twitter facebook instagram

Modernā pieccīņa

Pekinas vārtos

07.Jūn.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
75
Moderna-pieccina-kaa-tas-notiek-.jpg

Pirms trim vasarām Atēnās Deniss Čerkovskis, modernajā pieccīņā izcīnot ceturto vietu, palika sprīdi pirms olimpiskā pjedestāla. Pirms diviem gadiem Eiropas čempionātā viņš finišēja otrais. Šonedēļ šādas sacīkstes notiek Rīgā, un Latvijas vīriešu komandas līderis Čerkovskis, kurš pirmajā Pasaules kausa posmā bija ceturtais, cīnīsies par uzvaru, bet ne mazāk priecīgs viņš būs arī par... astoto rezultātu, jo astoņi labākie Rīgā saņems ceļazīmes uz nākamajām olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Tieši tāpēc Rīgā ieradušies visi Eiropas spēcīgākie atlēti, kuri vispirms pusfinālos (sacensības notiek bez jāšanas) cīnīsies par tiesībām iekļūt 36 finālistu skaitā, kuri nostāsies Pekinas vārtos. Deniss Čerkovskis laipni piekrita būt par mūsu lasītāju gidu šajā interesantajā un sarežģītajā sporta veidā.

Numurs: 
322

Viens no modernās pieccīņas pamatlicējiem Latvijā un divkārtējs republikas čempions Ainars Eglons Leja īsi pirms Ziemassvētkiem no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rokām saņēma Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu. Pērn savu 85. dzimšanas dienu viņš joprojām sagaidīja trenera darbā, kurā 62 gadu laikā sagatavojis 104 sporta meistarus, 4 starptautiskās klases sporta meistarus, 30 gadus bijis Latvijas izlases treneris, lielākā vai mazākā mērā līdz Londonas spēlēm piedalījies visu mūsu olimpiešu sagatavošanā.

Kad vilciens panākts

12.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Katrā olimpiskajā ciklā modernā pieccīņa modernizējas. Līdz Rio spēlēm tā atgriezās divu dienu sacensību formātā. Visos šajos procesos ar lielākiem vai mazākiem panākumiem Latvija bijusi klāt.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
301

Šķiet,neviens cits olimpiskais sporta veids vairāk nekā 100 savas pastāvēšanas gados nav piedzīvojis tik kardinālas izmaiņas kā modernā pieccīņa. Tāds liktenis jau laikam nosaukumā ielikts. Rainis teiktu — moderns, kas mainīsies... Latvijā modernā pieccīņa svin savu sešdesmitgadi.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
264/265

Pirms 100 gadiem Londonā olimpisko spēļu programmā pirmo reizi tika iekļauta barona Pjēra de Kubertēna inspirētā modernā pieccīņa. Zīmīgi, ka sacensības šī sporta veida pēdējās divās disciplīnās risinājās Londonas vecākajā parkā — arēnā, kas bija iekārtota Griničas Karaliskās observatorijas pakājē, un sportistiem krosa distancē vairākkārt nācās šķērsot nulles meridiānu. Dāmu konkurencē mūsu Jeļena Rubļevska bija vienīgā olimpiete, kas piedalījusies visās četrās spēlēs, kopš zem piecapļu karoga šajā sporta veidā cīnās arī sievietes.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
262/263

Andris Feldmanis, Eiropas Modernās pieccīņas federācijas viceprezidents:

 

SĀNCENŠI

Autori: 
Dainis Caune

Es tāds pats kā viņi

21.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
239
8-Leja-LEGENDA-5-cina-3.jpg

Tās lietas iesācējs un turpinātājs. Tā var teikt par treneri Ainaru Leju, kuram šī modernās pieccīņas turpināšana notiek jau 57 gadus. Lejas audzēkņi ir ne tikai čempioni, bet arī daudzi citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Viņš ir ar īpašu pedagoga talantu apveltīts treneris. „Viņa dēļ pieccīņnieki turas uz vagas,” saka Juris Krastiņš, Lejas audzēknis ne tikai sportā, bet arī trenera amatā, kurš Jeļenu Rubļevsku aizvadīja līdz olimpiskajam sudrabam, bet Denisu Čerkovski līdz 4. vietai Atēnu olimpiskajās spēlēs.

Lauras ātrās kājas.

11.Feb.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
228
17-NOTIKUMI-Ikauniece JBS_3322.jpg

Starptautiskajās daudzcīņnieku sacensībās Tallinā jauns pasaules rekords septiņcīņā. Tas pieder amerikānim Aštonam Ītonam — 6568 punkti (mūsu Andrim Eikenam ar 5219 p. — 11. vieta un personiskais rekords).

Pirms Kristus, bet moderna

24.Nov.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
223
3-Pieccina2010-ATTISTIBAarmija.jpg

"Šis būs vēsturisks kongress," pirms Starptautiskās Modernās pieccīņas federācijas (UIPM) kopsapulces Rīgā apgalvoja UIPM prezidents Klauss Šormans, cerot, ka pēc Latvijā pieņemtiem lēmumiem Londonas olimpiskajās spēlēs sacīkstes risināsies vēl citādāk nekā, piemēram, šāgada pasaules čempionātā. Tomēr Rīgas samitam nozīmīguma ziņā neizdevās pārspēt pirms diviem gadiem notikušo iepriekšējo kongresu Gvatemalā, kurā modernā pieccīņa faktiski pārvērtās četrcīņā, jo šaušana ar skriešanu tika apvienota vienā disciplīnā.

Latviešu drāmas modernajā četrcīņā

17.Dec.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
200/201
9-Mod 5cina-ATSKATS-Feldmanis un Rublevska Pekina JBS (6)-Feldmanis.jpg

Modernā pieccīņa aizvadījusi pirmo gadu pēc jauniem sacensību
noteikumiem. Tajā Latvijas sportisti vairākkārt bija ļoti tuvu spožām uzvarām,
kuras lielākoties palika neaizsniegtas. Cerības sagruva pēdējā disciplīnā dažus
mirkļus pirms finiša.

 

Sindikāta saturs