twitter facebook instagram

Slidošana

Numurs: 
347

Pirms 80 gadiem, 1939. gada 4. un 5. februārī, Rīga bija kļuvusi par Eiropas ātrslidošanas galvaspilsētu. Te norisinājās vērienīgs ziemas sporta pasākums, kuram Latvija bija rūpīgi gatavojusies un kuram ar aizturētu elpu laikrakstos, radio pārraidēs un klātienē sekoja līdzi teju vai visa Latvija. Tas bija pārbaudījums ne vien mūsu ātrslidotāju, bet arī Latvijas spējai organizēt šāda mēroga sacīkstes. Nepievīla ne sportisti, ne rīkotāji. Rīgā pirmo reizi par Eiropas čempionu kļuva latvietis — tobrīd 22 gadus vecais Alfons Bērziņš.

Numurs: 
335

Lai arī šķita, ka bijušajam šorttrekistam Haraldam Silovam ātrslidošanā vislabākās izredzes būs jaunajā olimpiskajā disciplīnā — 16 apļu slidojumā ar kopējo startu, kurā tiek krāti punkti trijos starpfinišos, galvenos rēķinus nokārtojot finālā, un kas tādējādi līdzinās Haraldam tik labi zināmajai slidošanai īsajā celiņā, statistikā bija atrodami arī citi solījumi. Šosezon Pasaules kausa izcīņas posmos Haralds visaugstāk — līdz septītajai vietai — bija ticis 1500 m distancē, kurā 2016.

Vairāk nekā cerības

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Haralds Silovs paliks ziemas olimpisko spēļu vēsturē kā pirmais sportists, kurš vienā dienā startējis divos sporta veidos — šorttrekā un ātrslidošanā. To viņš paveica 2010. gadā Vankūverā. Kopš 2012. gada Haralds pievērsies tikai ātrslidošanai un savās trešajās olimpiskajās spēlēs cer debitēt arī tās jaunajā disciplīnā — slidojumā ar masu startu.Tajā sezonas pirmajā Pasaules kausa izcīņas posmā Hērenvēnā viņš finišēja astotais.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
323

Ne ātrslidošana, ne šorttreks, bet vienkārši — slidošana. Tik demokrātiski bija nosauktas sacensības lieliski iekārtotajā hokeja laukumā pie Viešūra kalna. Galu galā ledus dotās iespējas tiek izmantotas daudzveidīgi — gan daiļslidošanas iemaņas apgūstot, gan jauno hokejistu un šorttrekistu treniņos, gan tāpat pa dīķi ripu padzenājot vai vienkārši slaidāku loku izlaižot.

Autori: 
Dainis Caune

Slidotāju četras medaļas

21.Mar.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
312

Patīkami Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs iepriecināja mūsu talantīgie daiļslidotāji Diāna Ņikitina un Deniss Vasiļjevs.

Pēc īsās programmas Vasiļjevam ar 70,16 punktiem bija trešais labākais rezultāts, bet izvēles programmā sešpadsmitgadīgais sportists sasniedza labāko rezultātu, kas summā vien pavisam nedaudz lika zaudēt čempionam. Vasiļjevs tika pie 214,43 punktiem, sasniedzot jaunu savas karjeras personisko rekordu.

Numurs: 
309

Prezidente Marika Nugumanova

Dzimusi (Lieģe) 1951. gada 30. decembrī Rīgā. Absolvējusi Rīgas 6. vidusskolu un LVFKI (tagad — Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija). Kopš astoņu gadu vecuma trenējusies daiļslidošanā, bijusi četrkārtēja Latvijas čempione. Strādājusi Ļeņingradas ledus baletā; daiļslidošanas trenere kopš 18 gadu vecuma; Marikas daiļslidošanas kluba vadītāja, trenere.

Sporta veidi

Daiļslidošana, ātrslidošana, šorttreks.

Autori: 
Dainis Caune
Numurs: 
301

Individuālajos ziemas sporta veidos sezona beigusies. Kopumā ļoti veiksmīga. Visu saranžējot, sanāk, ka tūdaļ aiz skeletonistiem un bobslejistiem un līdzās brāļiem Šiciem uz trešo vietu pretendē ātrslidotājs Haralds Silovs, kura kontā 4. vieta pasaules čempionātā un viena 2. vieta Pasaules kausa izcīņas posmā. Laba atdzimšana pēc neveiksmes Sočos.

Autori: 
Arturs VAIDERS, ParSportu.lv
Numurs: 
299

Ērgļu vidusskolas teicami iekārtotais 111 m garais ledus aplis vienā sacensībā vienoja šorttrekistus, hokejistus, daiļslidotājus un ne tikai...

Autori: 
Dainis Caune

Vientuļā vilka sindroms

18.Mar.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
288

Pirms četriem gadiem Vankūverā izmēģinājis ātrslidošanu un šorttreku vienā spēļu dienā, šajā olimpiskajā ciklā Haralds Silovs pilnībā pārkvalificējās par ātrslidotāju un darīja to visnotaļ sekmīgi. Pērn Pasaules kausa posmā Erfurtē 1500 m viņš bija otrais tūdaļ aiz poļa Zbigņeva Brudkas, bet citā posmā Incelē finišēja otrais jaunajā un vēl neolimpiskajā disciplīnā — 20 apļu slidojumā ar kopējo startu. Sočos Brudka ieguva zelta medaļu...

Autori: 
Arturs VAIDERS, ParSportu.lv

Būt asumā mierīgam

11.Feb.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
287

Haraldam Silovam šīs būs otrās ziemas olimpiskās spēles. Ja pirms četriem gadiem viņa startu Vankūverā daudzi uztvēra kā pazīmēšanos visas pasaules priekšā ar unikālo startu vienā dienā divos sporta veidos — šorttrekā un ātrslidošanā, tad šobrīd Sočos Haralds ir ieradies ar jau pavisam citiem mērķiem.

Brīdī, kad sazvanāmies, Haralds tikko atgriezies no pēdējās treniņnometnes Itālijas kalnos Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā, kur atrodas mūsu ātrslidotāja treniņbāze. Beidzamo reizi Haralds Latvijā bija augustā.

Autori: 
Kristaps Zaļkalns
Sindikāta saturs