twitter facebook instagram

Šķēpmešana

Anetes Kociņas maģija

19.Jūn.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
327

Lai Salacgrīvas apkaimes meitene nokļūtu pasaules labāko šķēpmetēju apritē ar talanta pieskārienu un lielu gribu vien ir par maz. Anete Kociņa, kas SELL studentu spēlēs izpildīja šīgada pasaules meistarsacīkšu normatīvu, sasniedzot ceturto visu laiku labāko rezultātu Latvijā — 61,60 m, uzskata, ka viņai palaimējies ar cilvēkiem, kas bijuši blakus. Var teikt, ka tagad kopā ar Aneti lielajā arēnā atgriežas Valentīna Eiduka.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
293

Iespējams, ka virsraksts ir mazliet pārspīlēts, jo ne jau mežā rit viņas ikdiena, un arī brīvība ir visai nosacīta, jo režīms un pienākums mūsu labākajai šķēpmetējai Madarai Palameikai nav sveši jēdzieni. Tomēr, pēc viņas domām, izcilu rezultātu sasniegšanai nepieciešama atbrīvotība. Turklāt Madara ir viena no retajām mūsu sporta līderēm, kura dzīvo tālu no lielpilsētas asfalta rāmjiem.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Īpaša diena

18.Dec.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
285

28. novembris Latvijas sporta vēsturē ir īpaša diena. Šajā datumā 1952. gadā Melburnā šķēpmetēja Inese Jaunzeme kļuva par mūsu pirmo olimpisko čempioni. „Inese pierādīja, ka jebkurš sapnis ir īstenojams, un mudināja jauniešus būt neatlaidīgiem un sekot viņas piemēram,” atceres brīdī Traumatoloģijas un ortopēdijas institūta parkā pie piemiņas akmeņa uzsvēra LOK prezidents Aldons Vrubļevskis (attēlā). „Inese Jaunzeme pavēra mums ceļu pēc zelta,” piebilda Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
284

Latvijas šķēpmešanas sabiedrībā skaļi vārdi nav jāmeklē, tajā ir gan olimpiskie čempioni, gan citu visaugstākās raudzes medaļu īpašnieki. Treneru saraksts skaitliski ir pieticīgāks, un nav viegli kādam ielauzties titulēto biedru rindās. Rudenī skaļāk noskanēja jauno šķēpmetēju treneres Indras Eversones vārds, kas kopā ar kārtslēcēju treneri Aleksandru Obižajevu Eiropas vieglatlētikas sezonas noslēguma ceremonijā Tallinā tika atzīta par pagājušās sezonas labāko Latvijas treneri.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Fiksītis un šķēps

21.Aug.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
281

Savos 15 gados viņš jau ir metru un 97 centimetrus garš, bet par basketbolu negrib ne dzirdēt. Jo Patriks Gailums ir šķēpmetējs. Tiesa, tikai četrus gadus, un tikai nule viņš guvis savu pirmo lielo starptautisko panākumu, izcīnot Lavijai vienīgo medaļu Eiropas Jaunatnes olimpiādē Utrehtā. Tomēr šai vieglatlētikas disciplīnai Patriks paspējis ieskatīties dziļi acīs un tajās ieraudzījis fantastisku burvību. Pareizāk sakot, aizraujošu intrigu, kas mudina virzīties arvien tālāk.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
279

Tradicionālajās starptautiskajās vieglatlētu sacensībās Rīgas kausi 2013, kurās šogad startēja 27 valstu sportisti, kā allaž lielāko uzmanību piesaistīja šķēpmešanas sektors.

Vispirms iepriecināja Sinta Ozoliņa-Kovale, kura labākajā metienā sasniedza 64,38 m, tikai par 13 cm atpaliekot no Madaras Palameikas Latvijas rekorda. Tas tobrīd bija ceturtais labākais rezultāts šosezon pasaulē.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
275

Pēc katastrofālās neveiksmes olimpiskajās spēlēs Londonā masu medijus pāršalca ziņa, ka olimpiskais vicečempions (2004. gadā Atēnās) Latvijas rekordists (90,73 m) un 2012. gada pasaulē ceturtā tālākā metiena īpašnieks (86,50 m) Vadims Vasiļevskis 30 gadu vecumā beidz savas šķēpmetēja gaitas... Izrādās — tā nav bijusi patiesība.

 

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Nacionālā īpatnība

22.Okt.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
192/193
15-Skepmesanas klubs-PROCESAA-15 gadu jubilejas (4).jpg

Šķēpmešana Latvijā jau izsenis
bijusi veiksmīga sporta karalienes vieglatlētikas disciplīna. Četri olimpiskie
čempioni (Inese Jaunzeme, Elvīra Ozoliņa, Jānis Lūsis, Dainis Kūla), divi
vicečempioni (Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals), vēl milzums medaļu visdažādākajās
jauniešu, junioru un pieaugušo sacensībās. Taču deviņdesmito gadu sākumā
Latvijā bija vairs tikai viens šķēpraidis - Mārcis Štrobinders, kurš spēja
sasniegt starptautiskas klases rezultātus. Šķēpmešana Latvijā stāvēja bedres
malā.

 

Kā gatavot sprādzienu

13.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
89
Atskats-Kula un Griva. J.B.Foto453.jpg

Jau 27 reizi Ventspilī notika olimpiskā čempiona (1980. gadā Maskavā) Daiņa Kūlas kausa izcīņa šķēpa mešanā. Pats Dainis piedalījies visās sacensībās - gan kā dalībnieks, gan kā vērotājs un kausu pasniedzējs.

- Kas tu šobrīd esi šķēpa mešanā?
- Ja skatās formāli, tad es strādāju it kā citā profesijā - firmā Kurekss vadu zāģmateriālu pārdošanas daļu, bet vispār joprojām esmu šķēpu pasaulē - konsultēju, pats kustos un pēc pāris gadiem (tad man būs piecdesmit) domāju startēt veterānu mačos.
- Daudzi ieklausās tavos padomos?
- Neteiktu. Visciešākā sadarbība man ir manu bijušo treneri Māri Grīvu un viņa audzēkni Ēriku Ragu. Kaut arī Ventspilī šķēpa metējus trenē vairāki treneri, neviens tā īsti man neko nav prasījis. Pats jau neuzbāžos.

Sindikāta saturs