twitter facebook instagram

Skolu sports

Numurs: 
323

Tā bija lielā skolu stafete, kurai uzdrošinājās pieteikties tikai desmit komandas. Lai dotos uz startu, divpadsmit skolēnu vienībai bija jābūt gatavai divu stundu laikā Ērgļos atrast divpadsmit kontrolpunktus, kuros, pelnot ieskaites punktus, būs jādemonstrē gan sportiskas, gan praktiskas iemaņas, gan erudīcija. Turklāt komanda drīkstēja dalīties, tikai finišs bija jāsasniedz kopā.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
315

Sporta izglītības pedagoģiskā procesa centrā ir skolēns ar personificētām vajadzībām savas veselības un attīstības sekmēšanā, tomēr atslēgas vārds pedagoģiskajā procesā ir sporta SKOLOTĀJS. Šobrīd Latvijā skolotājs nav prestižākā profesija. Iedvesmojošs ir Somijas izglītības piemērs, kur skolā strādā augsti izglītoti cilvēki ar vismaz maģistra grādu. Somi uzskata, ka skolā nedrīkst strādāt pedagogi, kuri skolotāja profesiju uzskata par garlaicīgu, nedrošu un slikti apmaksātu.

Numurs: 
314

Ar finālsacensībām Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā noslēgusies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā projekta Sporto visa klase otrā sezona. Visa mācību gada garumā tajā bija iesaistītas 49 klases, 1186 trešo un ceturto klašu audzēkņi, kas sportoja piecas reizes nedēļā. Sešas labākās katra reģiona klases tikās finālsacensībās.

Iespēja pieteikties

26.Apr.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
313

Līdz šā gada 29. aprīlim iespējama pieteikšanās pašvaldību izglītības iestāžu 3. klasēm, kuras vēlas iesaistīties projekta Sporto visa klase nākamajā mācību gadā. Projekta programma papildināta ar izvēles iespēju fakultatīvai nodarbībai peldēšanā vai svaigā gaisā.

Autori: 
Dainis Caune

Ārsti sportam

26.Jūl.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
303/304

Latvijas Jaunatnes olimpiādes laikā Vidzemes Augstskolā notika konference Sporta un fiziskās slodzes ietekme uz bērnu un jauniešu veselību, ko organizēja Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Sporta federāciju padome un Sporta izglītības aģentūra.

Konferences mērķis — panākt, lai sporta nodarbības notiktu drošā vidē un tās vadītu kvalificēti, zinoši speciālisti, kuri teicami pārzina fiziskās slodzes ietekmi uz bērnu organismu, palīdz veidot sportisku stāju, veicina izturību.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Pilna zāle idejām

25.Jūl.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
303/304

Ja visu gadu visa klase sporto, tad loģiski, ka šis gads beidzas ar grandiozām finālsacensībām. Pirmo reizi mācību gada garumā sešas 3. klases no Daugavpils, Ventspils, Liepājas, Valmieras, Jelgavas un Rīgas sportoja piecas reizes nedēļā. Ieguvums mērāms ne tikai fiziskajā sagatavotībā un veselības uzlabošanā. Jūs esat ne tikai sportojuši, bet arī labi mācījušies,” atzina idejas autors LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
285

Kurš būs devītais Latvijas Gada sporta skolotājs? Pareizāk sakot - skolotāja, jo tikai divas reizes šo titulu izcīnījuši kungi, un arī šoruden pēc IzM rīkotā konkursa otrās kārtas ierindā palika tikai dāmas. Mājīgajā un sportiskajā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā, kur strādā līdzšinējā titula īpašniece Iveta Daude, sporta stundas vadīšanas prasmē sacentās Evita Auniņa (Liepājas 8.

Autori: 
Santa Roze
Numurs: 
176/177
20-NOTIKUMI-ZZ cempioni-visi_uzvaretaji.jpg

Sportiskajās un radošajās sacensībās ZZ
Čempionāts
starp 40 Latvijas draudzīgākajām klasēm uzvarējusi Ventspils 4.
vidusskolas 11. klase un Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas 8. klase, kas
izcīnīja zelta čemodānu - ceļojumu visai klasei uz Horvātiju un Heide Park Vācijā.

 

 

Savukārt 10.-11. klašu grupā 2. vietu izcīnīja un kruīza ceļojumā
uz Stokholmu varēs doties Pāvilostas vidusskolas 11. klase, 3. vietu un iespēju
doties aizraujošā pārgājienā tepat pa Latviju - Preiļu Valsts ģimnāzija.

 

Sindikāta saturs