twitter facebook instagram

Šaušanas sports

Numurs: 
330

Uz Eiropas čempionātu šaušanā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku 22 gadus vecais Lauris Strautmanis devās ar domu, ka šīs būs viņa pēdējās lielās sacensības. Tomēr starts šaušanā ar brīvas sistēmas mazkalibra pistoli 50 metru distancē apgrieza visu kājām gaisā — tukumnieks pārsteidza pats sevi, izcīnot bronzas godalgu. Neticami! Tagad jāapdomājas, ko darīt tālāk,” pēc čempionāta talantīgais šāvējs izskatījās mazliet apjucis.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Numurs: 
262/263

Valērijs Vaskis,Latvijas Šaušanas federācijas ģenerālsekretārs:

 

SĀNCENŠI

Pēc Pekinas spēlēm ātršaušanā ar mazkalibra pistoli mainīti sacensību noteikumi. Pēc priekšsacīkstēm astoņi finālisti, kas šauj tikai ātro četrsekunžu sēriju, punktu izteiksmē visu sāk no nulles. Iepriekšējās neveiksmītes dzīvot netraucē. Favorītu pulkā tādēļ būtiskas izmaiņas nav notikušas. Londonā līderi būs tie paši vācieši, ukraiņi, krievi.

IZREDZES

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
254/255

Šovasar apritēs 100 gadi, kopš pirmais latvietis izcīnījis olimpisko medaļu. 1912. gadā V olimpiskajās spēlēs Stokholmā šaušanā pa māla baložiem trešo vietu ieguva Haralds Blaus. Dzimis Vidzemē, skolojies Tērbatā un Rīgā. Arhitekts, starptautiski izcils šaušanas sporta pārstāvis, Latvijā nepārspējams daiļslidotājs, sacensību noteikumu izstrādātājs, medību suņu audzētājs, pasniedzējs, dēls, vīrs, tēvs...

Autori: 
Rita Apine
Numurs: 
248

Šaušanas tradīcijas mums ir senas, bet olimpiešu rinda nav gara. Tā īsti slaveni ir četri vīri — 1912. gada olimpiskās bronzas laureāts šaušanā pa māla baložiem Haralds Blaus, trīsdesmito gadu pasaules čempions Kārlis Kļava, stenda šāvējs Boriss Timofejevs un astoņu spēļu dalībnieks, olimpisko zelta un sudraba medaļu īpašnieks Afanasijs Kuzmins.

Autori: 
Raimonds Gekišs
Sindikāta saturs