova, kas jau 35 gadus ir mūsu kamaniņu
sportā.
Saruna ar Ingrīdu
Amantovu risinājās Siguldas kamaniņu trasē, kur Ingrīda strādā kopš trases
pirmsākumiem.- Vai var teikt, ka šī skola ir kamaniņu
sporta būves pamatakmens?
- Visa pamatā jau ir

Gargabalnieks virāžā

04.Dec.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
152
1-Strenga-runaa prezidents-torino, 15 km,rub medala 209.jpg

Klusi un
neuzkrītoši kamaniņu sports Latvijā šogad aizvada savu četrdesmitgadi. Svētku
uguņošana paredzama sacensību trasēs, svinības pēc sezonas. Jau otro sasaukumu
Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents ir Atis Strenga.- Nav nekāds
brīnums, ja bijušie sportisti kļūst par federāciju prezidentiem. Treneri - retums...
- Kas tikai dzīvē
negadās! Vēl studējot fizkultūras institūtā, biju pārliecināts, ka dzīvi saistīšu
ar vieglatlētiku. Bet radās iespēja izvēlēties - vairot padomju armijas

Pēc pārsteiguma favorītu pagalmā

28.Jan.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
108
Kamanas-ruben-starts.jpg

No piektdienas līdz svētdienai Oberhofā, Vācijā notiek kamaniņu sporta pasaules čempionāts. Nez vai Latvijas sportistus var pieskaitīt favorītiem, taču mūsējie allaž bijuši potenciālie pārsteigumu autori. To pierāda pirms pāris nedēļām sasniegtais Eiropas čempiontituls komandu stafetes sacīkstē. Stafete būs arī Oberhofas dienaskārtībā. Ejam pēc zelta?

Dīvainās sezonas kulminācija
Lai arī Mārtiņa Rubeņa pēdējā laika sniegums ir ļoti mainīgs, līkumojošs starp kritieniem, labiem un vājiem rezultātiem, gribas domāt, ka tieši viņš var kļūt par lielākā pārsteiguma autoru pasaules čempionātā. Mārtiņš, kā vienmēr, ir piesardzīgs prognozēs un izvēlas demonstrēt vairāk pesimistisku noskaņu pirms gaidāmajiem startiem. Šosezon Latvijas komanda, kā vairākkārt atzīmējām, pārsteigusi ar negaidītiem veiksmes un neveiksmes uzplaiksnījumiem. Daudz aprakstītie Mārtiņa Rubeņa, Annas Orlovas kritieni, kuriem jau šogad pievienojās arī brāļu Šicu dueta apgāšanās, tika attaisnoti ar Eiropas čempiontitulu komandu stafetē, kuru atveda Rubenis, Šici un Maija Tīruma. Pēdējā regulāri izpelnās uzslavas, jo Maija spēj līdzvērtīgi un pat labāk cīnīties par Annu un Pasaules kausa kopvērtējumā no latviešiem jūtas visstabilāk. Atceroties negaidīto Eiropas čempiona titulu un Eiropas čempionāta notikumus kopumā, Mārtiņš Rubenis Sportam sacīja: „Komandu stafetē gūtais Eiropas čempiontituls bija patīkams un negaidīts pārsteigums, taču uzskatu, ka dzīvē viss notiek likumsakarīgi, tāpēc nesaucu šo uzvaru par sagadīšanos. Komandas dalībnieki katrs veica braucienu spēju robežās, nekļūdījās un sagādāja labu rezultātu. Bet individuālajā cīņā ar rezultātu neesmu tik apmierināts, lai arī neuzskatu, ka būtu nobraucis slikti. Nepaspēju tikt galā ar tehnikas niansēm, tāpēc rezultāts tieši šāds (11. vieta - V.S.)."

250. brauciens...

17.Dec.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
272/273

Cik Latvijas kamaniņu braucēju būs olimpiskajās spēlēs Sočos? Maksimums,” nešaubās izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis. Trīs vīri, trīs dāmas, divi divnieki.” Kvalifikācijai svītra tiks pavilkta nākamā gada 31. decembrī. Būtisks būs arī mūsējo sniegums šīs nedēļas nogalē, kad Siguldā 22. reizi notiks Pasaules kausa izcīņas posms.

Autori: 
Dainis Caune

Poliglote kamanās

02.Jan.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
249

Latvijas kamaniņu braucējas var pazīt gan pēc tērpiem, gan pēc gaišajiem matiem. Blakus māsām Tīrumām arvien ātrāka kļūst vēl kāda gaišmate — Ulla Zirne. Viņa pērn bija otra labākā Pasaules kausa izcīņā, bet šosezon ir šo sacensību līdere un arī labākā starp tām, kuras pošas pirmajām Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm Insbrukā, kas sāksies janvāra vidū.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Pasaules čempionāts Siguldā

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
36-N-Kamanas-JBS_2148-1.jpg

Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) kongresā Berlīnē nolemts 2015. gada pasaules čempionātu rīkot Siguldā. „Esmu gandarīts, ka pasaules čempionāts pēc divpadsmit gadiem atkal atgriezīsies Latvijā,” pēc Siguldas novada pašvaldības un Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) veiksmīgās prezentācijas teica LKSF prezidents Atis Strenga. Siguldai ir pieredze šādu pasākumu organizēšanā, jo Kamaniņu un bobsleja trasē regulāri notiek Pasaules kausa izcīņas posmi, tāds risināsies arī nākamsezon.

Mārtiņa Rubeņa sirdsvieta

25.Feb.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
229
10-Kamanas rubenis-ATSKATS-JBS_3042.jpg

Pasaules kausa izcīņas pēdējā posma sacensībās kamaniņu sportā Siguldā vīru goda pjedestāls izskatījās tieši tāds pats kā olimpiskajās spēlēs Turīnā — visaugstāk stāvēja itālis Armīns Cīgelers, sprīdi zemāk — krievs Alberts Demčenko, bet trešajā pozīcijā atradās mūsu Mārtiņš Rubenis.

Pirmo reizi kauss — mūsu!

11.Feb.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
228
21-NOTIKUMI-Roziitis JBS_9453 (3).jpg

Pasaules kausu kamaniņu sportā jauniešiem pirmo reizi izcīnījis Riks Kristens Rozītis (attēlā). Meiteņu konkurencē kopvērtējumā otrajā vietā Ulla Zirne, kas bija līdere vēl pirms pēdējā posma Īglsā. Savukārt divnieku sacensībās ceturto vietu izcīnīja Kristens Putins un Imants Marcinkevičs. Šie četri sportisti ieguvuši tiesības startēt pirmajās Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs, kas 2012. gadā notiks Insbrukā.

Sindikāta saturs