twitter facebook instagram

smaiļošana

Nekas nav akmenī iecirsts...

19.Aug.2014 - Ieva Runge

Numurs: 
293

Jaunpagasta puisis, kas trenējas Valdemārpilī un Lielupē, pasaules ūdeņos savā smailītē pēdējos gados šķērso vienu panākumu vilni pēc otra. Šogad Roberts Akmens U-18 vecuma grupā kļuvis par pasaules vicečempionu un Eiropas čempionu.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Kal ratus ziemā...

03.Dec.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
100
Smailosana.jpg

Krista Straumes un Kristapa Zaļupes panākums - ceļazīmes izcīnīšana Pekinas olimpiskajām spēlēm - nav palicis bez ievērības. Protams, būtu pārspīlēti teikts, ka tagad viņu virzienā nebeidzami plūst atbalstītāju un sponsoru straume. Taču atsevišķi labvēļi atrodas gan. Sporta inventāra un apģērba ražotājfirma Reebok uzņēmusies mūsu olimpiešu tehniskā sponsora lomu. Tas nozīmē, ka vismaz par apģērbu Straumem un Zaļupem galva nebūs jālauza.

Smaiļotājiem sagatavots jaunās sezonas treniņu plāns, paredzot darbu ārzemēs un Latvijā. Treniņi sāksies jau 2. decembrī, kad abi puiši dosies uz Sevilju (Spānija), kur airēšanai ir labvēlīgi laika apstākļi. Nākamā gada janvārī sekos darbs augstkalnē Bulgārijā. Februārī smaiļotāji atkal dosies uz Sevilju, kur aizvadīs trīs nometnes pa trim nedēļām (vēl arī martā un aprīlī). Treniņu plāns izvēlēts ļoti smags, jo dienā smaiļotājiem būs jānoairē 30 līdz 38 kilometri, nemaz nerunājot par dažādām programmām svaru zālēs. Pēc treniņiem Seviljā abi sportisti dosies uz Milānu (Itālija), kur aizvadīs pēdējās divas nepilnās nedēļas līdz Eiropas čempionātam, kas risināsies no 15. līdz 18. maijam. Smaiļotāji vēl plāno piedalīties Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā Segedā (Ungārijā no 6. līdz 8. jūnijam), Latvijas II olimpiādē (13. un 14. jūnijs) un Pasaules kausa izcīņas trešajā posmā Poznaņā (Polijā no 27. līdz 29. jūnijam).

Tēva sapni piepilda dēls

13.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
89
Intervija-zalupes. M. Aises foto019.jpg

Ne katram sportistam lemts piepildīt savu lielāko dzīves sapni, kas parasti ir piedalīšanās olimpiskajās spēlēs. Latvijas smaiļotājam Kristapam Zaļupem tas ir izdevies, turklāt vēl ar uzviju, jo, izcīnot piekto vietu pasaules čempionātā Duisburgā (Vācija) kopā ar Kristu Straumi, viņš īstenojis arī sava tēva Sergeja senu sapni, kurš 1976. gadā nepiepildījās olimpiskajās spēlēs. Sports viesojās pie Zaļupju ģimenes Limbažos. „Monreālā bija jābūt manai olimpiādei," atceras Sergejs Zaļupe, kurš tagad ir olimpiskā centra Limbaži saimnieciskais vadītājs. „Ja man būtu pareizā tautība, droši vien būtu aizbraucis. To, ko prasīja no manis, biju izdarījis, taču funkcionāriem bija atšķirīgs veidoklis, un aizbrauca cits airētājs no Ļeņingradas."
- Toties tagad droši vien jums ir mērķa piepildījuma izjūta?

Sergejs Zaļupe: Daļēji. Pasaules čempionāts jeb atlases sacensības olimpiādei bija ļoti spraigas. Tajā klasē, kurā brauca Kristaps, uz sešām vietām pretendēja 50 laivas. Padomājiet, kas tā ir par konkurenci! Taču galvenais starts - olimpiādē - vēl tikai būs.

Viena ceļazīme rokā

16.Aug.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
85
atskats_smailosana.jpg

Pasaules čempionātā smaiļošanā un kanoe, kas risinājās Vācijas pilsētā Duisburgā, Latvijas airētāji palika bez medaļām, toties izcīnīja vienu ceļazīmi uz Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Vienīgais veiksmīgais starts izdevās smaiļotāju divniekam Kristapam Zaļupem/Kristam Straumem, kuri finišēja piektie 500 metru distancē. Latvijas duets priekšsacīkšu braucienā finišēja otrajā vietā, pusfinālā uzvarēja savā braucienā, bet A finālā sasniedza piekto labāko laiku. Otrs Latvijas smaiļotāju divnieks Ronalds Stālmanis/Aleksejs Rumjancevs 200 metru distancē izcīnīja 14. vietu, ierindojoties piektajā vietā B finālā. Priekšsacīkstēs Stālmanis/Rumjancevs bija trešie, savukārt pusfinālā savā braucienā finišēja piektie.

Duču un velna duču četrinieks

12.Jūl.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
80
Smailoshans-4nieks (1).jpg

Latvijas smaiļotāju četrinieks Sporta redakcijas uzmanību pievērsa pēc startiem Eiropas čempionātā, kas jūnija pēdējās dienās notika Pontevedrā (Spānija), izcīnot 6. vietu 500 metru un 7. vietu 200 metru distancē.
Šajās sacensībās vēl netika dalītas ceļazīmes uz Pekinas olimpiskajām spēlēm, taču par nopietnu pieteikumu četrgades cikla noslēdzošajai virsotnei 2008. gadā to varētu uzskatīt visnotaļ droši. Izšķirīgie starti, lai varētu piedalīties olimpiādē, notiks no 8. līdz 12. datumam Duisburgā (Vācija), kur risināsies pasaules čempionāts. Pirmo sešu vietu ieguvēji uzreiz iegūs ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, savukārt vēl divu vietu ieguvējus uzzināsim nākamgad Eiropas čempionātā Milānā (Itālija).

Iepazīsimies!
Latvijas smaiļotāju četriniekā ir trīs rīdzinieki un viens limbažnieks. Ronalds Stālmanis dzimis 1981. gada 12. februārī, Krists Straume - 1986. gada 13. maijā, Aleksejs Rumjancevs - 1986. gada 13. februārī. Savukārt Kristaps Zaļupe - 1976. gada 12. jūlijā. Pirmie trīs ir no Rīgas, kur viņu treneris bērnu un jaunatnes sporta skolā Rīdzene ir Aigars Aglenieks. Savukārt Zaļupe nāk no Limbažiem, no pazīstamā Latvijas kanoe un smaiļošanas centra ar tādu pašu nosaukumu - Olimpiskais centrs Limbaži. Izlasē visus trenē Genādijs Zujevs.

LJo Kanoe, smaiļošana

17.Mai.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
72
LJO-kanoe-smailosana.jpg

Latvijas Jaunatnes olimpiādes Kanoe un smaiļošanas sacensības notika Brocēnos. Lielāko medaļu ražu plūca Rīgas, Limbažu un Jelgavas airētāji.

Kanoe un smaiļošana. Rezultāti. Jaunieši. C-1 500 m. M. Ežmalis (Rīga) 01:59,6, R. Vinogradovs (Limbažu r.) 02:03,7, P. Balušs (Jelgava) 02:06,3. C-2 500 m. P. Balušs/S. Jegorovs (Jelgava) 02:02,8, M. Ežmalis/I. Braga (Rīga) 02:04,6, R. Vinogradovs/D. Malofejevs (Limbažu r.) 02:06,5.

Sindikāta saturs