twitter facebook instagram

Karatē

Čempiona cīņa par Tokiju

29.Sep.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
342

2020. gadā Tokijā pirmo reizi olimpisko spēļu programmā būs iekļauts karatē. Pastāv cerības, ka starp dalībniekiem būs vismaz viens Latvijas pārstāvis pasaules un Eiropas čempions Kalvis Kalniņš, kurš startē visvieglākajā svara kategorijā līdz 60 kg, kādas gan spēlēs nebūs…

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Redzēt sevi nākotnē

19.Jūn.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
327

Pērn Rio spēļu laikā karatē kļuva par olimpisko sporta veidu. Februārī Bulgārijā Eiropas junioru čempionātā kumitē jeb divcīņās septiņpadsmitgadīgā Cesvaines vidusskolniece Kristīne Vīča svara kategorijā līdz 53 kg izcīnīja bronzas medaļu. Latvijai tā bija pirmā tāda mēroga godalga kopš karatē ir olimpisks.

Tādējādi arī Kristīnei Vīčai sportā mērķi kļuvuši augstāki, tajos iezīmējot Tokijas olimpisko spēļu kontūru. Tiekos ar Kristīni Cesvainē, kad vidusskolā viņai rit pēdējās mācību stundas 11. klasē.

Numurs: 
319

PREZIDENTS LEONĪDS VASIĻJEVS

Dzimis 1962. gada 23. jūnijā Rīgā. Izglītība: Rīgas 72. vidusskola, Transporta un sakaru institūts. No 1991. gada Latvijas Šotokan karatē federācijas prezidents, kopš 1998. gada Latvijas Karatē federācijas prezidents. Ar karatē nodarbojas kopš 1979. gada 9. septembra, kad Latvijas PSR tika veidotas pirmās oficiālās treniņgrupas.

SPORTA VEIDI

Veikt cīnītāja ceļu

18.Jan.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
310

Kirgizstānā dzimušais Ruslans Sadikovs ir viens no labākajiem Latvijas karatistiem. Pērn viņš sasniedza karjeras augstāko virsotni, svara kategorijā līdz 75 kg izcīnot bronzas medaļu Eiropas čempionātā. Teicamā latviešu valodā runājošais puisis pēc aizvadītās sezonas savas sportista ambīcijas ir pabīdījis otrajā plānā un koncentrējas trenera un pasniedzēja darbam.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Numurs: 
290

Gandrīz 300 sportisti no septiņām valstīm trijās vecuma grupās 33 kategorijās olimpiskajā centrā Rīga piedalījās Ziemeļeiropas karatē čempionāta finālsacensībās. Latvijas sportisti izcīnīja piecas zelta un sudraba medaļas, kā arī 11 bronzas godalgas. Komandu vērtējumā uzvarēja Dānijas izlase. Vienlaikus notika tiesnešu seminārs, pēc kura starptautisko kategoriju ieguva vēl divi Latvijas arbitri.

Autori: 
Dainis Caune

Ceļš līdz cīņai

20.Jan.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
286

Jau vairāk nekā trīsdesmit gadus Raimonds Pabrieža iet pa tukšās rokas ceļu. Tik poētisks ir japāņu cīņas mākslas nosaukuma karatē atšifrējums. Gandrīz visu šo laiku uzņēmējs un bijušais Ogres mērs centies būt arī skolotājs. Tā šajā sporta veidā godā trenerus.

Autori: 
Kristiāns Girvičs

Tukšās rokas bruņinieks

06.Jūn.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
279

No Latvijas cīkstoņiem karatē līdz šim lielākos starptautiskos panākumus guvis jelgavnieks Kalvis Kalniņš, kurš pasaules un Eiropas čempionātos jau izcīnījis septiņas medaļas. Šāgada maijā Kalvis ieguva Eiropas čempionāta bronzas medaļu svara kategorijā līdz 60 kg.

Ar Kalvi tiekos Baltijas karatē kluba telpās, kur bāzējas Latvijas izlases kodols.

— Kā Jelgavas puišelim ienāca prāta sākt nodarboties ar tik eksotisku sporta veidu?

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Sīkstais zemgalietis

11.Nov.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
222
7-Kalvis Kalnins-LIIDERIS-26950018.jpg

Kad 19 gadus vecais jelgavnieks Kalvis Kalniņš Belgradā cīņā par bronzas medaļu pārliecinoši ar 5:0 pieveica ungāru Oto Horvātu, nodrošinot trešo vietu un Latvijai pirmo medaļu pasaules karatē čempionātu vēsturē, mūsu valsts sportisti no sāncenšiem saņēma daudz apsveikumu un laba vēlējumu. Kalvis šajās sacensībās bija visjaunākais godalgoto vietu ieguvējs.

Samuraju cīņas

29.Jan.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
203
15-NOTIKUMI-Karate-Samuraj-IMG_5940.jpg

Madonas sporta
centrā, kuru apsaimnieko Madonas BJSS speciālisti, valdīja kņada. Tur bija
sabraukuši karatē cīņas cienītāji no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Uz Samuraj cup 2010 sacensībām ieradās
vairāk nekā pusotra simta sportistu, sākot no septiņu gadu vecuma, no 30
pilsētām. Latviju pārstāvēja dalībnieki no Tukuma līdz pat Krāslavai.

 

Klāvs Druvja dēls

03.Dec.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
198/199
8-Kalniņš-LIIDERIS-Karate-08800013.jpg

Jelgavnieks Kalvis Kalniņš savu pēdējo karatē juniora gadu
beidzis ar spožu bilanci. Parīzē gūtajam Eiropas juniora čempiona titulam viņš
pievienoja arī pasaules vicečempiona sudrabu, kuru izcīnīja Marokas
galvaspilsētā Rabatā.

 

Sindikāta saturs