twitter facebook instagram

Mākslas vingrošana

Prezidente ar ķiršu zaru

15.Apr.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
208
1-Kehre-INTERVIJA-JBS_1563.jpg

Ik pavasari gaisā virmo kas aicinošs... Gluži kā
dārznieks, sniegam nokūstot, bažīgā neziņā raugās, vai pēc sniegiem un saliem
kas vēl dīgs un plauks, tā katru gadu ap Lieldienu laiku varam atviegloti
uzelpot - mākslas vingrošana Latvijā ir izdzīvojusi! Varbūt mazliet
pārspīlēju... bet, gribam to atzīt vai ne, mākslas vingrošanas vārds Rīgā un
visā Latvijā izskan tikai reizi gadā - kad vingrotāju zieds un Latvijas
mākslinieki tiekas starptautiskajā turnīrā Baltijas aplis.

 

 

Pārsteigumu aplis

19.Mar.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
165
1-BA-ATSKATS-DSC_5628.jpg

Tik daudz Eiropas un pasaules
čempionātos titulētu vingrotāju Baltijas aplī, šķiet, vēl nebija
redzēts. Daudziem par lielu pārsteigumu, tik daudz kļūdu un priekšmetu
zaudējumu arī ne. Pat titulētajām vingrošanas lielvalstu - Krievijas un
Baltkrievijas - zvaigznēm pinās lente, krita aukla, neklausīja aplis, aizripoja
bumba...Pēcolimpiskais ieskrējiens
Nezinātājam varēja likties, ka ir
kāds īpaši nelabvēlīgs zvaigžņu stāvoklis. Bet izskaidrojums nebeidzamajiem

Numurs: 
328

Par to, kā mest kūleņus vai ar muguras izliekumu uztvert bumbu, stāvot vien uz vienas kājas pirkstgaliem, aizdomāties gados jaunajai, taču mākslas vingrošanā jau pieredzējušajai Jekaterinai Djominai pirms starta vairs nevajagot. „Viss notiek automātiski. Viss mūžs man jau te,” ar piecpadsmitgadniekam neraksturīgu secinājumu dalās Jekaterina, pirkstos virpinot vairākas nule izcīnītās Latvijas Jaunatnes olimpiādes medaļas.

Autori: 
Anastasija Tetarenko
Numurs: 
296

Toreiz — tālajos astoņdesmitajos, kad mēs, draiskas padsmitnieces, līdz ar citiem jūsmojām par Padomju Savienībā pazīstamākā gruzīna leģendārā Vahtanga Kikabidzes dziedāto Moi goda, mojo bogatstvo...*, šķiet, viņam vienīgajam spējām noticēt, ka dzīve pēc piecdesmit nebeidzas... Tolaik reti kurš, sestajā gadu desmitā ieejot, bija atvērts radikāliem pavērsieniem un izaicinājumiem savā dzīvē.

Autori: 
Arta Andersone
Numurs: 
280

Šī bija četrpadsmitgadīgās Olaines 1. vidusskolas audzēknes Marikas Zavadskas olimpiāde. Viņa uzvarēja visos individuālajos vingrojumos, kā arī daudzcīņā, kļūstot par pieckārtēju čempioni. „Cienījama stabilitāte un ne tikai šajās sacensībās vien, Liepājā visos vingrojumos Marika iztika bez ievērojamām kļūdām,” atzina sacensību galvenā tiesnese Ināra Vaivade. „Tagad noteikumi kļuvuši bargāki. Vingrojumā, pazaudējot priekšmetu, sportiste no vērtējuma var zaudēt pat divus punktus.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
279

Jeļizaveta Gamaļejeva ir pirmā Latvijas mākslas vingrotāja, kurai izdevies tikt pie medaļas starptautiskajās sacensībās Baltijas aplis, 2013. gadā izcīnot trešo vietu daudzcīņā. Gandrīz teicamniece viņa ir ne tikai sportā, bet arī mācībās.

 

Autori: 
Iveta Daine
Numurs: 
262/263

Ventspils olimpiskajā centrā 17 mākslas vingrotājas no Babītes, Garkalnes, Jūrmalas, Liepājas, Ogres, Olaines, Rīgas un Stopiņiem olimpiādes sacensības iesāka ar daudzcīņu, līdztekus noskaidrojot finālistes individuālajos vingrojumos. Pēc sacensību nolikuma, finālā startēt varēja ne vairāk par divām vingrotājām no vienas pašvaldības. Tas kuplināja pārstāvniecību cīņā par medaļām, tomēr Rīgas dominanci neapdraudēja. Rīdzinieces pazaudēja tikai vienu zelta medaļu no piecām.

Autori: 
Raimonds Gekišs
Numurs: 
253

Ir cilvēki sapņotāji, ideju ģeneratori, vieni runātāji, citi — darītāji. Dažādi, kā mēs visi... Bet ne tik bieži un ne tik daudziem izdodas savas idejas un sapņus pārdomāti un mērķtiecīgi īstenot, turklāt iedvesmojot un aizraujot līdzi citus. Tikai tā rodas kas vēl nebijis un paliekošs. Pirms 65 gadiem Latvijā tā sākās mākslas vingrošana. Kas zina, nebijis Emīlijas Krūmiņas, vai un kāds būtu veidojies šī sporta veida ceļš mūsu valstī.

Dejā, akrobātikā, baletā...

Autori: 
Arta Andersone

Marikas četri zelti

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
4-LJO Makslas vingr-Marika.jpg

Divas nedēļas pirms olimpiādes oficiālās atklāšanas sporta namā Taurenītis risinājās graciozākās sacensības — mākslas vingrošanā, kurā savu varējumu krāšņos tērpos demonstrēja jaunās sportistes no desmit pašvaldībām.

Ar briljanta slīpējumu

10.Mar.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
230
16-Grupu vingrojumi-KA TAS NOTIEKDSC_0894-3.jpg

„Tas ir kā apstrādāt briljantiņu — slīpēt, slīpēt līdz pilnībai. Kad katrs elements, katrs žests, katrs smaids un galvas pagrieziens — viss noslīpēts līdz pilnībai, tad vingrojot vari ļauties tikai mūzikai. Un nevis tu viena, bet visas kopā — kā viens vesels. Tāds ir grupas vingrojums.” Tā šo interesanto, vizuāli tik baudāmo mākslas vingrošanas veidu raksturojusi Ludmila Kačkalda, viena no titulētākajām un pieredzes bagātākajām personībām Latvijas mākslas vingrošanā. Tieši grupas vingrojumos Ludmila savulaik guva pasaules panākumus.

Sindikāta saturs