twitter facebook instagram

Loka šaušana

Treneris, kas skolo

26.Mai.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
235
1-Loks-PROCESAA-Lapsins JBS_9073 (7).jpg

Ar mūsu vienīgo loka šaušanas treneri Eduardu Lapsiņu pirmoreiz tikāmies pirms gadiem pieciem visai skopi aprīkotā loka šāvēju bāzē Ķengaragā. Lai gan treneris, kas reizē ir loka šaušanas kluba Amazones prezidents, Latvijas olimpiskā loka šaušanas izlases vecākais treneris, Loka šaušanas federācijas ģenerālsekretārs un joprojām aktīvs sportists, runāja par loka šaušanas atdzimšanu Latvijā, īstas ticības daudziem nebija. Bāze bija primitīva, ziemā neapkurināta, cauru jumtu, arī šāvēju nebija pārāk daudz.

Numurs: 
280

Latvijasloka šāvēju vadošais treneris Eduards Lapsiņš īpaši uzteica jauno loka šāvēju Kārli Akotu Gribuli, kurš zēnu konkurencē bija nepārspējams. Puisis tikai trešo gadu trenējas olimpiskā loka klasē. Tiesa, viņš agrāk nodarbojies ar tradicionālo loka šaušanu, kas gana sportiska, taču vairāk noder medībās.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
262/263

Pirmo reizi Latvijas olimpiādes programmā tika iekļauta arī loka šaušana, kas kopš 1900. gada (gan ar pārtraukumiem) ir īstens olimpiskais sporta veids, tāpēc mūsu loka šāvēju saime to uzskatīja gandrīz vai par savu dzimšanas dienu.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Doma seko bultai

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
21-LJO Loks-3.diena 039.jpg

Loka šaušanas sacensības notika Kauguros, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas stadionā. Sīvāka konkurence bija jauniešu sacensībās, meitenēm par uzvaru norisinājās tikai viens duelis.

Jūlijas sapnis

26.Mai.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
235
2-Julija-PROCESAA.jpg

Šis gads veiksmīgs bijis kompaktklases loka šāvējai Jūlijai Oļeksejenko, kura martā Baltijas ziemas meistarsacīkstēs Ventspilī uzstādīja vairākus Latvijas rekordus, bet 25 m distancē viņas rezultāts 579 punkti ir Eiropas rekords, par kuru tikko kā saņemts arī apstiprinājuma sertifikāts. Jūlija ir pirmā mūsu loka šāvēja, kas kļuvusi par kontinenta rekordisti šajā loka klasē.

Pekinas mērķī

12.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
80
Ceriibas-Lokashaushana. 012.jpg

Šonedēļ pasaules čempionātā Vācijas pilsētā Leipcigā Pekinas olimpiskajām spēlēm cenšas kvalificēties loka šāvēji. No mūsējiem lielākās izredzes ir  Zanei Bērziņai, kura nemitīgi uzlabojusi savus rezultātus no 97. vietas pasaules čempionātā Spānijā līdz 10. vietai Eiropas čempionātā Atēnās.

Trešā atdzimšana
Loka šaušana Latvijā sāka attīstīties 1960. gadā, kad ar to nodarbojās vairāk nekā 1000 cilvēku. Pēc PSRS sabrukšanas Latvija 1994. gadā iestājās Starptautiskajā Loka šaušanas federācijā (FITA), tomēr atbalsts netika gūts un palika četri sportisti, kuri turpināja trenēties individuāli un piedalījās sacensībās Lietuvā, Igaunijā.

Sindikāta saturs