twitter facebook instagram

Spēka trīscīņa

Čempionu līga startē Rīgā

13.Mar.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
115
Speekaviiri-AKTUAALI.jpg

Jau piekto reizi Rīgā
notiks Grand Prix starptautiskās
sacensības, kurās piedalīsies spēkavīru sporta spožākās zvaigznes. Taču tagad
tradicionālajam stiprinieku turnīram cits skanējums. IFSA (Starptautiskā Spēka
atlētu federācija) izveidojusi Spēkavīru Čempionu līgu, kuras pirmā posma
sacensības uzticēts rīkot Latvijas Spēka atlētu federācijai. Sacensību
oficiālais nosaukums - Tolmets Riga Grand
Prix 2008
, un tās risināsies 22. martā Arēnā
Rīga. Nākamā posma cīņas paredzētas

Liels, stiprs un labsirdīgs

03.Mar.2008 - Portāla Administrators

Numurs: 
113
Kazelniks-IDEAALA DIENA.jpg

Pasaules
spēkavīru čempionāta dalībnieku un kausa izcīņas pirmā piecnieka cilvēku Agri
Kazeļņiku dzimtās Ogres ielās sveicina pat sveši cilvēki, tāpēc, ka viņš ir
liels un ļoti būdīgs, droši vien varenākais vismaz puspilsētā. Bet daudziem
labsirdīgais milzenis ir tikai cilvēks ar atslēdznieka koferīti, kurš pēc
izsaukuma piebrauc ar autiņu, lai paregulētu vai pielabotu gāzes plītis. Agri
šāda atpazīstamība dažreiz imponē pat vairāk nekā uzvara sacensībās, jo Ogrē spēkavīru
sportam vēl joprojām nav vajadzīgās popularitātes.

Temīdas kalpiem nebija taisnība

04.Okt.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
92
Speeka pasaule.jpg

Ar startiem Eiropas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus un pasaules jaunatnes meistarsacīkstēs spēka trīscīņā nozīmīgāko sacensību sezonu beiguši biedrības Spēka pasaule atlēti. Tā kopumā bijusi veiksmīga, jo pavasarī un vasarā iekrātajai medaļu ražai rudens ieskaņā klāt nācis itin brangs kūlums.
Zaļā pļavā
Dānijas pilsētā Redbijā Eiropas meistarsacīkstēs svara stieņa spiešanā guļus Latviju pārstāvēja divi atlēti, kuri nebaidās no IPF (Starptautiskā Pauerliftinga federācija) raksturīgās bargās tiesāšanas un regulārajām dopinga pārbaudēm, - Nikolajs Šomņikovs no Jelgavas atlētu kluba Apolons un Jānis Steļmahs no Valmieras Spēka pasaules.

Agris Kazeļņiks lej sviedrus Korejā

13.Sep.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
89
Aktuaali-Spekaviri 144.jpg

Dienvidkorejas pilsētā Gemsanā sācies IFSA pasaules čempionāts spēkavīriem. Vispirms  notika kvalifikācijas sacensības par tiesībām cīnīties pusfināla turnīrā, kurā 25 stiprinieki sadalīti piecās grupās, divi labākie no katras iekļūs finālā. Viņiem pievienosies arī divi labākie trešās vietas ieguvēji no piecām grupām. Finālā, kas notiks sestdien un svētdien, sportisti veiks vēl astoņus vingrinājumus. Latviju pārstāv vairākkārtējais valsts čempions ogrēnietis Agris Kazeļņiks.

"Uzdevums nav viegls, tomēr uzskatu, ka man izdosies kvalificēties izšķirošajām cīņām. Esmu labi sagatavojies, jo nesen Ogrē man izdevās sasniegt trīs Latvijas labākos rezultātus atsevišķās disciplīnās," pirms izlidošanas uz Koreju savas izredzes komentēja Latvijas spēkavīrs. "Uz Gemsanu brauc arī pazīstamākais latviešu spēkavīrs Raimonds Bergmanis, kurš pēc IFSA lūguma pildīs tiesneša pienākumus."

Numurs: 
88
Attsitiba-Speeks-3.jpg

Latvijā vienmēr bijuši stipri vīri, kuri ar labiem un pat izciliem panākumiem sevi apliecinājuši arī starptautiskajā arēnā. Spēka trīscīņas gadsimta ceturksni ilgā vēsture tam ir uzskatāms apliecinājums.

Kā tad Latvijā ienācis šis visstraujāk augošais smagatlētikas sporta veids? Tas labi zināms Edmundam Jansonam. Šis vīrs svaru zālei atdevis visu mūžu, bijis vairākkārtējs Latvijas čempions svarcelšanā. Trenera karjeras laikā izaudzinājis desmitiem čempionu, rekordistu, sporta meistaru, pat virkni starptautiskās klases sporta meistaru. Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados viņam piešķīra Latvijas Nopelniem bagātā trenera nosaukumu.

Kalniešu spēka spēles Siguldā

16.Aug.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
85
atskats_spekaspeles.jpg

Siguldas astoņsimtgades svētku programmā Siguldas balonu pļavā notika Hansalīzinga Latvijas atklātā spēkavīru čempionāta pēdējais posms un Skotu kalniešu spēles.

Trīskārša slodze bija Raimondam Bergmanim - viņš tiesāja abus turnīrus, turklāt vēl piedalījās kalniešu spēlēs. "Jau pērn biju pasludinājis, ka aktīvās sporta gaitas beidzu, taču pirmās  Skotu kalniešu spēles Latvijā garām laist negribēju," klāsta Raimonds.

Numurs: 
80
Spekaviri-Ivars-Kazelniks-DSC_0072.jpg

Talsos risinājās Hansalīzinga Latvijas atklātā čempionāta trešā posma sacensības spēkavīriem. Šoreiz konkurence bija mazāka --- trīs uzaicinātie ārzemnieki zviedrs Stefans Bergkvists, igaunis Janeks Tobi un lietuvietis Nerjus Ljobiks ieradās, bet mūsu jaunajam talantam Mārtiņam Skujeniekam vēl pāris nedēļu vajadzēs pārvietoties ar ieģipsētu kāju. Tāpēc šoreiz Talsu publikai varēja atrādīties vien deviņi censoņi.

Pirmais pusgads ar plus zīmi

28.Jūn.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
78
Atskats-Triscina.jpg

Spēka trīscīņas sacensību sezonai Latvijā pielikts punkts. To izvērtējot, jākonstatē, ka sperts solis uz priekšu, jo sacīkšu organizēšana kļuvusi profesionālāka, atlētiem sagādājot komfortablākus apstākļus. Arī sportiskie sasniegumi pauerliftinga līderiem visai iespaidīgi - Arnold classic superturnīrā ASV dobelnieks Ivars Cīrulis ieguva otro vietu, trīscīņas summā sasniedzot jaunu Latvijas rekordu - 1140 kg. Diemžēl pašlaik Ivars guvis nopietnu kājas traumu. Cerēsim, ka Ivaram spēks un veselība drīz atgriezīsies un viņš sasniegs vēl augstvērtīgākus rezultātus.

Divtūkstoš atlētu apvienība

Priecē, ka spēka trīscīņa kļūst arvien masveidīgāka. Jau tagad Latvijas Pauerliftinga federācija (LPF) apvieno 2000 atlētu. Pēdējos gados valsts jauniešu, junioru un senioru skaits valsts čempionātos pārsniedz simtu. Tāpēc šopavasar Ķekavas sporta hallē cīņas ritēja pat divas dienas, kupls jo kupls dalībnieku pulks bija arī pieaugušo konkurencē. Favorīti šajos turnīros bija tie paši - Jānis Steļmahs, Matīss Pēča, Imants Sokolovs, Ainārs Ozerovs, Iļja Hacko, kuri, attaisnojot cerības, sadalīja čempionu titulus un godalgotās vietas.

Puscūcis septiņām dienām

05.Apr.2007 - Portāla Administrators

Numurs: 
66
Speka-pasaule_1428.jpg
Gatis Ķīsis

 

Lai būtu spēks kaulos, dūšīgi jāpaēd. To saprot stiprinieki Ivars Cīrulis un Viktors Ščerbatihs. Kādulaik abi dzīvoja viesu namā Reķi, kas atrodas Dobeles pievārtē, pilsētā kopā trenējušies pie Eduarda Andruškeviča, no Reķu saimnieces ik nedēļu pirkuši pa puscūcim. Ar to pieticis.

Reķos abi mitinājās arī pagājušomēnes, kur brieda katrs savai nodarbei. Ivaram tas bija pēdējais sagatavošanās posms pirms došanās uz Arnold classic festivālu, lai piedalītos spēka trīscīņā, Viktoram, lai krātu spēkus Eiropas čempionātam svarcelšanā. Aprīļa pēdējā nedēļā uzzināsim, vai Ščerbatihs ceturto reizi kļūs par Eiropas čempionu, bet par Cīruļa gaitām Ohaio štata pilsētā Kolumbusā žurnālam Sports stāsta viņš pats."

Nakts vakariņas Dobelē

„ Vispirms vajadzēja iegūt ceļazīmi uz Švarcenegera festivālu, pasaules čempionātā pērn novembrī Ņujorkas štatā iekļūstot vadošo piecniekā.Plānu izpildīju ar uzviju, iegūstot ceturto vietu ar trīscīņas summā paceltiem 1090 kilogramiem. Tikai pēc tam izstrādājām rīcības programmu, kā labāk sagatavoties Kolumbusai. Izveidojām komandu, jo man vienam šajā turnejā klātos grūti. Palīdzēt piekrita LOV dakteris Mareks Osovskis, menedžera pienākumus uzņēmās Raivis Čaps. Pats turpināju dūšīgi trenēties. Divas nedēļas pirms izlidošanas sāku dzīvot pēc Amerikas laika. Vakariņoju pulksten divos naktī, gulēt devos trīs stundas vēlāk. Šī metode lieliski noderēja un aklimatizēties nebija grūti.

Kā tika organizētas šīs sacensības? „ Atšķirībā no pasaules čempionāta, kas notiek 11 svara kategorijās, festivālā sportistus sadalīja tikai četrās kategorijās, apvienojot vairākus svarus - vieglajā, vidējā, smagajā (no 100 līdz 125 kg, mans svars bija 114 kilo), un supersmagajā (+125 kg, 140 un +140 kg). Sacensību grafiks bija ļoti nogurdinošs. Pārtraukuma starp vingrinājumiem nebija. Tiklīdz pabeidzi pietupienus, gandrīz skriešus vajadzēja ķerties pie stieņa spiešanas guļus. Tūdaļ pēc tam stieņa vilkme no grīdas. Kad viss bija beidzies, jutos šausmīgi noguris. Tikai vēlāk sāku apzināties, ka mani par otro vietu apbalvoja ar skaistu sudraba jostu."

Sindikāta saturs