twitter facebook instagram

Rogainings

Numurs: 
328

Trīs darba dienas meklēju kurpes!” tā sievišķīgi sākās saruna ar Latvijā titulētāko rogaininga meistari, soļotāju, olimpieti Anitu Liepiņu. Kurpes izrādās tika meklētas pamatīgai ballītei — šogad 18.—19. augustā Rāznas ezera apkaimē norisināsies pasaules čempionāts rogainingā. Klasiskajā 24 stundu distancē Anita, kā ierasts, dosies kopā ar savu komandas biedru Valteru Kaminski. Gandrīz vienlaikus ar pasaules čempionātu rogainings Latvijā svin 15. gadskārtu, jo nosacīti par tā dzimšanas dienu var saukt 2002. gada 26.

Autori: 
Santa Roze
Numurs: 
312

Pēdējos gados Latvijā arvien populārāks kļūst rogainings. Kas tas ir, no kurienes nāk, kurp iet, par to stāsta trīskārtējs Eiropas čempions Valters Kaminskis. Viņš darbojas arī komandā, kas rīko 2017. gada pasaules čempionātu. Tas notiks Latvijā, Rāznas ezera apkaimē.

— Kas ir rogainings?

Autori: 
Santa Roze
Numurs: 
275

 

Autori: 
Dainis Caune

Jāskrien darbadienas garumā

27.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
91
Rogainings-IMG_2545.jpg

Kā no strautiņa veidojas upe, tā trīs gadu garumā pieaug azartisko rogaininga cienītāju skaits, kuri sevi pārbauda, daudzu stundu garumā apmeklējot kontrolpunktus sarežģītā apvidū. Šoreiz Silakroga un Zaķumuižas apkaimē vajadzēja šķērsot upi, brist purvā, jozt pa priežu mežu.

Jau trešo reizi IK Auseklis rīkotajā tautas rogainingā komandas sasniedza rekordskaitli - startēja 160 vienības ar 400 dalībniekiem. Plānojums nežēlīgs - apvidū 54 KP. Vieglākie trīs punktu vērtībā, sarežģītākie pat astoņu. Pēc nepilnām astoņām stundām finišē uzvarētāji absolūtajā vērtējumā un vīriešu atklātajā grupā. No teorētiski iespējamiem 294 punktiem (ja veikti 70 km), viņu varējums ir 222 punktu. Noskrieti 48-50 km.

24 stundu pilnmēness

02.Aug.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
83
Rogainings-IMG_1006.jpg

Tas bija mans pēdējais vājprāts... Nekad vairs mūžā... Šādi un līdzīgi solījumi svētdien ap pusdienas laiku uz debesīm tika sūtīti no Smiltenes apkaimes, kur beidzās ceturtais Eiropas čempionāts rogainingā. Bet jau dažas stundas vēlāk absolūtais vairākums no 352 dalībniekiem, kas pārstāvēja deviņas valstis, savus lāstus atsauca, prātojot, ka nākamgad noteikti vajadzētu izmantot izdevību startēt pasaules meistarsacīkstēs, kas notiks tepat blakus - Igaunijā.

Rogainingā gandarījums nāk lēnām un kopā ar atmiņām. Tā ir diennakti ilga orientēšanās komandu (divi līdz pieci sportisti) sacensība, kas līdzinās varoņdarbam. 24 stundu laikā sportistiem sarežģītā apvidū jāatrod iespējami vairāk kontrolpunktu, kuriem, atbilstoši to sasniedzamībai, ir dažāda vērtība. Ja izdodas apmeklēt visus kontrolpunktus (rogainingā tas notiek visai reti), uzvar tā vienība, kas finišē pirmā. Lai savāktu maksimāli iespējamos 455 punktus, Smiltenes pusē vajadzēja veikt vismaz 95 kilometrus. Šķita, ka to nespēs neviens...

Rogainingā pirmais!

31.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
82
Aktuaali-rogainings-KP .jpg

Nedēļas nogalē Smiltenes pusē notiks Eiropas čempionāts rogainingā. Pirms diviem gadiem Igaunijā zelta medaļas izcīnīja Anita Liepiņa un Guntars Mankus. Pērn Ukrainā Latvijas komandām pat četras spožākās godalgas.

Rogainigs ir komandu orientēšanās, lielākoties ļoti kalnainā apvidū 24 stundu garumā, izvēles veidā apmeklējot kontrolpunktus ar dažādu vērtību. Distancēs dosies desmit valstu 239 komandas ar 533 dqalībniekiem. Vienību sastāvos ir no diviem līdz pieciem dalībniekiem. Latviju pārstāvēs 142 (!) komandas. Tiem, kuri nav tik pieredzējuši (bez EČ vērtējuma), būs iespēja veikt sešu stundu distanci. Te startēs 65 komandas, bet 174 pārējās cīnīsies par čempionāta godalgām. Sacensību centrā plīvos dalībvalstu - Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Čehijas, Lietuvas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Ukrainas un Austrālijas karogi.

Sindikāta saturs