twitter facebook instagram

Motosports

Tās trakās Montas dēļ

20.Mai.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
338

Jānis Kirilko motosportā ir teju 30 gadus. Savu karjeru blakusvāģos sācis, lai iepatiktos sievai, bet ar kvadricikliem aizrāvies, jo vēlējies tos popularizēt. Visa Jāņa ģimene ir pilnīgs motokross, un lielisks apliecinājums tam ir meita Monta, kura šogad pēc dēla piedzimšanas atkal atgriezusies trasē.

Ar Jāni Kirilko tiekamies kādā konditorejā, un, pirms sākam sarunu, Jānis nopērk kaut ko garšīgu.“Es bez bulkām un kūciņām iztikt nevaru. Tās man garšojušas vienmēr,” atzīstas Jānis.

Numurs: 
333

Šogad Latvijas motosporta vēsturē tika atšķirtas divas jaunas slavas lappuses. Pirmo vēra 20 gadus vecais kalvenieks Pauls Jonass, kļūdams par mūsu pirmo pasaules čempionu motokrosā solo motocikliem (MX2), bet otro — 23 gadus vecais daugavpilietis Andžejs Ļebedevs, kļūdams par mūsu pirmo Eiropas čempionu spīdvejā. Abi jaunekļi pacietīgi un mērķtiecīgi gāja (brauca) līdz savai pagaidām pirmajai lielākajai virsotnei motosportā.

Čempiona garais gads

17.Okt.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
331

Motosportista Paula Jonasa izcīnītais pasaules čempiona tituls MX2 klasē Latvijas sportā ir vēl viens nebijis panākums. Pirms diviem gadiem viņš izcīnīja sudraba medaļu, pērn guva nopietnu traumu un sezonu nepabeidza... Šogad, par spīti visam, Pauls pirmais no latviešiem ieguva MX2 pasaules zeltu.

Smilšu vilks

19.Jūn.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
327

Ir cilvēki, kas par sportistiem piedzimst. Gan pēc stājas, gan domāšanas. Bijušais motosportists un tagadējais motokrosa treneris Arnis Kalniņš ir viens no viņiem. Lai gan Kalniņš nav startējis pasaules elitē, savu karjeru viņš ir piepildījis — piedalījies Nāciju motokrosā, vairākkārt uzvarējis Polijas čempionātā un audzis sava tēva Andra Kalniņa moto klubos Atlantika un Cīrava. Viņa dzīves skola šobrīd noder Edvardam Bidzānam, vienpadsmit gadus vecajam Eiropas čempionam 65 kubikcentimetru klasē.

Tēvi un dēli

17.Apr.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
325

Motosportists Agris Neija dzimis panākumu krekliņā. Deviņdesmitajos gados ar apskaužamiem rezultātiem un sponsoru atbalstu braucis motošosejā, pat piedalījies prestižajās Lemānas diennakts sacensībās, tagad sevi no jauna apliecina kvadriciklu klasē. Turklāt diezgan droši var teikt — Neiju vārds motosporta pasaulē vēl ducinās, jo Agrim ir divi dēli, kuri arī šim sportam garām nav pagājuši.

Politiskais motokross

19.Feb.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
323

Lielākie šīs tūkstošgades notikumi Latvijas motosportā risinājušies ar Dzintara Jaundžeikara līdzdalību. Astoņus gadus pildījis Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) viceprezidenta pienākumus, 2013. gadā viņš kļuva par prezidentu. Noslēgumam tuvojas vēl vien četrgade.

Viena cilvēka armija

16.Jan.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
322

Māri Rupeiku droši var dēvēt par kluso leģendu. Cīnījies plecu pie pleca ar Kristeru Serģi un Danielu Vilemsenu. Neskaitāmas reizes piedalījies Nāciju kausa izcīņā blakusvāģiems un braucis ekipāžā ar tādām autoritātēm kā Kaspars Stupelis un Haralds Kurpnieks. Starp citu, šogad Latvijas čempionāts solās būt interesants. Rupeiks jau vienojies par sadarbību ar Kasparu Liepiņu, un runā, ka trasē kā kantētāju varēšot redzēt arī olimpieti, distanču slēpotāju Jāni Paipalu.

Ir daudz jautājumu, ko uzdot Mārim Rupeikam.

Ģenerālis Pīlādzis

19.Dec.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
321

Vai jūs varat iedomāties mototrasi savas mājas pagalmā? Runa nav par putekļainu karjeru, bet gan par veselu kompleksu. Sporta un atpūtas parks Pīlādžu mototrase ir gluži kā motosporta Disnejlenda tepat Stelpē, 60 kilometru no Rīgas, ko Ēriks Pīlādzis un viņa ģimene lolo kopš 2003. gada.

Grūtais ceļš kāpās

27.Jūn.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
315

Kad 2004. gadā motokrosists Ivo Šteinbergs izcīnīja pasaules junioru čempiona titulu 125 kubikcentimetru klasē, fani un žurnālisti priekā berzēja rokas. Vienīgi motosporta pazinējs Anatolijs Kreipāns par Šteinberga nākotni pasaules arēnā izteicās piesardzīgi — tad jau redzēs. Spīdošs piedāvājums no rūpnīcas komandām nesekoja, un Ivo turpināja startēt Latvijas čempionātā, vēlāk arī pasaules mačos MX3 klasē. Šogad Šteinbergs pieņēmis kārtējo lielo lēmumu pamest krosu un pievērsties enduro.

Apes čalis

29.Mai.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
314

Mairis Levans ir sava laika leģenda. Daudzi viņu apbrīnojuši un vēlējušies līdzināties. Pēc 30 gadu ilgas karjeras motokrosā Levans saka — esmu laimīgs, ka dzīve man dāvāja šādu iespēju — braukt. Neticami, bet 30 gadu laikā Mairis nav izlaidis nevienu sezonu.

Nemirstīgais sportista gars joprojām mājo Mairī Levanā. Viņš turpina tēva aizsāktās tradīcijas, organizē motokrosa sacensības Vaidavas kauss un ir pamatlicējs kalnu riteņbraukšanas seriālam Vivus.lv MTB maratons.

Sindikāta saturs