twitter facebook

Motosports

Numurs: 
301

1997. gadā Artis Rasmanis un Kristers Serģis kļuva par pasaules čempioniem motokrosā blakusvāģu klasē, ierakstot jaunu lappusi gan Latvijas, gan pasaules motosporta vēsturē. Lai gan nepārspējamais tandēms pasaulē kopā izcīnījis piecus čempiona titulus, aiz šiem panākumiem stāv smags darbs, spīts un strīdi, kas savulaik šo savienību arī šķīra. Tiesa, ne uz ilgu laiku.

Tankam dubļi netraucē

25.Feb.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
299

Lauris Freibergs ir pirmais latvietis, kurš motosportā kļuvis par Eiropas čempionu (2000. gadā Open klasē). Latviju Nāciju krosā viņš pārstāvējis 12 reizes. Pērn Lauris Freibergs motosportā aizvadīja savu 28. sezonu, bet jau sešus gadus viņš strādā arī par treneri.

Maksimālists. Stupelis

16.Dec.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
297

Kaspars Stupelis šogad motokrosa trasēs ekipāžām aizvadīja četrpadsmito sezonu profesionāļa karjerā. Viņa kontā ir divi pasaules čempiona un pieci pasaules vicečempiona tituli. Viņš piepildījis savu sapni, braucot ar visiem jaunības dienu elkiem — Danielu Vilemsenu, Kristeru Serģi un Māri Rupeiku, tomēr Kasparam ir sajūta, ka viss vēl nav sasniegts. Pietrūkst tāda čempiona titula, kurš ļautu priecāties. Kāpēc tā? Meklējam atbildes uz šo un citiem jautājumiem.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
294

Otro gadu pēc kārtas visu vasaru Latvijas kartodromos risinājās kādas atjaunotas sacensības ar vismaz četrdesmit gadu dziļām saknēm. Kas ir mazmotošoseja, ko tā sevī ietver un ko no tās sagaidīt nākotnē — par to šajā sarunā stāsta pasākuma kurators Tāls Meļķis, ilggadējs Latvijas Motosporta federācijas Motošosejas komisijas vadītājs, vairākkārtējs Latvijas čempions motošosejā, Moto GP komentētājs un seno motociklu entuziasts.

Numurs: 
293

Par motobolu mēdz teikt, ka tas radies starp diviem pasaules kariem, miera laikā. Šis sports dzimis 1924. gadā Francijā, divus gadus vēlāk notikusi pirmā starptautiskā spēle. Latvijā motobols pavīdējis 1967. gadā, bet 1983. gadā panīcis. Kopš tā laika nomainījušās vairākas paaudzes, tāpēc daudziem kājbumbas spēle motocikla seglos, ko dēvē par motobolu, ir kas jauns.

TAUSTĪŠANĀS UN SKATĪTĀJI KOKOS

Ar celi pie asfalta

07.Apr.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
289

Man jau šķita, ka Garija Rožkalna vārds ir dzirdēts. Tikai nespēju atcerēties — kur... Sarunas noslēgumā atskārtu, ka redzēju viņu braucam sacensībās aizvadītā gada septembrī Biķerniekos, nacionālajā klasē autošosejā. Tieši tā, lai gan, aizvadot 2013. gada sezonu, Garijs kļuvis par visu laiku gados jaunāko Latvijas un Baltijas čempionu prestižajā Superbike klasē motosportā.

TĒVS VAINĪGS...

Kur elkiem nav vietas

11.Sep.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
282

Pauls Jonass pasauli mudina ieskatīties kartē, lai uzmeklētu Latvijas vārdu. Savukārt tautiešiem, kuriem prātā pabalējušas dzimtenes āres, jāuzmeklē Kalvene — vieta, no kuras nāk jaunais un daudzsološais motosportists, kurš šogad Latvijas himnu licis klausīties gan pasaules čempionātā junioriem, gan Eiropas čempionātā, 125 kubikcentimetru klasē kāpjot uz zelta pjedestāla.

Numurs: 
256/257

Šajā pavasarī Latvijas motokrosa meistaru pasaules čempionāta apritē ir vairāk nekā jebkad. Tātad nevar visas grūtības novelt uz krīzi. Protams, vienmēr kāds gribēs vairāk, bet sezonas sākuma bilance ir cerīga. Aug jauni talanti, Matīss Karro laužas elitē, bet ekipāžu klasē medaļa noteikti būs kādam latvietim. Iespējams, pat čempiona zelts.

KARRO. ANGĻU SMAIDS

Autori: 
Māris SILIŅŠ, Latvijas Avīze

Kā dejot apaļo valsi...

02.Jan.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
249

Motokrosa trasēs Jānis Serģis cīnījās 35 gadus. Līdz dienai, kad viņu apsteidza dēls Kristers, kurš tēva aizsāktajā leģendā par Serģiem ierakstīja piecus pasaules čempiona titulus. Zemnieciska izturība un latviska ietiepība, sportisks azarts un miers — tā pazinēji raksturo abus — gan tēvu, gan dēlu. Jānis Serģis šogad saņem balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā.

Autori: 
Andris Vanadziņš

Aleksandra kontrolētā mopēdmānija

26.Mai.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
235
12-Briedis-PERSONIIBA-Pie Brieza- JBS_8457 (2).jpg

Iespējams, viņš būtu kļuvis par slavenu advokātu, kurš, uzvarējis daudzās skandalozās lietās, tagad dzīvotu rāmu, pārticīgu dzīvi, ja virsroku nebūtu guvis iekšdedzes dzinēja spēks. Jau jurisprudences studiju laikā Aleksandrs Briedis savu nākotni saskatīja tolaik vēl neorganizētajā jauno mopēdistu stihijā. Šobrīd viņa un domubiedru dibinātajam Bieriņu motoklubam rit 53. gadskārta, bet mopēdistu sacensības Zelta mopēds nule aizvadīja 40 gadu jubilejas maču.

Sindikāta saturs