twitter facebook instagram

Paralimpiskais

Numurs: 
319

Lai arī cik ērkšķains bija mūsu paralimpiešu ceļš uz spēlēm Riodežaneiro, pasaule, ieskaitot banku Citadele, sadevās rokās un pāri okeānam mūsējie devās labi ekipēti un stingri motivēti attaisnot visu cerības. Bez ļimstošiem ceļiem, bez atrunām, ka tā nav mana diena, bez īpašām traumām...

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
270/271

To apliecina viņa varējums paralimpiskajās spēlēs Londonā. Juris ir ne tikai talantīgs fotogrāfs, kurš jau sešus gadus strādā žurnālā Sports, viņam nācies atgriezties dzīvē pēc bezcerīgi smagas autoavārijas, un Juris zina, ko nozīmē otrreiz dzīvē sākt mācīties staigāt. Tāpēc sportā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām viņš spēj notvert visspilgtāko emociju kulmināciju. Šogad Juris Bērziņš-Soms kļuva par pirmo Baltijas fotožurnālistu, kas akreditēts paralimpiskajās spēlēs.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
270/271

Vēl svaigā atmiņā Aigara Apiņa Londonas paralimpiskajās spēlēs izcīnītās medaļas un Riharda Snikus negaidītais sniegums iejādē. Daudzu bērnu un jauniešu ar invaliditāti klusais sapnītis tagad ir: „Gribu būt kā Apinis!” Kā to izdarīt, un ar ko sākt?

Stāsta Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas valdes priekšsēdētājaAija Kļaviņa.

— Ar ko sākt, ja bērns izlēmis pievērsties sporta gaitām un vecāki to atbalsta?

Autori: 
Santa Roze

Čempion, dod padomu!

16.Nov.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
270/271

Aigaru Apini intervē sporta fans, vienpadsmit gadus vecais Fricis Gustavs Alliks, puisis ar kustību traucējumiem, kurš šobrīd ir izvēles priekšā — ar kādu sporta veidu nodarboties. Kur nu vēl labāks padomdevējs kā trīskārtējais paralimpiskais čempions Aigars Apinis!

— Ko jūs ieteiktu darīt tādiem puišiem kā man?

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
266/267

Londonas paralimpiskajās spēlēs lielāko prieku un visu medaļu smagumu Latvijas komandas pūrā ielika vieglatlēts Aigars Apinis, kurš ieguva zelta medaļu lodes grūšanā un sudraba — diska mešanā. Kaut arī Aigars bija sacensību favorīts, medaļas kā āboli rudenī nekrita.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Vairāk nekā lielisks

14.Sep.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
266/267

Pirmo reizi mūsu paralimpiskās komandas sastāvā bija ne tikai sportisti, bet arī zirgs Chardonnay, kurš ar savu pavēlnieku Rihardu Sniku sagādāja vairākus prieka brīžus mūsu sporta līdzjutējiem.

Griničā, kur notika jātnieku sacensības, Rihards uz starta devas trīs reizes. Vispirms komandu sacensībās (Rihards gan startēja viens) viņš izcīnīja 9. vietu, taču apguva lielisko laukumu, segtu ar speciālu maisījumu, kas mūspusē vēl netiek praktizēts, kā arī nostiprināja sapratni ar zirgu, kas lieti noderēja nākamajās sacensību dienās.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Sports pāri visam

14.Sep.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
266/267

Vairāk nekā 4200 sportistu no 166 valstīm — tāds bija Londonas paralimpisko spēļu mērogs. Bet paralimpiskais sports nav tikai metri, kilogrami un sekundes. Vispirms tas ir apliecinājums cilvēka iespējām. Ir pārsteidzoši redzēt, kā vīrs, kuram nav kāju, paceļ 240 kg svaru stieni, cik veikli peld sportists, kuram nav roku, kā neredzīgie spēlē futbolu, ar piespēlēm, sitieniem, māņu kustībām, kā maratonu ātrumā, kādā varētu labot Latvijas rekordu, skrien sportisti ar kustību traucējumiem.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Puisis, kas zirgā

21.Aug.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
264/265

No malas skatoties, tas liekas neiedomājami, vismaz ārkārtīgi sarežģīti. Puisis, kurš pārcietis cerebrālo trieku*, pārvietojas ar grūtībām, runā, iztiekot ar pāris vārdiem — un nē. Taču pietiek tikt zirgā, lai viss aizmirstos. Paliek tikai jātnieks, zirgs un vējš gar ausīm. Rihards Snikus gatavojas startam Londonā, savām pirmajām paralimpiskajām spēlēm.

Ar Rihardu sazinājos elektroniski. Mani pārsteidza puiša labā literārā valoda, teicienu trāpīgums un atklājumi, kuri sekoja viens otram.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
258/259

Ja prāts nestos uz jokiem, varētu teikt, ka nu sekos stāsts par to, kā savulaik pagalma fizorgs, uzvārdā Ulmanis, ar diskotēkām zapiņu nopelnīja un Pekinā 3000 ķīniešiem latviešu valodu mācīja. Tomēr šī būs pavisam nopietna saruna ar Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretāru, Latvijas stājhokeja, sēdvolejbola un ratiņbasketbola izlašu dalībnieku un vienkārši šarmantu vīrieti Andri Ulmani.

Autori: 
Santa Roze
Numurs: 
248

Viņa dzīvesveids ir ciklisks. Ik pa brīdim viņu intervē, pasniedz prēmijas, sumina, jo ik gadu viņš izcīna medaļas pasaules spēcīgāko sportistu sacensībās. Par čempionu viņš kļūst, sēžot ratiņkrēslā. Lodes grūdējs un diska metējs Aigars Apinis ir divkārtējs paralimpisko spēļu čempions, daudzkārtējs pasaules rekordists un daudzu citu titulu ieguvējs.

KĀ NOZĀĢĒTS

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Sindikāta saturs