twitter facebook instagram

Peldēšana

Ledus roņi

27.Jan.2019 - Ieva Runge

Numurs: 
346

Vai zini, ka janvāra izskaņā Beberliņu ezerā 43. ziemas peldēšanas sezonas laikā notiks Latvijas čempionāta sacensības? Jā, ledus roņi ne tikai rūdās un ķer kaifu, mērcējoties āliņģos, bet arī mērojas spēkiem pat starptautiskos mačos, ik gadu noskaidrojot savus pasaules čempionus. Un cik gan pasaulē ir tādu zemju kā Latvija, kurās var izbaudīt ziemas peldes!

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

60 ieraksti uz viena kausa

27.Aug.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
341

Lilijas Pētersones Ceļojošais kauss, kura izcīņa 200 m brasa peldēšanā sievietēm sākās pagājušā gadsimta vidū, šogad tika pasniegts 60. reizi. Tā ir senākā un tradīcijām bagātākā balva Latvijas peldēšanā. To izcīnījušas arī vairākkārtējās mūsu olimpietes Agnese Ozoliņa un Margarita Kalmikova. Turklāt Margarita gan 1996. gada spēlēs Atlantā, gan 2000. gadā Sidnejā startēja tieši šajā 200 m brasa distancē. 2016. gadā Rio olimpiskajā brasā Margaritas iesākto turpināja Aļona Ribakova.

Kad pumpurs sprāgst

30.Jūl.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
340

Kad pumpurs sprāgst, viss tālāk notiek ļoti ātri. Ieva Maļuka pērn 14 gadu vecumā, debitējot Eiropas U-18 čempionātā peldēšanā, izcīnīja 33. vietu. Šovasar kontinenta junioru meistarsacīkstēs Helsinkos, joprojām būdama jaunākā finālsacensību dalībniece, Ieva 100 metru distancē brīvajā stilā izcīnīja augsto piekto vietu, turklāt kārtējo reizi labojot Latvijas rekordu.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Laimīgs peldot

30.Jūl.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
340

Didzis Rudavs ir pirmais peldētājs, kas pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas spējis izcīnīt medaļu Eiropas meistarsacīkstēs. Jelgavnieks jūlija sākumā to paveica Eiropas junioru čempionātā Helsinkos, kur 50 m distancē brasā tikai par nieka tiesu atpalika no čempiona titula un ieguva sudraba medaļu.

Didzis peldēšanā trenējas jau desmito gadu, šobrīd jūtas pacilāts, vēlas kļūt arvien ātrāks un gatavojas nākamajām sacensībām. Lūk, viņa domas par padarīto un vēl darāmo.

TRĪSREIZ 50

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
328

Izdota sporta metodiskās literatūras sērijas otrā grāmata Peldēšana, kas tapusi, Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP) cieši sadarbojoties ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) un Latvijas Peldēšanas federāciju (LPF). Grāmatas izdošana ir līdzfinansēta no Valsts budžeta līdzekļiem.

Grāmatas Peldēšana autore Jeļena Solovjova ir LSPA asociētā profesore ar vairāk nekā 20 gadu akadēmisko darba stāžu, LPF Zinātniskās laboratorijas vadītāja, A kategorijas peldēšanas trenere.

Otrais solis — peldus!

22.Mai.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
326

Soli pa solim attīstās Rēzeknes Olimpiskais centrs. Futbola stadionam un viesnīcai maija sākumā pievienojās atklātais 25 m peldbaseins ar sešiem celiņiem un visām starptautiskās federācijas prasībām atbilstošām iekārtām.

Autori: 
Dainis Caune

Aizpeldēt nākotnē

12.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Izcīnāmo medaļu komplektu ziņā pārbagātajā peldēšanā jau tradicionāli bijām pārstāvēti divās disciplīnās, veidojot fonu tiem, kas cīnās par medaļām, lai gan cerēts bija mazliet citādāk. Vismaz vienā disciplīnā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
306

Bijusī Latvijas jaunatnes čempione Ilze Jākobsone veikusi peldēšanas maratonu 110 gadu garumā, radot grāmatu par sava sporta veida vēsturi. Par trijos gados veiktā, 280 lappusēs iesietā darba kvalitāti šaubu nevar būt, jo Ilze ir profesionāla vēsturniece.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
303/304

Peldēšanā Eiropas spēles tika pielīdzinātas kontinenta junioru (U-18) čempionātam, bet kvalifikācija tām notika pēc kvotu principa, liedzot piedalīties vēl dažiem talantīgiem Latvijas sportistiem. Tā mūsējiem bija liegta iespēja startēt arī stafetes peldējumos. Turklāt individuāli trīs mūsu juniori iekļuva finālos.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
303/304

Galvenokārt pateicoties veikumam peldēšanā, olimpiādes saimnieki valmierieši laboja savu rekordu LJO komandu vērtējumā, ar 20 medaļām gūstot līdz šim augstāko — astoto — vietu. Astoņas godalgas ar Valmieras sporta skolēnu rokām tika izceltas no peldbaseina. Par medaļām bagātāko valmierieti kļuva Edvards Niklāvs Tumens — viena uzvara, pa divām sudraba un bronzas medaļām, savukārt Vitauts Jānis Siliņš kļuva par divkārtēju čempionu. Bet Valmieras ūdeņos spīdēja vēl lielākas zvaigznes.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs