twitter facebook instagram

Šorttreks

Pa pusei kanādietis

15.Jan.2009 - Portāla Administrators

Numurs: 
156
1-Silovs-AKTUAALI- J.B.S. foto 222 (16).jpg

Šīs nedēļas nogalē
Turīnā pērn Ventspilī iegūto absolūtā Eiropas čempiona titulu centīsies
aizstāvēt Latvijas labākais šorttrekists Haralds Silovs, kurš pirms gada
izcīnīja zelta medaļu arī 1500 m slidojumā, bet 1000 m distancē finišēja
otrais.
Latviju Eiropas Čempionātā pārstāvēs arī Evita Krievāne, Jēkabs Saulītis
un Jānis Piuss. Haraldam Silovam un Evitai Krievānei pirmsolimpiskā
sezona sākās tālu no mājām. Jau jūlijā gatavošanos tai viņi sāka Kanādā, pēc

Mazo apļu virtuozs uz hokeja ledus

17.Jan.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
107
Silovs-LIIDERIS.jpg

Pērn Eiropas čempionātā Šefīldā izcīnot divas piektās un vienu astoto vietu, latviešu šorttrekists Haralds Silovs iekļuva un nostiprinājās kontinenta labāko meistaru priekšpulkā. Viņa prestižu vairoja arī pirmā bronzas medaļa Pasaules kausa izcīņas priekšpēdējā posmā Hērenvenā 1000 m distancē. Arī šis veikums pieder Haralda 2007. gada sportiskajai bilancei. Cerīga vizītkarte Eiropas meistarsacīkstēm, kas šodien sākas Ventspilī.

Šorttreka smagā bērnība
Haralds Silovs ir 21 gadu vecs un desmit no tiem veltījis šorttrekam. Šis sporta veids Latvijā dzima 1997. gadā. No tiem, kuri toreiz  iestājās  šorttreka nodaļā, slidošanai uzticīgi palikuši tikai divi - Evita Krievāne un Haralds Silovs. Būtu palicis arī Haralda vecākais brālis Helmuts, taču veselības dēļ aktīvai sportošanai vajadzēja likt punktu.Sākums bija grūts, trūka inventāra, Latvijā to nevarēja dabūt, ar noteikumu zināšanu vien bija par maz, vajadzēja arī kādu speciālistu, kas pamācītu slidošanas tehniku. Par pirmo padomdevēju kļuva labvēlis no Ungārijas Ākošs Banhedi. Pateicoties topošo šorttrekistu vecāku finansiālam atbalstam, šis sporta veids Latvijā izkūņojās no zīdaiņu autiņiem, jo radās iespējas trenēties un sacensties ārzemēs - vispirms jau Austrumeiropas valstīs Ungārijā, Polijā, Čehijā. Sarežģītajam karuselim cauri gājuši arī Latvijas šorttreka celmlauži Haralds Silovs un Evita Krievāne. Par īstu meistarības un pieredzes skolu mūsējiem kļuva starti Austrumeiropas seriāla Maple Cup sacensībās. Spoži veicās Haraldam, kurš bijis gan seriāla uzvarētājs, gan daudzkārtējs godalgoto vietu ieguvējs junioriem un pieaugušajiem. Sekmējās arī Evitai. Taču pienāca laiks, kad jaunie varoņi bija izsmēluši izaugsmes potences Maple Cup apritē un vajadzēja meklēt citus variantus talanta slīpēšanai. Tos atrada un sāka īstenot Ventspils treneris Māris Birzulis.

Labāko trešdaļā

09.Apr.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
335

Phjončhanā uz olimpiskā ledus pirmo reizi kāpa divi Latvijas šorttrekisti. Un abi — gan Roberto Puķītis, kam šīs bija jau otrās spēles, gan divdesmitgadīgais Roberts Zvejnieks — spēja iekļūt labāko trešdaļā. Puķītis abās savās distancēs (1500 m un 1000 m) izcīnīja vienpadsmito vietu. Zvejnieks 500 m pat aizsniedzās līdz desmitniekam.

Autori: 
Dainis Caune

Fiziska prāta spēle

12.Feb.2018 - Ieva Runge

Numurs: 
334

Ventspilnieks Roberts Zvejnieks, kas tagad dzīvo un trenējas Jelgavā, pirmo reizi par olimpiskajām spēlēm kā nākotnes mērķi iedomājies 2013. gada Eiropas Jaunatnes olimpiādē, kad, būdams vēl 8. klases skolnieks, vecāku jauniešu konkurencē izcīnīja augsto ceturto vietu. Tobrīd viņa stāžs šorttrekā bija vēl pavisam niecīgs, vairāk viņš bija trenējies hokejā, arī basketbolā. 2015.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
334

Roberto Puķīti sastopu lidostā, jo viņš jau 25. janvārī devās uz Seulu, kur kopā ar itāliešu šorttrekistiem aizvadīja pēdējo treniņnometni pirms olimpiskajām spēlēm. Kāpēc itāliešu? Pavisam vienkārši: kopš pagājušā gada Roberto trenējas pie itāliešu trenera Kenana Gvadeka.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

100 iespēju

20.Nov.2017 - Ieva Runge

Numurs: 
332

Phjončhanas olimpisko tērpu cenšas pielaikot divi vai pat trīs Latvijas šorttrekisti. Konkrētus uzvārdus vēl minēt pāragri, jo vietas spēlēs sportisti izcīna valstīm, bet — kas tieši kļūs par olimpiešiem, to izšķir nacionālās federācijas. Spēlēm kvalificēsies pa 32 šorttrekistiem 500 un 1000 m distancēs, bet 36 – 1500 metros. Tātad 100 iespēju... Ja vienai valstij labāko sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi iegūs ranga nākamie labākie citu valstu slidotāji.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms

Ledus gaišreģe

18.Jan.2016 - Ieva Runge

Numurs: 
310

Vislielākiem burtiem savu vārdu šorttreka ledū Evita Krievāne iegrieza, kļūstot par Turīnas spēļu olimpieti. Uz slidām viņa sastopama joprojām. Tikai tagad galvenokārt ledus celiņa malā treneres ampluā.

Tomēr vēl pērn viņas vārds bija atrodams arī sacensību rezultātu protokolos. Tāpēc ar pirmo jautājumu Evitai Krievānei mēģinām noskaidrot lietu kārtību.

— Tu joprojām esi arī sportiste?

— Nē, mani pierunāja beigt savas aktīvās sporta gaitas.

— Tevi pierunāja?

Spara pilni

23.Mar.2015 - Ieva Runge

Numurs: 
300

Ja lauvai ir sava tiesa, tad tikpat cienīga tiesa Latvijas olimpiādes šorttrekistu sacensībās Ventspilī tika pašiem ventspilniekiem, kas galvenokārt ir Ventspils Spara trenera Māra Birzuļa audzēkņi — 16 medaļas no 18. Ar viņiem sacentās vienīgi Ozolnieku un Jelgavas sportisti, kas trenējas pie olimpietes Evitas Krievānes, kas pati pārstāvēja Rīgu. Tā arī šobrīd ir visa šorttreka teritorija Latvijā.

Autori: 
Juris Bērziņš Soms
Numurs: 
288

Šorttrekisti olimpiskās medaļas dalīja turpat, kur daiļslidotāji — Iceberg Arena, kas pēc spēlēm pārtapšot par velotreku. Roberto Puķītis, kas olimpiskajā vilcienā ielēca pēdējā brīdī, turpina iet Haralda Silova ceļu — trenējas pie Jerena Otera kopā ar nīderlandiešiem, kas ir vieni no vadošajiem Eiropā. Karjeru viņš sāka Ventspilī trenera Māra Birzuļa vadībā. Sāku trenēties Haralda dēļ. Viņš man ir paraugs sportā.

Autori: 
Arturs VAIDERS, ParSportu.lv
Numurs: 
287

Ventspilnieks Roberto Puķītis, kurš pērnā gada nogalē ieslidoja savā deviņpadsmitajā gadskārtā, Sočos būs vienīgais mūsu pārstāvis šorttreka sacensībās. Kopš aizvadītās vasaras mūsu jaunākais olimpietis trenējas Nīderlandē. Pat dažas dienas pirms spēlēm Roberto atrodas tur, tāpēc, ņemot talkā mūsdienu tehnoloģijas, sazinājos ar mūsu olimpieti, kurš pat nepiestās dzimtās jūras krastā, bet taisnā ceļā dosies uz Soču ledu, lai izpildītu solīto.

PATIKA, PAMĒĢINĀJU, IZDEVĀS

Sindikāta saturs