twitter facebook instagram

Orientēšanās

Neredzamais sports

22.Mai.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
125
Sirmais-KAA TAS NOTIEK.jpg

Iepriekšējā Eiropas
čempionātā Igaunijā Mārtiņš Sirmais pirmo reizi Latvijas orientēšanās sporta
vēsturē kāpa uz pjedestāla, lai saņemtu sudraba medaļu vidējā distancē.
Nākamnedēļ Ventspils apkaimē viņš centīsies šo sasniegumu uzlabot.

Šai sezonai sagatavošanās
periods bijis par diviem mēnešiem garāks. "Forma jau ir sasniegta, tagad
tikai svarīgi to noturēt," nedēļas sākumā savā dzimtajā Kusā, kur
lielākoties vienatnē ar apbrīnojamu neatlaidību Mārtiņš arī trenējas, Sportam

Numurs: 
343

Vislatvijas orientēšanās nakts, Nakts peldējums ar Ginesa rekorda mēģinājumu 100 x 100 metru stafetē, #BeActiveSporta un fitnesa nakts, Nakts skrituļbrauciens Eiropas Sporta nedēļa Rīgā noslēdzās ar enerģisku pasākumu virkni tumsas aizsegā. Dienas gaišajā pusē visā Latvijā risinājās tautas sporta pasākumi.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Numurs: 
340

Augusta sākumā Latvija pirmo reizi uzņems pasaules čempionātu orientēšanās sportā, kas pulcēs gan visus spēcīgākos orientieristus, gan arī simtiem šā sporta veida entuziastu un skatītāju. Čempionāts ieies vēsturē kā pēdējais tradicionālajā formātā, iekļaujot pilnīgi visas orientēšanās sporta distances. Sākot ar 2019. gadu, meža un sprinta čempionāti risināsies atsevišķi katrs ik pēc diviem gadiem. Bet Latvijā startēs pasaules labākie sportisti, no kuriem daudzi nedēļas laikā veiks pat sešas dažādas distances.

Numurs: 
334

Orientēšanās sports Latvijā vienmēr izcēlies ar to, ka ir brīvi pieejams ikvienam — ņem karti un skrien. Tomēr tā paveids — orientēšanās ar slēpēm —, pēc Latvijas ziemas orientēšanās izlases līdera Raivo Kivlenieka domām, pat mūsu platuma grādos ir kaut kas ļoti ekskluzīvs.

Numurs: 
327

Nākamgad pasaules čempionāts orientēšanās sportā notiks Latvijā, un kopš 2014. gada rudens mūsu valsts izlases galvenais treneris ir Somijas orientēšanās sporta speciālists Jari Ikaheimonens. “Nepieciešamība pēc trenera ar lielu pieredzi nāca reizē ar sporta veida attīstības stratēģiju turpmākajiem pieciem gadiem,” norāda Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents Viesturs Tamužs.

Numurs: 
319

Ar Euromeeting 2016 sacensībām, kas norisinājās Cēsu pusē, arī Latvija sākusi savu dalību Baltijas tūrē — ar diviem pasaules čempionātiem un Pasaules kausa izcīņas posmu turpmākos divus gadus Igaunija un Latvija kļūs par pasaules orientēšanās elites galveno galamērķi, uzmanības centru un, iespējams, pat dzīvesvietu šī sporta veida profesionāļiem.

Numurs: 
317

PREZIDENTS VIESTURS TAMUŽS

Dzimis 1962. gadā Rīgā. Absolvējis Rīgas 49. vidusskolu, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti. Trenējies handbolā, kopš studiju gadiem aktīvs orientierists. Ar orientēšanās sportu nodarbojas joprojām. Strādā riska kapitāla nozarē.

SPORTA VEIDI

Numurs: 
316

Orientēšanās sacensību galvenais favorīts Andris Jubelis Valmierā pārliecinoši triumfēja sprinta sacensībās, bet dienu iepriekš Madonas komandas sastāvā izcīnīja arī sudrabu jaukto komandu stafetē.

Konkurentus pataisīs aukstus

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Numurs: 
316

Latvijas olimpiādē orientēšanās sportā sievietēm triumfēja rīdziniece Laura Vīķe. Viņa izcīnīja divas zelta medaļas no divām iespējamām — sprintā un jaukto komandu stafetē. Izcils rezultāts!

ILGI GAIDĪTĀ OLIMPIĀDE

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Kāpt kāpā

29.Mai.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
314

Sporta klubs kā domubiedru grupa... Pēckara Latvijā viens no pirmajiem tāds tika izveidots Carnikavā. Tagad Kāpas rīkotāstrīsdienas, kas notiek kopš 1987. gada, ir lielākās orientēšanās sacensības Baltijā, kurām vairāk nekā 1600 dalībnieku. Laiks atskatīties uz sākumu.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs