twitter facebook instagram

Olimpiāde

Baltijā labākie

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Pirmo reizi ziemas olimpiskajās spēlēs piedalījās vairāk nekā 90 valstu atlēti — 92 delegācijas ar 2925 atlētiem, kas 17 dienās sadalīja 102 medaļu komplektus 15 sporta veidos. 34 Latvijas sportisti, piedaloties 33 godalgu izcīņās, ieguva vienu bronzas medaļu un nāciju vērtējumā ierindojās dalītā 28 vietā.

Autori: 
Dainis Caune

Būs olimpiešu Goda zāle

17.Okt.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
331

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Sporta muzejs ieplānojis izveidot pastāvīgu ekspozīciju Latvijas olimpiešu Goda zāle. Zelts. Sudrabs. Bronza. Lai ieceri īstenotu, LOK prezidents Aldons Vrubļevskis un Sporta muzeja direktore Agra Brūne parakstīja sadarbības līgumu.

Autori: 
Dainis Caune

LOK 20 grāmatas

22.Mai.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
326

1991. gada septembra beigās, atgriezies no Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Izpildkomitejas vēsturiskās Berlīnes sēdes, kurā tika atjaunotas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiesības olimpiskajā saimē, LOK prezidents Vilnis Baltiņš, atgādinot par sarežģīto ceļu līdz taisnības uzvarai, visiem LOK locekļiem izsniedza šī SOK Izpildkomitejas lēmuma kopijas vienas A4 lapiņas formātā. Sak’, ja nu vēl kādreiz nāksies pierādīt savas tiesības, lai vismaz kāds dokuments būtu saglabājies...

Autori: 
Dainis Caune

Kritiskās masas punkti

17.Apr.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
325

 Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas kārtējā sesijā, kurā tika uzklausīts LOK prezidenta Aldona Vrubļevska pārskats par LOK darbu 2016. gadā un galvenajiem uzdevumiem priekšdienās, kā arī LOK ģenerālsekretāra Žorža Tikmera ziņojums par gatavošanos nākamajām ziemas olimpiskajām spēlēm un kurā tika arī apstiprināta organizācijas ieņēmumu un izdevumu tāme 2017. gadam, galvenās diskusijas izvērsās par diviem citiem jautājumiem.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Latvijas pirmā olimpiskā čempione Inese Jaunzeme bija arī pirmā 1993. gadā dibinātā Latvijas Olimpiešu kluba pirmā prezidente, kas apvienoja mūsu olimpiešus un iniciēja kluba darbu. Tagad olimpiešu klubu vada Leikplesidas olimpisko spēļu bronzas laureāte kamaniņu sportā Ingrīda Amantova. Kluba valdē darbojas deviņi olimpieši — arī Vita Matīse, Voldemārs Lūsis, Gundars Upenieks, Anita Klapote, Ieva Zunda, Modris Liepiņš un Liene Sastapa.

Autori: 
Dainis Caune

Plašākajā sporta forumā

19.Dec.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
321

Pēc apjoma lielākās pasaules sporta organizācijas — Nacionālo olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) — kārtējā Ģenerālajā asamblejā tika izvērtēts gan olimpiskajā gadā paveiktais, gan lūkots tālākā nākotnē, par 2024. gada spēlēm domājot, gan arī prezentēts mūsu sporta vēsturnieka Genādija Maričeva unikāls un daļēji jau izpildīts projekts.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
319

Rio spēles aizvadītajā četrgadē jeb olimpiādē Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) darbībā nebija vienīgais, bet gan tikai jaunākais lielais notikums. Šajā ciklā, piemēram, ietilpst arī nesenās ziemas olimpiskās spēles Sočos, pēc kurām sabiedrībā skanēja skaļas optimisma fanfaras. To labi saprata LOK Ģenerālās asamblejas pārskata un vēlēšanu sesijas dalībnieku absolūtais vairākums, neļaujoties opozīcijas aicinājumam pēc atgriešanās no Rio tūlīt visu jaukt nost, mainīt un būvēt no jauna. Netika arī piedāvāts ne jaunās konstrukcijas projekts, ne java un ķieģeļi.

Autori: 
Dainis Caune

Olimpisko stāstu arheologi

24.Okt.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
319

Pasaule olimpiskajām kaislībām pievēršas periodiski — uz pāris nedēļām katrā otrajā gadā, kad notiek vasaras vai ziemas spēles, un atkarībā no savējo panākumiem, svinot lielākus vai mazākus svētkus. Savukārt 1991. gadā dibinātajai Starptautiskajai olimpiskajai vēsturnieku savienībai (ISOH) olimpiskā kustība ir ikdiena, kaislība un aizraušanās, gabaliņu pa gabaliņam liekot kopā pasaules olimpiskās vēstures puzli.

Autori: 
Anastasija Tetarenko

Runāsim par iemesliem

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

“Tas, kas notiek sportā un kādi rezultāti tiek sasniegti olimpiskajās spēlēs, nav atkarīgs tikai no viena cilvēka, vienas organizācijas vai viena pasākuma,” sarunu ar Sportu pēc Rio spēlēm sāk Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis. “Tas ir ilglaicīgs komplekss process, kā sportistam nonākt līdz augstvērtīgam rezultātam.” Kā zināms, pēc neatkarības atgūšanas šīs bija pirmās vasaras olimpiskās spēles, kurās palikām bez medaļām.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
317

No spēlēs labotajiem 22 pasaules rekordiem vieglatlētika savā rēķinā varēja ierakstīt trīs. Sporta karaliene Rio zaudēja karalim futbolam, nespējot savākt pilnas stadiona tribīnes pat tad, kad Jamaikas supersprinteris Useins Bolts izcīnīja savu devīto olimpisko zelta medaļu (trijās spēlēs pēc kārtas pa trim čempiona tituliem!). Latvijas vieglatlēti otrajās spēlēs pēc kārtas palika blakus pjedestālam.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs