twitter facebook instagram

Paralimpiskā

Numurs: 
266/267

Vienīgais mūsu peldētājs Jānis Plotnieks Londonā iekļuva finālā un pirmo reizi 100 m uz muguras nopeldēja ātrāk par 1:04,00 (priekšpeldējumā — 1:03,82), kā arī izcīnīja 8. vietu.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
264/265

Paralimpiskās spēles ir nozīmīgs starptautisks sporta sarīkojums, kurā sacenšas sportisti ar fizisku invaliditāti — kustību traucējumiem —, ar amputācijām, cerebrālo paralīzi, vājredzīgie un aklie, cilvēki ar muguras smadzeņu bojājumiem, arī cilvēki ar muskuļu distrofiju un citām likstām. Katra sportista invaliditātes pakāpi nosaka stingra starptautiskā medicīnas komisija, kura sportistus klasificē attiecīgā invaliditātes pakāpē. Pavisam ir sešas invaliditātes pakāpes. Katrā sporta veidā pieļaujamā invaliditāte ir atšķirīga.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Ārpus četrām sienām

24.Nov.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
223
12-RUNAA PREZIDENTS-JBS_3477.jpg

Joprojām daudziem to gribētos neredzēt, bet fakti ir nepielūdzami — daļa mūsu sabiedrības ir citāda. Viņu fiziskās iespējas ir atšķirīgas. Tomēr cilvēki, kuriem ir iedzimtas kaites, kuri cietuši dažādos negadījumos, tāpat grib dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, būt sabiedrībā, nodarboties ar sev tīkamām lietām. To cilvēku vidū (Latvijā tādu ir aptuveni 120 000), kurus dēvējam par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, viens no sevis pierādīšanas un sociālās rehabilitācijas veidiem ir sports.

Sindikāta saturs