twitter facebook instagram

Šaušana

Rio žāvēts pulveris

13.Sep.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
317

Dainis Upelnieks, pēdējā sērijā oranžās driskās beidzot sašaujot visus 25 šķīvīšus un izpelnoties Rio skatītāju ovācijas, apsteidza divkārtējo olimpisko čempionu amerikāni Vinsentu Henkoku, kas šoreiz neiekļuva pat pusfinālā, un 32 vīru konkurencē izcīnīja cienījamo četrpadsmito vietu.

Autori: 
Dainis Caune

Pāri slieksnim

29.Jūl.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
316

Stenda šaušanā Rio mūs pārstāvēs Zemgales čempions hokejā, kurš ar saviem 193 auguma centimetriem būtu noderīgs arī basketbola komandai, ja vien tā spēlēm kvalificētos. Turklāt vēl nesen kokapstrādes inženieris Dainis Upelnieks bija arī itin prāva uzņēmuma tehniskais vadītājs.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
313

Klusais šaušanas sports Latvijā pamazām atkal kļūst arvien skaļāks. Viens no vīriem, kas nemitīgi un neatlaidīgi gadu gadiem ceļ šo sportu tuvāk panākumu saulei, ir Tukuma Sporta skolas treneris Zigfrīds Markainis.

VISSENĀKAIS SPORTA VEIDS LATVIJĀ

Autori: 
Kristaps Zaļkalns

Trāpīt desmitniekā

21.Mai.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
290

Pavasarī no Eiropas junioru čempionāta Maskavā mūsu šāvēji atgriezās ar cerēti labiem panākumiem — disciplīnā AIR 50 Agate Rašmane un Emīls Vasermanis izcīnīja bronzas medaļas. Šaušanā ar pneimatisko pistoli junioriem mūsu komanda — Emīls Vasermanis, Lauris Strautmanis un Gvido Cvetkovs — atkārtoja iepriekšējā gada panākumu, izcīnot bronzas medaļas. Individuālajā vērtējumā finālā iekļuva divi mūsu sportisti — Emīls Vasermanis un Lauris Strautmanis.

ŠAUŠANA

12.Jūl.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
280

Pēc priekšsacīkstēm ugunslīnijā nostājas astoņi finālisti. Astoņi šāvieni, un sliktākā rezultāta īpašniekam sacensības beigušās, turpmāk ik pēc diviem šāvieniem dalībnieku skaits par vienu tiek samazināts. Tā līdz duelim par zeltu...

Autori: 
Dainis Caune

Paraugs arī neveiksmē

21.Aug.2012 - Ieva Runge

Numurs: 
264/265

Olimpiskais čempions (1988.) un vicečempions (1992.) Afanasijs Kuzmins Londonā bija otrs pieredzējušākais atlēts, kurš piedalījās savās devītajās spēlēs. Ja politiķi nebūtu nozaguši 1984. gada spēles Losandželosā, viņš būtu absolūts rekordists. Bet ne jau tikai akreditācijas kartes krāt uz Londonu brauca Afanasijs. Ātršaušanā ar pistoli, kas spēļu programmā ir jau 24 olimpiādes, viņa mērķis bija labāko desmitnieks, varbūt finālistu sešnieks.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
262/263

Olimpiskais čempions Afanasijs Kuzmins jau kļuvis par leģendu. Augusta pirmajā nedēļā viņš startēs savās devītajās spēlēs. Latvijas III olimpiādes šaušanas sacensībām Ventspils sporta namā Centrs vajadzēja palīdzēt atrast turpinājumu leģendai.

Autori: 
Dainis Caune

Tonis lodei

11.Jūl.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
238
28-LJO Shausana Tituls.jpg

Astoņi medaļu komplekti olimpiskajās disciplīnās — četri ar pneimatisko šauteni un pistoli, tikpat ar ar mazkalibra ieročiem, jaunieši no vienpadsmit novadiem un tikai vienam izdodas kļūt par divkārtēju čempionu. Šaušanā valda konkurence, kas paplašinās. Medaļas izcīņa sešu novadu pārstāvji, visvairāk — pa trim zeltiem un sudrabiem, kā arī vienu bronzu Tukuma šautuvē izcīna aizputnieki.

Uz devītajām spēlēm?!

10.Mar.2011 - Portāla Administrators

Numurs: 
230
17-Kuzmins-PROCESAA-AKUZMIN.jpg

Gandrīz pusgadsimtu ilgajās sporta gaitās mūsu izcilākais snaiperis Afanasijs Kuzmins ne reizi mūžā nav bijis Londonā, jo visaugstākās raudzes šaušanas sacensības tur ļoti sen nav rīkotas. Šī milzu pilsēta Afanasijam nav gadījusies arī kā starpfiniša vieta ceļojumam uz daudz tālākiem galapunktiem citos kontinentos.

PATSTĀVĪGO TRENIŅU ORGANIZĒŠANA ŠAUŠANĀ

10.Jūn.2010 - Portāla Administrators

Numurs: 
212
15-Deklavs-SPORTO PATS-1 att.jpg

Raivo DEKLAVS,

Starptautiskās klases sporta meistars

 

Šaušanas sports Latvijā ir tradīcijām bagāts. Mums bija un ir daudz augstas klases sportistu. Taču PSRS sabrukuma rezultātā šaušana piedzīvoja smagu lejupslīdi. Šaušanas sportu pameta daudzi augstas klases sportisti un treneri.

Sindikāta saturs