twitter facebook instagram

Paukošana

Numurs: 
339

1960. gadā Romā Bruno Habarovs izcīnīja divas olimpiskās bronzas medaļas paukošanā ar špagu, bet pēc Sidnejas spēlēm Latvijas sportisti šajā sporta veidā olimpiskajās spēlēs vairs nav piedalījušies. Tiesa, cerības dzimst. Pēdējā laikā mūsējie regulāri sasniedz labus rezultātus jaunatnes vai kadetu čempionātos paukošanā ar floreti. 2016.

Numurs: 
323

PREZIDENTE

Ērika Āze ieguvusi maģistra grādu filoloģijā Latvijas Universitātē. Trenējusies paukošanā. Pirmo reizi par Latvijas Paukošanas federācijas (LPF) prezidenti ievēlēta 2006. gadā. 2016. gadā pārvēlēta uz trešo termiņu šajā amatā.

PĀRSTĀVNIECĪBA STARPTAUTISKAJĀS ORGANIZĀCIJĀS

Katrs par sevi

17.Jūn.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
291

To laiku devīze: Viens par visiem un visi par vienu!” — kad par taisnību cīnījās rakstnieka Aleksandra Dimā radītie trīs musketieri, paukošanā vairs nav aktuāla. Tagad katrs pats par sevi, jo citādi uzvarēt nav iespējams. To apliecina arī Latvijas izlases galvenais treneris paukošanā ar floreti Valdis Kupčs. Turklāt dažiem tepat Latvijā paukošana ir mainījusi teju visu dzīvi. Viens no viņiem ir jaunais sportists Renārs Blūmentāls, kuru skolojis Vitālijs Sergejevs.

PAUKOŠANA

12.Jūl.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
280

Paukotāju sacensībās Liepājas olimpiskajā centrā pirmo reizi Jaunatnes olimpiādē piedalījās arī zobenisti. Latvijā tikai pēdējos gados atsākuši celt saulītē šo ieroča veidu un ar zobenu rokās jau trenējas divos klubos.

Medaļām bagātākās — Rīgas — komandas treneris Valdis Kupčs ir gandarīts par jauniešu lielo vēlmi godam startēt olimpiādes sacensībās. Daudzi tā sauktajā starpsezonā cītīgi trenējušies, lai labāko sniegumu rādītu tieši olimpiādes cīņās.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Cīnīties un domāt

12.Jūl.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
280

Esmu patīkami pārsteigts,” atzina Rīgas 3. Bērnu un jauniešu sporta skolas paukošanas treneris Vitālijs Sergejevs, uzzinot, ka kļuvis par vienu no trim Latvijas labākajiem jaunatnes treneriem LOK un Swedbank rīkotajā ikgadējā konkursā. Viņa labākais audzēknis Renārs Blūmentāls paukošanā ar floreti pērn ieguva desmito vietu pasaules junioru čempionātā, izcīnījis vairākas augstas vietas citās sacensībās. Pavisam Vitālijs strādā ar vairāk nekā 30 audzēkņiem.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Labākie

19.Apr.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
277

LOK un Swedbank kopējā konkursā par 2012. gada labākajiem jaunatnes treneriem atzīti airēšanas treneris Pēteris Neijs, paukošanas treneris Vitālijs Sergejevs un peldēšanas treneris Vladimirs Širjajevs. Pirmo reizi konkurss notika arī nominācijā Gada sporta skolas direktors, kurā uzvarēja Diāna Zaļupe (Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skola). Attēlā — laureāti kopā ar LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski (pa kreisi) un Swedbank valdes locekli Ansi Grasmani (pa labi).

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
262/263

Paukotāji Latvijas olimpiādē piedalījās pirmo reizi, un šī debija sniedza jaunas izjūtas, rosināt tās baudīt arī turpmāk.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Zelts un telefons

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
22-LJO Paukoshana Dace Sveile JBS_1567.jpg

Paukošanā divos ieroču veidos sacentās divu paukošanu skolu pārstāvji — Rīgas un Daugavpils sportisti. Iepriecinoši, ka paukošana ar špagu atdzimusi arī Rīgā un meiteņu konkurencē rīdziniecēm pat divas pirmās vietas.

Un prāts zobena asumā

27.Jan.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
227
20-Aaze-RUNAA PREZIDENTE-IMG_9342-1.jpg

Šobrīd daudzas darbības (vismaz uz ekrāna) veic dažādi kiborgi — dur, šauj, ar sava lāzera staru trāpa visur, kur vien paskatās. Tomēr Latvijas Paukošanas federācijas prezidente Ērika Āze cēlo paukošanas mākslu neuzskata par aizmirstu un arhaisku, kaut arī musketieru rīkošanās ar špagu jauniešiem vairs nešķiet tik aizraujoša un atdarināšanas vērta kā agrāk.

Numurs: 
178/179
25-JO-Paukoshana-Pie Raita Anisomovs (1).jpg

Šāds iespaids radās tāpēc, ka visas godalgotās vietas ieņēma tikai šo
abu pilsētu paukotāji.

 

Izteikts rīdzinieku pārsvars bija paukošanā ar floreti, kurā pirmās
četras vietas ieņēma tikai galvaspilsētas sportisti. Jaunietēm panākumu,
aizvadot gudru cīņu, izcīnīja Paula Šestakovska, savukārt puišiem tikpat viegli
finālā klājās arī Kārlim Supem.

Sindikāta saturs