twitter facebook instagram

Slēpošana

Simti no viņiem

26.Feb.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
161
1-Beskidi-REPORTAAZHA-eyof1 176.jpg

Te cīnās tie, no kuriem simti
pēc pieciem gadiem startēs aiznākamajās ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos.
Vairāki pavisam noteikti kāps uz visaugstākajiem pjedestāliem, kļūstot par
pasaules zvaigznēm. Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Beskidi kalnos, Polijas
dienvidos, 46 valstu sportistu konkurencē latvieši turas pa vidu. Snovbordā,
biatlonā un kalnu slēpošanā pat tuvāk priekšgalam.
Lai arī šo sarīkojumu, kurš
notiek jau devīto reizi, oficiāli dēvē par Eiropas Jaunatnes olimpisko ziemas

Tie, kuri ceļā

05.Feb.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
159
1-Badgast-PROCESAA- sg zvejniek.jpg

Bode Millers,
Hermanis Maijers, Didjē Defago un... Roberts Rode, Einārs Lansmanis. Vismaz
vienā sacensību protokolā šie vārdi jau bijuši lasāmi kopā, jo Latvija ir to 73
valstu vidū, kuru labākie kalnu slēpotāji patlaban tiek eksaminēti pasaules
čempionātā Valdizērā. Protams, vēl neizmērojami daudz jāizdara, lai šie uzvārdi
būtu skatāmi arī blakus. Bet mērķi var sasniegt tikai tas, kurš devies ceļā.Karstā nākamnedēļa
Objektīvi
vērtējot, gan nekur tālu mēs vēl nevaram būt, jo Latvijas komanda Valdizērā ir

Numurs: 
323

Patiesībā šajā ģimenē jāvalda matriarhātam, jo bez distanču slēpošanas nav iespējams biatlons, nevis otrādi. Festivālā Ērgļos šīs attiecības vēl bija jūtamas, lai gan distanču slēpošanā varētu vēlēties plašāku pārstāvniecību un krietni vairāk par divsimt dalībniekiem.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
323

Tā nereti dēvē ziemas orientēšanos, kas beidzot debitēja jaunatnes olimpiskajās sacensībās. Paīsā vidējā distance Viešūrkalna apkaimē pulcēja vairāk nekā 100 dalībnieku. Dažiem acīmredzami tās bija pirmās lielās cīņas ar slēpēm kompasu un karti, savukārt Latvijas jaunatnes un junioru izlases pārstāvjiem efektīvs kontroltreniņš pirms Eiropas čempionāta Somijā, kur viņi sasniedza cienījamus rezultātus.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
311

PREZIDENTS VAIRIS BRĪZE

Dzimis 1965. gada 13. jūnijā Rīgā. Natālijas Draudziņas ģimnāzijas absolvents. Latvijas Universitātē studējis tiesību zinātnes. Kopš 1996. gada zvērināts advokāts. Kopš septiņu gadu vecuma slēpotājs — amatieris.

SPORTA VEIDI

Distanču slēpošana, kalnu slēpošana, snovbords, frīstails, tramplīnlēkšana, ziemeļu divcīņa.

KĀPĒC SLĒPOŠANA?

Cits skats uz slēpošanu

24.Aug.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
305

Pasaulē grandiozākā ziemas sporta organizācija ir Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS), kas vieno kalnu un distanču slēpošanu, tramplīnlēkšanu un snovbordu, kurā jau otro gadu visvasarīgāko apakškomisiju vada latvietis Mārtiņš Niklass no Jāņmuižas. Tas vien jau ir arguments intrigai. Turklāt šovasar Niklasa uzraudzībā Madonā notika Pasaules kausa izcīņas posms skrituļslēpošanā.

Autori: 
Dainis Caune

Un tomēr — sniegs!

27.Jan.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
298

Lai arī totālā atkusnī, lai arī daudzviet lietum līstot — kārtējā Sniega diena Latvijā tomēr notika. Sportiski visdaudzveidīgāk — Siguldas Laurenčos, vissniegaināk un ģimeniskāk — Cēsu Olimpiskajā biatlona centrā Priekuļos, visniknāk — Uzvaras parkā Rīgā, visjautrāk... Jebkurā citā skolā vai pašvaldībā, kura vien to iedrošinājās sarīkot.

Autori: 
Dainis Caune

Pasaules tests Bebru strautā

27.Jan.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
298

Janvāra sākumā mūsu vadošais kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks četrās dienās četras reizes kāpa uz FIS sacensību goda pjedestāla slalomā, trīs reizes izcīnot uzvaru, turklāt divreiz pēc kārtas Šamonī, sasniedzot arī jaunu rekordu savā FIS kontā — 10,14! Februāra pirmajā pusē viņam savu meistarību nāksies apliecināt ASV, Bīverkrīkā (latviski — Bebru strauts), kur risināsies pasaules čempionāts.

Autori: 
Dainis Caune

Slēpošanas gramatika

26.Jan.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
298

Ivo Alksni pārējie Laurenču sākumskolas skolotāji var tikai apskaust. Uz viņa stundām bērni pāri pagalmam metas skriešus un ar prieku. Šī ir viena no retajām vietām Latvijā, kur sporta stundas regulāri notiek distanču slēpošanā, un pavisam noteikti vienīgā vieta, kur skolēni slēpo jau kopš novembra beigām. Tas iespējams, pateicoties sekmīgai saldētā sniega trases darbībai. Bet tās izbūve nav vienīgais Siguldas novada pašvaldības ieguldījums skolēnu ziemišķā sportiskuma veicināšanā.

Autori: 
Dainis Caune

Jau mēnesi uz slēpēm

18.Dec.2013 - Ieva Runge

Numurs: 
285

Jau kopš novembra vidus iespējams slēpot Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centra saldētajā trasē Laurenčos. Oficiālajā atklāšanas ceremonijā, kas notika divas nedēļas vēlāk, pirmās trasē devās topošās māmiņas Grūtnieču slēpojumā bez laika kontroles (attēlā). „Arī ar šādām rūpēm par jaunajām māmiņām un viņu veselību mēs varam panākt demogrāfiskās situācijas uzlabošanos,” šo savdabīgo slēpojumu, kas noritēja draudzīgi lēnā garā, pamatoja Siguldas mērs Uģis Mitrevics.

Autori: 
Dainis Caune
Sindikāta saturs